Úvod > Aktuality > Jen pro ten dnešní den

Jen pro ten dnešní den

Vydáno 9. prosince 2010 Zážitky
Jen pro ten dnešní den... stojí za to žít, zpívá Oldřich Nový ve slavném předválečném filmu Kristian. Vášnivý den, pro který stojí za to žít, můžete proměnit v realitu se svým přítelem, svojí přítelkyní, láskou, manželkou či partnerem na romantických programech ve starobylých zámcích nebo v osvěžujících lázních. Zamilujte se znova!
Víkend v luxusním zámeckém apartmánu je skvělou příležitostí k bezstarostnému odpočinku ve dvou. V programech a balíčcích pro dvojice vaši partnerku překvapí přivítání čerstvými růžemi a vašeho partnera potěší třeba vyhlídkový let nad pohádkovou krajinou.
 
 • Výjimečný luxus pro náročné na vás čeká v zámku Loučeň. Tři zámecké apartmány jsou laděny do barokního a klasicistního stylu. Jídlo si můžete nechat přinést rovnou do parádní postele a v rámci balíčku Romantika zámecké noci vás zámkem provede postava z dob dávno minulých v originálním kostýmu. Zámek je proslulý  svým parkem s Labyrinty.
 • Zámecký hotel Sychrov je zajímavý zejména propracovanou nabídku sportovního vyžití a wellness. V dobře vybaveném wellness centru můžete posilovat i relaxovat, k dispozici je hřiště s umělým povrchem tenisové kurty, běžecké dráhy a golfový areál. 
 • Víkend pro dva na zámku Mostov – ubytování přímo na zámku, přivítání s květinami a dárkem, pečlivě připravené romantické večeře se svíčkami a vínem. Nekonečný klid a krásu budete vnímat v zámeckém parku, osvěží vás netradiční masáže a dobře vybavené hotelové relaxační centrum v prostorách zámeckých sklepů.
 • Pětihvězdičkový ekologický hotel Chateau Mcely je pravým etalonem luxusu. Pokoje jsou pojmenovány a stylizovány podle některého ze světadílů nebo podle ročních období.
Zámecká romantika aktivně
Atmosféra nabitá vůněmi, hudbou a historií. Obklopte se geniem loci neskutečně kouzelných míst, na které už nikdy nezapomenete.
 • Co může být pohádkovějšího než neopakovatelná atmosféra Českého Krumlova? V historickém centru snadno najdete skvělé ubytování, například pokoje s privátní saunou nebo vířivkou. V hotelu si nechte naservírovat snídani do postele a pak si zajděte do některé z malebných kaváren.
 
Jste-li oba milovníci aktivního odpočinku, víkendový pobyt se sportovním vyžitím je pro vás to pravé. V zimě vyrazíte na běžky, v létě si půjčíte horská kola.
 • Best Western Aparthotel Šumava přichystal pro své hosty romantické pobyty pro dva. Vyrazit si můžete do překrásné přírody v okolí. Komfortní hotel poskytuje vyhřívaný bazén a relaxační centrum, zapůjčí také veškeré sportovní vybavení.
 • Kdybychom hledali nejromantičtější a nejoblíbenější místo procházek v Praze, jistě bychom narazili na Kampu. V domcích na Kampě bydlela řada známých osobností, jako například Jan Werich a Jiří Voskovec, Vladimír Holan nebo Jiří Trnka. Legendární se stala Lennonova zeď, kde lidé vzpomínají na proslulého hudebníka. Návštěvu „Pražských Benátek“ prostě nemůžete vynechat.
 • Rekonstruovaný Čínský pavilon si prohlédněte ve vlašimském zámeckém parku. Procházku parkem osvěží nejrůznější romantické stavby, jako je „Starý hrad“ vystavěný na skále nad údolím řeky Blanice nebo několik půvabných bran.
 
Wellness či relaxační zážitek v lázních s mnoha léčivými procedurami je tou správnou volbou pro unavené. Zapomeňte na kancelář, bolavá záda a oči pálící po dlouhé práci s počítačem. Místo toho se zvolna ponořte do uklidňujícího odpočinku a přijměte novou, nehasnoucí energii.
 
 • Ve čtyřhvězdičkovém Wellness & Spa hotelu Ambiente v centru Karlových Varů naberete společně síly a odpočiňte si v uklidňujícím lázeňském prostředí.
 • Rozmazlovací balíček plný relaxačních lázeňských procedur prosvětlí váš společný prodloužený víkend. Najdete ho v nabídce lázeňského hotelu Royal Mariánské Lázně.
 • V Lázních Bohdaneč se nechte hýčkat v nově otevřeném Wellness centru. Wellness de Luxe je jeden z programů připravených lázněmi, těšit se můžete na komplexní relaxaci a regeneraci pomocí špičkových procedur.
 • Harmonickou kombinaci přírody, tradičních lázní i moderního hotelu představuje nový Spa resort Tree of Life v Lázních Bělohrad. Jestli jste nikdy v lázních nebyli, ale chcete to vyzkoušet, určitě si objednejte speciální balíček „Lázně na zkoušku“.
 
Svatba je pro mnoho dvojic nejšťastnější den v životě. Vykročte do nového života ve velkém stylu a uspořádejte pro sebe a své příbuzné i přátele svatbu na zámku. Správci mnoha zámků mají pro svatby připraveny atraktivní místa i speciality, které lze do programu zařadit.
 
