Úvod > Aktuality > Legendy žďárského kláštera ožijí, návštěvníci se setkají i se stavitelem Santinim

Legendy žďárského kláštera ožijí, návštěvníci se setkají i se stavitelem Santinim

Vydáno 12. února 2019 Zážitky
Eliška, žena zakladatele žďárského kláštera, opat Václav Vejmluva i mnich Jindřich Řezbář provedou návštěvníky zážitkových prohlídek bývalým klášterem, dnešním zámkem, ve Žďáru nad Sázavou. Kostýmované prohlídky kombinované s divadlem se budou konat 15. a 16. února 2019.
Zámek ŽďárOblíbené hrané prohlídky zámku Žďár nad Sázavou tentokrát návštěvníky přenesou do období vzniku kláštera ve 13. století. Během prohlídky se ocitnou v různých obdobích z dějin kláštera a zámku a seznámí se s několika příběhy a legendami. Zájemci se mohou těšit třeba na setkání se dvěma postavami z období 13. století, zakladatelem kláštera Bočkem ze Zbraslavi a mnichem Jindřichem Řezbářem, autorem kroniky žďárského kláštera.

Během prohlídky se turisté svědky rozhovoru mezi opatem Václavem Vejmluvou a stavitelem Janem Blažejem Santinim-Aichlem, který je autorem kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře - památky UNESCO. Nahlédnou do pracovny správce žďárského panství Aloise Ulricha a nechají se unášet tóny dobové hudby.
 

Otevřou se prostory, kam se návštěvníci běžně nedostanou

Zámek ŽďárV rámci již tradičních večerních zážitkových prohlídek, které se na žďárském zámku konají už počtvrté, se návštěvníkům vždy představí i běžně nepřístupné prostory zámku. Tentokrát se mohou těšit například do barokních sálů, do tajemného sklepa nebo do zahrad hraběnky Thamar Kinsky. Atmosféra večerního zámku, který osvětlí svíčky i louče bude umocněna velkým finále. Co to bude je zahaleno tajemstvím.

Na prohlídky je nutné se předem objednat na webových stránkách zámku. Prohlídky se konají od 16 do 21 hodin a vstupné na ně stojí 160 korun.
Zelená hora - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Zelená hora - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je národní kulturní památka zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Byl postaven na začátku 20. let 18. století a je nepochybně nejosobitějším dílem J. B. Santiniho Aichla.

Galerie Kinských na žďárském zámku

Galerie Kinských na žďárském zámku

Rodinná galerie mapující historii rodu Kinských, současných majitelů zámku, v obrazech a dobových fotografiích. Výstava se nachází v prostoru vystavěném geniálním architektem J. B. Santinim.

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Zámek Žďár nad Sázavou (1)

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?