Úvod > Aktuality > Komentované adventní prohlídky v Plzni začínají tuto sobotu

Komentované adventní prohlídky v Plzni začínají tuto sobotu

Vydáno 28. listopadu 2018 Zážitky
Užít si kouzlo vánoční Plzně a dozvědět se řadu zajímavostí o slavení Vánoc, vánočních zvycích a tradicích mohou poprvé tuto sobotu návštěvníci speciálních adventních prohlídek. Tentokrát průvodce návštěvníky v adventní atmosféře seznámí s historií Vánoc, tradicí slavení adventu i s nejrůznějšími vánočními zvyky. Prohlídku zakončí příjemné vánoční povídání nad šálkem horkého nápoje ve sklepení Národopisného muzea Plzeňska. Adventní prohlídky se budou konat každý víkend od 1. do 23. prosince.
Průvodkyně PlzníKomentovaná procházka adventní Plzní s průvodcem v dobovém kostýmu návštěvníkům umožní vychutnat si jedinečnou předvánoční atmosféru okolí náměstí Republiky, ve které společně s průvodcem poodhalí v dnešní nákupní horečce poněkud ztracený příběh vánočních svátků a tradic.
 
Průvodce účastníky seznámí s historií Vánoc, tradičním slavením adventu a některými vánočními zvyky a tradicemi, které v dnešní hektické době pomalu zapomínáme. Dozvědí se celou řadu zajímavostí, jako například jak vznikla tradice zdobení vánočního stromu, co původně symbolizovaly vánoční ozdoby i odkud brali řezbáři inspiraci při výrobě betlémů. Bude se mluvit i o tom, odkud získal svoji podobu Santa Klaus nebo kde nosí dárky Velký Ukko nebo Jultomten.
 
Prohlídka PlzněAdventní prohlídky začínají v sobotu 1. prosince a budou se konat každý víkend až do neděle 23. prosince. Začátek prohlídky je vždy před Turistickým informačním centrem. Vzhledem k tomu, že prohlídková trasa není bezbariérová, není vhodná pro osoby se sníženou schopností pohybu.
 
Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru a prostřednictvím Plzeňské vstupenky.  V případě zájmu, je možné si prohlídku objednat také pro větší počet osob jako skupinovou na předem domluvený termín.
 

Vánoční atmosféra na trzích na náměstí Republiky

Plzeňské trhyVánoční trhy letos nabízejí desítky stánků s řemeslnými výrobky i ukázkou řemesel a samozřejmě na trzích budou i dobře zásobené stánky s občerstvením a chutnými krajovými specialitami. Stánky jsou  otevřeny denně od 8 do 18 hodin, a to až do 23. prosince 2018.

Už jen samotná procházka mezi stánky s vánočními dekoracemi, rukodělným zbožím i ukázkami řemesel je pastvou pro oči, uši i nos, neboť ke koloritu trhů patří i koledy a vůně svařáku a opékaných klobás. Na malé zvoničce se každou chvíli rozezní zvonek pro štěstí a většina lidí neodolá a na poslední chvíli ještě zakoupí svým blízkým něco malého pod stromeček. Stánky s vánočním zbožím můžete také navštívit v lokalitě U Branky v ulici B. Smetany a v Kopeckého sadech.

O víkendu 1. a 2. prosince si zde užijete nejen pestrý hudební program. Přijďte na slavnostní rozsvícení stromu na plzeňské náměstí Republiky 2. prosince v 16:00!
Adventní dílny v Národopisném muzeu Plzeňska

Adventní dílny v Národopisném muzeu Plzeňska

Tradiční a oblíbené Adventní dílny v Národopisném muzeu Plzeňska jsou určeny především žákům mateřských a základních škol, rodinám s dětmi a všem zájemcům o rukodělné práce. Pod dohledem zkušených lektorů si budou moci všichni zájemci sami vyrobit vánoční dekorace a zažijí také mnoho dalšího.

Adventní prohlídky centra Plzně - nové termíny!

Adventní prohlídky centra Plzně - nové termíny!

Vychutnejte si kouzelnou atmosféru adventně vyzdobené Plzně a nechte se provést historií Vánoc a vánočních zvyků a tradic. Během čtyř prosincových víkendů budete mít možnost zúčastnit se speciálních adventních prohlídek.

Jazz bez hranic - mezinárodní hudební festival Plzeň

Jazz bez hranic - mezinárodní hudební festival Plzeň

Festival Jazz bez hranic si za svého třináctileté působení vydobyl úctyhodnou pozici na evropské jazzové scéně.

Vánoční jarmark  a koncert na zámku Zbiroh

Vánoční jarmark a koncert na zámku Zbiroh

Srdečně zveme všechny na Vánoční koncert konaný v monumentálním Muchově sále s prosklenou střechou.

Vánoční trhy Plzeň

Vánoční trhy Plzeň

Působivou atmosféru vánočních trhů si můžete užít na náměstí Republiky v Plzni. Nezaměnitelná atmosféra, vůně svařáku a obrovský vánoční strom. Přijďte si vychutnat poslední letošní trhy a nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké.

Další aktuality

6.12.
2018
Nechte se okouzlit adventní Plzní

Nechte se okouzlit adventní Plzní

Plzeňsko a Český les | Zážitky
2.12.
2018
Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu

Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu

Plzeňsko a Český les | Zážitky