Úvod > Aktuality > Garden Food Festival se letos koná v Uherském Hradišti

Garden Food Festival se letos koná v Uherském Hradišti

Vydáno 31. srpna 2019 Gurmánská turistika
Čtvrtý ročník oblíbeného gurmánského festivalu se letos uskuteční tradičně o prvním víkendu na přelomu srpna a září, tedy 31. 8. a 1. 9. 2019. Pro návštěvníky přinese dvě podstatné změny. Letos poprvé se bude konat v Uherském Hradišti. Poslední prázdninový víkend si tak ve Smetanových sadech přijdou na své příznivci vybraných delikates i tradiční české kuchyně.
Vaření z dýněOblíbený Garden Food Festival nabídne kromě gastronomických lahůdek i pestrý doprovodný program. Novinkou letošní série je spojení jídla s uměním. Program na pódiu bude každý den prodloužen až do večera. Gastronomii na scéně vystřídá muzika, která navodí správnou atmosféru ke kulinářským zážitkům.

Organizátoři podporují místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch ve městě i kraji, propagují gastroturistiku. Akce současně přináší nové trendy v gastronomii, ukazuje zajímavé koncepty, přiváží špičkové kuchaře a kvalitní hudební představení. Na pódiu si ale budete moct vychutnat i další kulinářské programy. O čem budou, napovídají jejich názvy: Od pařátku k hřebínku, Hmyz na talíři nebo Vitamíny u ledu.

Markéta HrubešováFestival se koná ve Smetanových sadech v sobotu od 10:00 do 22:00 hodin a v neděli od 10:00 do 18:00 hodin. Celé dva dny bude skvělou moderátorkou Markéta Hrubešová a postupně návštěvníkům představí několik kulinářských show. O tu nejočekávanější se postará věhlasný šéfkuchař Jan Punčochář, který je už několik let tváří Garden Food Festivalu.

Mezi několika desítkami stánků ve Smetanových sadech s nejrozmanitějšími dobrotami najdete také dětskou zónu se skákacími hrady, malováním na obličej a dalšími oblíbenými atrakcemi. Na památku z Garden Food Festivalu si můžete odnést fotografii z fotokoutku nebo si poslechnout vystoupení několika muzikantských uskupení. Hrát budou Pavel Helan Band, Honza Grebík s kapelou, DJ Ondra Albrecht nebo cimbálová muzika Špica.

Další aktuality

13.8.
2019
Vizovice o víkendu ovládne Trnkobraní

Vizovice o víkendu ovládne Trnkobraní

Východní Morava | Gurmánská turistika
16.7.
2019
Pochutnejte si na Gulášfestu ve Valašském Meziříčí

Pochutnejte si na Gulášfestu ve Valašském Meziříčí

Východní Morava | Gurmánská turistika
11.7.
2019
Pekařská sobota přinese soutěž o nejlepší chleba a rohlík

Pekařská sobota přinese soutěž o nejlepší chleba a rohlík

Východní Morava | Gurmánská turistika