Úvod > Aktuality > Kozákov ožije mistrovstvím světa v downhillovém skateboardignu - Kozákov Challenge

Kozákov ožije mistrovstvím světa v downhillovém skateboardignu - Kozákov Challenge

Vydáno 17. července 2018 Letní sporty
Na vrcholu Kozákov nedaleko Semil v Českém ráji proběhne od 19. do 21. července 2018 jubilejní 10. ročník oblíbené adrenalinové soutěže v downhillovém skateboardignu - Kozákov Challenge. Představí se zde celkem dvě atraktivní závodní disciplíny: longboard a luge, který se jede vleže. Trať je oblíbená jak mez závodníky, tak mezi diváky pro rovné rychlé úseky které střídají pasáže s technickými zatáčkami, kde není o pády nouze.

Kozákov ChallengeZávod Kozákov Challenge je již tradičním vrcholem české downhillové sezóny. Kozákov Challenge nabízí divácky atraktivní závod, a to díky špičkovému obsazení těmi nejlepšími světovými jezdci a tratí, kde se střídají rychlé pasáže, kterými se závodníci doslova prořítí, s technickými serpentinami, které prověří schopnosti každého jezdce.

Trať je přibližně 2,5 km dlouhá. Začíná na samém vrcholu Kozákova a končí pod jeho úpatím ve vesnici Záhoří. Sestavuje se ze dvou rychlých úseků, kde závodníci dosahují rychlosti až 100 km/h, a prostředního úseku složeného z divácky atraktivních zatáček, kde o předjíždění a hlavně pády není nouze. Bude tedy rozhodně se na co dívat!


Přijďte fandit našim jezdcům

kozákov challengeO pořádnou podívanou se postarají čeští i světoví špičkoví jezdci! Nebude chybět evropská ani zámořská špička, včetně brazilského střelce Carla Paixäa, veterána Patricka Switzera nebo Emily Pross, první ženy, která vyhrála Open kategorii světového závodu. Na trati dále uvidíte loňského vítěze Thiago Goŵes Lesa.

Z českých jezdců se můžete těšit na Vojtu Žáčka (jun. mistr Evropy), legendu českého longboardingu Pavla Zajíce, nebo loňského mistra Evropy na lugi Andreje Iliče.

Vrch Kozákov v Českém ráji - v létě i v zimě aktivně i za poznáním

Vrch Kozákov v Českém ráji - v létě i v zimě aktivně i za poznáním

Nejvyšší horou Českého ráje a zároveň i Podkrkonoší je Kozákov (744 m n.m.). Tato melafyrová hora byla ve třetihorách činnou sopkou. V dutinách melafyru krystalizovala ložiska olivínu a dalších polodrahokamů.

Rozhledna Kozákov a Riegrova chata v Českém ráji

Rozhledna Kozákov a Riegrova chata v Českém ráji

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Od roku 1928 se na vrcholu nachází Riegrova turistická chata a od roku 1993 zde stojí kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka spojuje již dlouhá desetiletí nejkrásnější a nevýznamnější místa Českého ráje. Vine se v celkové délce 119 km krajinou od Mladé Boleslavi do Jičína, překonává údolí, skalní města, vrchy, potoky, ale i středověké hrady a borové lesy.

Chráněná krajinná oblast Český ráj

Chráněná krajinná oblast Český ráj

Českým rájem byla v druhé polovině devatenáctého století nazvána krajina, kde jsou přírodní hodnoty umocněny historickými památkami. O jedinečnosti a neopakovatelnosti přírody Českého ráje svědčí fakt, že se stal první chráněnou krajinnou oblastí tehdejšího Československa (v roce 1955).