Úvod > Aktuality > Farma Kozodoj zve o víkendu na jarní bioslavnosti

Farma Kozodoj zve o víkendu na jarní bioslavnosti

Vydáno 15. května 2018 Životní styl
Ekologická farma Kozodoj zve všechny 11. ročník Karlovarských bioslavností na Kozodoji. Konají se v sobotu 19. 5.2018. Čeká na vás bohatý program - vystoupí šermíři, sokolník, indián, uvidíte koně, tradiční řemesla, nakoupíte si lokální produkty a těšit se můžete také na spoustu her. Vystoupení opět budou poučná, netradiční a budou účastníkům nabízet zajímavé pohledy na sociální a environmentální způsob myšlení.
Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji jsou celodenní, zábavně vzdělávací akce určenou pro širokou veřejnost, hlavně však pro rodiny s dětmi. Konají se pravidelně v sobotu v druhé polovině května – další, již 11. ročník, připadá na sobotu 19. 5. 2018 od 10:00 hodin do 18:00 hodin.

Cílem bioslavností je zábavnou formou předat základní myšlenky o životnímu prostředí, ochraně přírody, regionálních potravinách, tradičním řemeslům, historii kraje. Organizátoři chtějí lidem nabídnout možnost prožít zábavný a příjemný den a přitom si rozšířit své obzory o nové poznání. Těšit se můžete na členy záchrané stanice a jejich nádherné dravce, kteří vám poví o svém životě, šermíře, šikovné řemeslníky z celých Čech, ekohry, historické traktory, stoletý dřevěný kolotoč atd.
Kozodoj - ekologická farma rodinného typu

Kozodoj - ekologická farma rodinného typu

Můžete u nás najít směsici rozmanitých hospodářských zvířat, jako jsou kozy, ovce, koně, vietnamská prasata, krůty, husy, lamu a pár kravek plemene Jersey. Naše produkty prodáváme volně z farmy (tzv. ze dvora). Patří mezi ně jateční kůzlata, selata, jehňata a mléko.

Naučná stezka Stará Role -  Nová Role

Naučná stezka Stará Role - Nová Role

Stezka pro děti i dospělé, plná domácích i divokých zvířat, přírody a nového poznání.

Kroužek Péče o koně

Kroužek Péče o koně

Kroužky probíhají na farmě Kozodoj každý pracovní den a je určen dětem různých věkových kategorií, začátečníkům i pokročilým. Cílem je dětem zprostředkovat kontakt s koňmi, učit je základy ježdění a celkově jim pomoci najít ocenění pro přírodu, zvířata a naši zodpovědnost vůči ní.