Úvod > Aktuality > Lázně Luhačovice nabízejí jedinečné divadelní zážitky

Lázně Luhačovice nabízejí jedinečné divadelní zážitky

Vydáno 19. srpna 2018 Lázně a wellness
Nejnavštěvovanější moravské lázně - Lázně Luhačovice, nabízí celou škálu ubytování od luxusního hotelu, přes vilu v alpském stylu, až po útulné penziony. Už 20. ročník přehlídky komorní divadelní tvorby se chystá v Luhačovicích. Divadelní Luhačovice začnou v neděli 19. a potrvají do soboty 25. srpna 2018. Představení se uskuteční v Lázeňském divadle. Kmotry přehlídky budou Hana Maciuchová za Českou republiku a Dušan Jamrich za Slovenskou republiku.

Po pravidelně se střídajícím kmotrovství hereckých osobností českého a slovenského divadla se letos stanou patrony hned dva vynikající umělci a dlouholetí příznivci Divadelních LuhačovicHana Maciuchová a Dušan Jamrich. Na besedách s diváky je uvede jejich (rodem moravský) kolega Miloslav Mejzlík, po celých dvacet let oblíbený a respektovaný prezident festivalu.

Poprvé se na luhačovické festivalové scéně představí Divadelní spolek Frída z Brna, a to s příběhem současných mladých lidí, kteří jsou zaskočeni nečekaným zásahem do jejich šťastného života. Svoji vlastní hru Rošáda režíruje Jakub Nvota, hrají Martin Trnavský, Bára Munzarová, Radim Novák a Marika Procházková.

12 rozhněvaných mužůPražské Divadlo Radka Brzobohatého, které není na festivalu nováčkem, přiváží 12 rozhněvaných mužů, slavné drama Reginalda Roseho, nastudované pod režijní taktovkou energické ženy Hany Gregorové. Mezi porotci, vzrušeně rozhodujícími o vině či nevině mladého chlapce, uvidíte i prezidenta přehlídky Miloslava Mejzlíka.

Ambiciózní je titul Zatmění z produkce KVArt, dramatizace románového bestselleru J. Bernlefa. Je to svědectví člověka, pozorujícího na sobě postupnou ztrátu paměti, ale je to také emotivní příběh partnerské lásky.

Láska a terpentýnBratislavské GUnaGu patří k legendám slovenského divadla a přes třicet let překvapuje odvážnými tématy a originálními postupy. V Luhačovicích se představí komedií svého zakladatele, renomovaného dramatika Viliama Klimáčka Láska & terpentýn. V roli šarmantního podvodníka vystupuje Milan Kňažko, dále jako tajemný manipulátor Viktor Horján, a po jejich boku alternující talentované slovenské herečky Dominika Kavaschová nebo Monika Horváthová.

Šest tanečních hodin v šesti týdnech – to je název hry Richarda Alfieriho. Protagonisty příběhu jsou Chantal Poullain a Martin Kraus, vizitka, jaké nelze odolat. Hledání vztahu mezi dvěma tanečníky, kteří kromě pohybu hledají i společnou řeč a naději. Inscenaci přiváží Divadlo Bolka Polívky.

Festival vyvrcholí představením Městského divadla Zlín, na jehož komorní scéně Studio Z nastudoval svoji hru Mezi nebem a ženou režisér Dodo Gombár s Martou Bačíkovou a Pavlem Vackem - v rolích dvojice, procházející vztahem od bezstarostné zamilovanosti až k citovým zmatkům stáří. Hra byla uvedena na mnoha evropských scénách, ve Zlíně se stále těší zájmu diváků.

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.

Spa & Wellness hotel Alexandria Luhačovice

Spa & Wellness hotel Alexandria Luhačovice

Relaxaci v lázních holdovali už staří Římané. Ti je navštěvovali, aby se duševně osvěžili, fyzicky otužili i porozprávěli s přáteli. Atmosféru starořímských lázní navozuje také nové wellness centrum SPA Alexandria.

Lázeňské divadlo v Luhačovicích

Lázeňské divadlo v Luhačovicích

Lázeňské divadlo v Luhačovicích slouží veřejnosti již přes sto let. Je vyhledávaným místem návštěvníků zdejších lázní a nedílnou součástí kulturního života Luhačovic.

Divadelní kavárna Luhačovice

Divadelní kavárna Luhačovice

Divadelní kavárna v Luhačovicích nabízí široký sortiment nejen kávy a nápojů, ale také zmrzlinových pohárů s pravou šlehačkou. Bezbariérový přístup, připojení k WiFi a přebalovací pult je zde samozřejmostí.

Pramen Dr. Šťastného – nejzajímavější luhačovický pramen

Pramen Dr. Šťastného – nejzajímavější luhačovický pramen

V blízkosti Lázeňského divadla v Luhačovicích vyvěrá Pramen Dr. Šťastného. Má zvýšený obsah kyseliny borité, fluoru, jodu, lithia a barya a používá se k pitné léčbě.

Vila Alpská růže - lázeňský odpočinek v Luhačovicích

Vila Alpská růže - lázeňský odpočinek v Luhačovicích

Vila Alpská růže se nachází v klidném centru lázní Luhačovice, nedaleko kolonády a minerálních pramenů. Tato kulturní památka je charakteristickou ukázkou architektury tzv. alpského stylu, který určoval podobu luhačovických lázní ve druhé polovině 19. století.