Úvod > Aktuality > Linhartovský zámek nabídne v sobotu noční prohlídky

Linhartovský zámek nabídne v sobotu noční prohlídky

Vydáno 18. srpna 2018 Památky
V sobotu 18. srpna od 20 hodin ozáří 9 000 svíček prostory linhartovského zámku. Pouze tento večer bude zpřístupněno pro návštěvníky zámecké sklepení. Po loňské expozici "vesmír a mimozemské civilizace" přichází letos kastelán s tématem !Úžasný svět pohádek a večerníčků".
Zámek LinhartovyZámek Linhartovy naleznete na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi. Byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo. Za dobu svojí existence několikrát zchátral, aby byl v současnosti postupně rekonstruován.

Na všechny, kteří si nenechají utéct příležitost projít se poněkud ztemnělým zámkem, osvětleným jen mihotavými plamínky 9 000 svíček (což je asi nejen v ČR rekordní počet), čeká řada příjemných překvapení. Děti se mohou těšit na úžasný svět pohádek a Večerníčků.

V zámeckém sklepení na ně budou vykukovat Ferda Mravenec, Beruška i Brouk Pytlík. Účast přislíbili také Štaflík se Špagetkou i Křemílek s Vochomůrkou. Kastelán mluvil i o několika zatoulaných Karafiátových Broučcích. I dospělí se budou mít bezpochyby na co dívat. Vždyť jen procházka nočním zámkem má své neopakovatelné kouzlo. A co teprve řada expozic! Než odstartuje tradiční velký ohňostroj ve 22:45, nebude chybět možnost občerstvení v zámeckém parku. Pořadatelé slibují, že na prodejních pultech budou k dispozici steaky, hranolky ani klobásky či jiné pochutiny.
Zámek v Linhartovech

Zámek v Linhartovech

Linhartovský zámek byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo a za dobu svojí existence několikrát zchátral.

Další aktuality

14.5.
2019
Otevřené chrámy lákají na prohlídky

Otevřené chrámy lákají na prohlídky

Severní Morava a Slezsko | Památky
15.4.
2019
Na zámku Fryštát si zdarma prohlédnete sbírky českého umění

Na zámku Fryštát si zdarma prohlédnete sbírky českého umění

Severní Morava a Slezsko | Památky