Úvod > Aktuality > Na zámku Hluboká poznáte sladký život v salónech a kuchyni

Na zámku Hluboká poznáte sladký život v salónech a kuchyni

Vydáno 25. srpna 2018 Památky
Jednu z posledních letošních příležitostí prožít nevšední nevšední oživenou prohlídku na zámku Hluboká mají zájemci v sobotu 25. srpna 2018. Večerní komentované návštěvy zámku Hluboká se konají v rámci Hradozámecké noci a přiblíží vám životní styl posledních majitelů zámku, zaměřený nejen na všední život, ale také na jejich velkou vášeň - lov. V zámecké kuchyni pak ochutnáte zvěřinocou paštiku.

Zámek HlubokáNa zámku Hluboká se seznámíte s velkou vášní zámeckých pánů (i některých dam) - lovem. Po celý večer od 18:00 do 23:00 budou probíhat kostýmované prohlídky reprezentačních pokojů s krátký hudebním vystoupením. Prohlídky budou v soukromých pokojích a apartmánech zaměřeny na historii lovu a v kuchyni vás čeká ochutnávka zvěřinové paštiky.

Začátky prohlídek jsou v 18:30, 19:30, 20:30, 21:30 a 22:30 hodin. Vstupné je 150 Kč. Příjemně strávený zámecký večer je možno zakončit romantickou procházkou v zahradách osvětleného zámku.

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie je uměleckohistorické muzeum Jihočeského kraje, které patří do pětice největších institucí svého druhu v České republice. V galerii, která je umístěna u zámku Hluboká, se představuje nabídka stálých expozicí gotického umění jižních Čech a nizozemského malířství 16.-18. stol.

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.

Zámecký park a naučná stezka Hluboká

Zámecký park a naučná stezka Hluboká

Od poloviny dubna 2013 je v zámeckém parku v Hluboké nad Vltavou otevřena nová naučná stezka. Stezka má deset zastavení, na kterých se návštěvníci dozvědí zajímavosti z historie a současnosti krajinářského parku i kulturní krajiny Hlubocka.

Hradozámecká noc 2019

Hradozámecká noc 2019

Hradozámecká noc v roce 2019 proběhne v noci ze soboty 31. srpna na neděli 1. září a jejím hlavním sídlem bude hrad Grabštejn.