Úvod > Aktuality > Karnevalový rej zaplní o víkendu Karlovy Vary

Karnevalový rej zaplní o víkendu Karlovy Vary

Vydáno 1. června 2018 Zážitky
V centru Karlových Varů se opět po roce uskuteční největší středoevropský karneval za účasti desítek atrakcí a účinkujících z celé České republiky. Tradiční součást kulturního léta v Karlových Varech se letos uskuteční 1. a 2. června s tématem „Československý karneval barev“ u příležitosti oslav 100 let od založení Československa.

karlovy vary průvod karnevalJedná se o největší paradivadelní přehlídku pouličního divadla v České republice, jehož součástí jsou také Romantická noční plavba, Karnevalový svět, Vodní karneval netradičních plavidel, Mattoni hudební festival, před hotelem Thermal v Karlových Varech.

Kdo se karnevalu bude chtít zúčastnit, si může připravit svůj vlastní převlek, natrénovat specifickou chůzi a gesta tak, aby všichni ostatní poznali, o jakou osobnost jde. Odměnou pro něj budou nejen obdivné pohledy přihlížejících, ale i šance stát se králem, či královnou karnevalu a získat tak hodnotnou cenu.
 

Noční kouzlo Karlových Varů na říčce Teplá

Romantická noční plavba je připravena pro všechny zájemce o splutí říčky Teplé už na pátek 1. června 2018. Zájemci si budou moci zapůjčit gumové čluny a vodácké vybavení, na kterém splují trasu z Březové do Karlových Varů a start prvních lodí je naplánován na 22. hodinu od hotelu Green Paradise v Březové. Trasa po říčce Teplé provede účastníky plavby historickým centrem města s cílem před hotelem Thermal.

Registrace a výdej raftů na plavbu začíná v Březové v 18 hodin. Účastníci pojedou na výhradně zapůjčených gumových raftech a kánoích, povinnou výbavou je tradičně čelovka. K tanci i poslechu bude v místě startu hrát kapela Nové struny a připraveno bude také bohaté občerstvení.


Sobotní program: Karnevalový průvod a koncert kapely No Name

Karlovy Vary karneval LegoV sobotu 2. června zahájí hlavní program ve 14 hodin Dětský karnevalový den před hotelem ThermalKarnevalový průvod svou pouť městem zahájí v 16 hodin na třídě T. G. Masaryka. Do průvodu se mohou zapojit všichni zájemci bez omezení, shromaždiště všech účastníků bude od 15 hodin na parkovišti u městské Tržnice. Tradiční trasa povede centrem města ke Grandhotelu Pupp a zpět k hotelu Thermal. Vyhlášení Krále a Královny karnevalu, bude moderovat Jakub Kohák a proběhne před hotelem Thermal od 19 hodin.  

Vyvrcholení letošního 11. ročníku Mattoni Karlovarského karnevalu bude unikátní hudební vystoupení kapely No Name. Nejprve od 19:30 zahrají jako předkapela U mě dobrý, a od 21:00 hodin vystoupí na hlavním podiu skupina No Name v čele s frontmanem Igorem Timkem. Závěr programu obstará karnevalový ohňostroj.

Lázeňský hotel Thermal v Karlových Varech

Lázeňský hotel Thermal v Karlových Varech

Moderní čtyřhvězdičkový hotel je umístěn v samém srdci Karlových Varů. Nabízí komfortní ubytování a výbornou lázeňskou a wellness péči kombinovanou s krásným výhledem na město. V hotelu se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. S rekonstrukcí se začne koncem roku 2018.

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled.

Další aktuality

4.12.
2018
Na Lokti budou vítat zimu

Na Lokti budou vítat zimu

Západočeské lázně | Zážitky