Úvod > Aktuality > Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží

Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží

Vydáno 11. září 2018 Životní styl
Oblíbený podzimní veletrh Zahrada Čech, který patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech, vstupuje letos do svého 42. ročníku. Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody bude tradičně trvat 9 dní - od 14. 9. do 22. 9. 2018. Návštěvníci se mohou těšit na pestrost v sortimentu jednotlivých vystavovatelů, řadu novinek i bohatý kulturní program.
Zahrada ČechZahrada Čech v Litoměřicích, největší výstava svého druhu nejen na severu Čech zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody, odstartuje v pátek 14. září na litoměřickém výstavišti.

Výstava nabídne vyhledávaný sortiment, jako jsou sadba, cibuloviny, květiny, zahradní potřeby, zahradní technika, hnojiva, postřiky. Chybět nebude ani vše potřebné okolo domu, chalupy i zahrady z oblasti stavebních materiálů, tepelné či solární techniky, bytových doplňků a mnoho dalšího. Otevřeno bude po dobu devíti dní až do soboty 22. září, denně od 9 do 17 hodin.

Vstupné činí 150 Kč pro dospělého, děti, studenti, důchodci a držitelé průkazů ZTP a TP zaplatí 100 Kč, rodinné vstupné dva dospělí a dvě děti činí 300 Kč. Povolen vstup sem mají i vaši čtyřnozí kamarádi.
 

Doprovodný program Zahrady Čech

Zahrada ČechPo celou dobu bude Zahradu Čech provázet bohatý a zajímavý doprovodný program, nejen na hlavním pódiu, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale také po celém areálu výstaviště. Na podiu zazpívají známé české zpěvačky Petra Janů a Hana Zagorová, dále Elvis Presley Revival, Elán Revival, Roxette Revival nebo The Bungles – Beatles Revival.

A jak je tomu od počátku roku 2018, i tentokrát bude doprovodný program laděn do prvorepublikového duchu. Nosné téma expoziční části budou „Symboly první republiky“. Návštěvník se tak seznámí s historií státního znaku, hymny, s trikolorou či se samotnou osobou T. G. Masaryka. Prvorepublikový program nabídne např. orchestr Melody Gentlemen hrající hudbu 30. a 40. let či nejstarší jihočeskou dechovku Babouci. Chybět nebude výjimečná putovní výstava Ústeckého kraje, která zachycuje hlavní historické milníky naší republiky kolem roku 1918. Ta svou cestu započala právě na litoměřickém výstavišti v průběhu jarních výstav Tržnice a Bydlení na Zahradě Čech. Krásnou vzpomínku si návštěvníci budou moci navíc odnést na fotografii z fotokoutku, který nabídne množství historických rekvizit.
 

Zapomenuté květiny i ochutnávka chilli papriček

ChilliVystaveny budou některé velké pokojové květiny, stará zahradnická literatura a katalogy. Dále pak Makartovy kytice (suché biedermeierovské kytičky v papírových, krepových a tylových manžetách), květinové koše vyrobené v roce 1920, případně naaranžované dobové klobouky.

Expozice bude doplněna starým zahradnickým nářadím a pomůckami (nůžky na živé ploty, zahradnické nůžky a nože, pilky, konve, houseníky, česáčky  na ovoce, pilky, dřevěné květinové truhlíky a misky, košíčky, sázecí a přepichovací kolíky, různé druhy květináčů a žardiniér, vidle, hrábě, rýče, žardiniéry, motyčky apod. V jedné vitríně budou naaranžovány suché exotické plody, květiny a semena.

pavilonu „G“ bude možné v rámci Dne časopisu Zahrádkář 22. 9. ochutnat široký sortiment odrůd chilli papriček od téměř nepálivých až po ty nejpálivější.
Chráněná krajinná oblast České středohoří

Chráněná krajinná oblast České středohoří

CHKO České středohoří má rozlohu 1063 km² a rozprostírá se na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe. Na první pohled zdaleka upoutá dynamickým reliéfem tvořeným zvlněným pásmem kuželů a kup sopečných vyvřelin, často zakončených ruinou středověkého panského sídla.

Biskupské i veletržní Litoměřice

Biskupské i veletržní Litoměřice

Historickou slávu královských Litoměřic připomínají gotické, renesanční i barokní stavby, chráněné v městské památkové rezervaci. Téměř všechny je naleznete v historickém městském jádru, které je ohraničené z velké části dochovaným gotickým opevněním.

Další aktuality

15.12.
2017
Stonehenge, kamenné kruhy a další mystická místa v krajině

Stonehenge, kamenné kruhy a další mystická místa v krajině

Severozápadní Čechy | Životní styl
20.6.
2017
Sedmnáct kouzelných tipů na Svatojánské slavnosti

Sedmnáct kouzelných tipů na Svatojánské slavnosti

Severozápadní Čechy | Životní styl
18.7.
2016
Sochařské sympozium v Mostě dnes začíná

Sochařské sympozium v Mostě dnes začíná

Severozápadní Čechy | Životní styl