Úvod > Aktuality > Kašperské Hory lákají na jarní prázdniny

Kašperské Hory lákají na jarní prázdniny

Vydáno 20. února 2019 Zážitky
Přemýšlíte, kam zamířit na jarní prázdniny nebo třeba jen na prodloužený víkend? Zaručeným tipem je Šumava s nejkrásnějšími běžeckými tratěmi, sjezdovkami pro začínající i pokročilé lyžaře a mnoha příležitostmi k zábavě i poznání. Tím správným místem, odkud se vydávat za lákadly, které Šumava v zimě nabízí, jsou Kašperské Hory.
Lyžařům je v Kašperských Horách k dispozici Skiareál se čtyřmi denně upravovanými a kompletně zasněžovanými sjezdovkami o celkové délce 1,5 kilometru. Děti se mohou vyřádit ve snowparku, novinkou je pojízdný pás pro začínající lyžaře. Běžkaře potěší cca 50 km značených a pravidelně upravovaných běžeckých tratí.

Pokud budete mít zábavy na sněhu dost, vítané rozptýlení nabízí návštěva Muzea Šumavy, Expozice České hračky či Muzea historických motocyklů, sídlících přímo v Kašperských Horách. Pro skupiny lze objednat prohlídku tamního kostela sv. Markéty nebo kostela sv. Mikuláše. V budově kašperskohorské radnice si můžete prohlédnout největší skříňový betlém v republice.

Jedinečné výhledy na zimní Šumavu nabízí blízký hrad Kašperk – s 886 metry nadmořské výšky nejvýše položený královský hrad v Čechách. Prohlídky se konají během jarních prázdnin každou středu a sobotu, a to až do 16. března 2019.

Prohlídkový okruh „Život na hradě“ vás seznámí se způsoby vytáoění a tepelné izolace obytných místností, osvětlení, trávení volného času a stravování v zimním období, vnímání času ve středověku apod.
Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

V zimním období návštěvníci lépe pochopí, že i přes velké úsilí nebyl život na hradě jednoduchý.

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Hřbitovní kostel z první poloviny 14. století je jedinečně zachovalou středověkou památkou. Vedle kostela se nachází kaple zasvěcená ochranitelce rodiny a horníků – svaté Anně. Obě stavby najdete uprostřed starého hřbitova, jenž je zdoben převážně litinovými kříži z přelomu 19. a 20. století.

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Sjezdovky jsou spíše méně obtížné, a proto jsou velmi vhodné pro rodinné lyžování. Pro děti je k dispozici pohyblivý koberec, kolotoč a pohádkový slalom.

Chrám svaté Markéty v Kašperských Horách

Chrám svaté Markéty v Kašperských Horách

Kašperské Hory mají dva gotické kostely. Bohaté horní město si takový přepych mohlo dovolit. Uplynulo jen několik desetiletí od doby, kdy poslední zedníci opustili chrám svatého Mikuláše, a už se stavělo znovu.

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Vydejte se na hrad Kašperk a poznejte místa, kde se natáčela pohádka Anděl Páně. Pokud si chcete užívat svěžího šumavského vzduchu, můžete si udělat výlet k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských Hor přímo na hrad.

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Navštívíte-li Kašperské Hory, Muzeum Šumavy si určitě nesmíte nechat ujít. Je to takové malé národní muzeum zdejšího kraje. K vidění je zde šumavské sklo, vycpaná zvířata anebo umrlčí prkna.