 • S gustem a zkušeností pravých znalců připravují svatbu pro zájemce v zámku Jemniště. Zámek vydal speciální knihu „Svatbář“, která obsahuje vše potřebné k přípravě svatby na zámku.
 • Na zámku Litomyšl se můžete vzít překvapivě (nejen) ve sklepě. Není to ovšem sklep ledasjaký: jsou v něm sochy Olbrama Zoubka a velmi zvláštní, nezapomenutelná atmosféra.
 • Zámek Zbiroh se pyšní komplexním svatebním servisem a pečlivou organizací nejen samotného obřadu. Svatby na zámku se pořádají každý den celoročně od deseti ráno do osmi večer.
 • Rozlehlý Sloupový kulatý sál barokního zámku Karlova Koruna je pro svatební obřady i taneční zabavu jako dělaný. Zámek umožňuje i pořádání malých svateb v salńku s kapacitou 15 osob.
Ve dvouhodinovém kurzu se mohou nevěsty naučit, jak zorganizovat vlastní svatbu tak, aby vše proběhlo jak má. Netradiční kurz pořádá Škola svateb Freylach.
Škola svateb Freylach

Škola svateb Freylach

Naučíme vás se vdát! Škola svateb v Praze 7 je pro nevěsty, které se rozhodly vzít vše spojené s organizací svatby na svá bedra, jen by potřebovaly poradit s tím, jak na to, kde začít a jak postupovat.

Svatební den na zámku v Litomyšli

Svatební den na zámku v Litomyšli

Státní zámek Litomyšl nabízí kromě klasické prohlídky zámku také příležitost pro zamilované, kteří mohou využít nabídku konání svatebního obřadu a celý den si zde užít při zorganizované oslavě.

Sen pro dva ve Wellness & Spa Hotelu Ambiente

Sen pro dva ve Wellness & Spa Hotelu Ambiente

Pokud hledáte aktivní dovolenou, wellness víkend či lázeňské léčení, každý den po celý rok nabízí wellness & spa hotel Ambiente nezapomenutelný pobyt.

Kampa - romantika v centru Prahy

Kampa - romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Lázeňská péče v resortu Tree of Life v Lázních Bělohrad

Lázeňská péče v resortu Tree of Life v Lázních Bělohrad

V blízkosti léčebných lázní s 130 let dlouhou tradicí v Lázních Bělohrad, uprostřed přírody, je otevřen lázeňský resort Tree of Life. Ve Spa resortu vám pomohou dostat se do formy, zredukovat váhu, zbavit se bolestí zad a kloubů a harmonizovat vaše myšlenky.

Aparthotel Šumava2000 - aktivní prodloužený víkend na Šumavě

Aparthotel Šumava2000 - aktivní prodloužený víkend na Šumavě

Dopřejte si kdykoliv v průběhu roku pár dní pohybu i relaxace v krásné šumavské přírodě a komfortním Aparthotelu Šumava 2000. U nás zapomenete na uspěchaný svět a vychutnáte si své volno. Vždyť budete v srdci královny českých hor a lesů, v kraji jen málo dotčeném civilizací...

Zámek Mostov - královské spaní plné romantiky

Zámek Mostov - královské spaní plné romantiky

Kdo by si nechtěl alespoň jednou v životě vyzkoušet královské spaní na zámku? Nastal čas přestat snít a proměnit svou touhu ve skutečnost. Zámecký hotel Mostov s přilehlým parkem nabízí romantickou atmosféru plnou klidu a pohody, královské spaní a vybrané lahůdky ze staročeské i světové kuchyně.

Zámecký park Vlašim - čínský pavilon a další romantické stavby

Zámecký park Vlašim - čínský pavilon a další romantické stavby

Vlašimský zámecký park je klenotem mezi českými romantickými parky. Prohlídkový okruh parkem v sezóně nabízí prohlídku parku a romantických staveb s průvodcem, prodej vstupenek v informačním centru na nádvoří zámku.

Zámek Jemniště - piknik či ubytování v romantickém prostředí

Zámek Jemniště - piknik či ubytování v romantickém prostředí

Barokní zámek Jemniště byl vystavěn v roce 1720 – 1725, jeho současným majitelem je Jiří Sternberg, který se svou rodinou celoročně obývá levé křídlo zámku. Na Jemništi se konají romantické svatby, rodinné oslavy, podnikové akce a připraví vám i piknik v zámeckém parku. Přijít lze i na prohlídku.

Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Chateau Mcely - pětihvězdičkový ekologický hotel

Jedním z nejatraktivnějších míst pro pořádání svatebních obřadů, firemních akcí, školení, konferencí, loveckých i jiných venkovních aktivit je zámek Chateau Mcely. Rekonstruovaný zámek nabízí moderní komfort v neoklasicistním romantickém stylu.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Hotel Royal Mariánské Lázně - relaxace pro tělo a duši

Hotel Royal Mariánské Lázně - relaxace pro tělo a duši

Užijte si lázeňskou péči, výbornou kuchyni, nabídku kavárny a jedinečnou atmosféru nově zrekonstruovaného hotelu Royal. Lázeňský hotel Royal patří k nejoblíbenějším v Mariánských Lázních – hosté se sem velmi rádi vracejí.

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou - místo pro krásný výlet

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou - místo pro krásný výlet

Karlova Koruna je považována za jeden z vrcholů iluzivního baroka v Čechách. Plány na zámek zpracoval jeden z nejvýznamnějších barokních stavitelů italského původu Jan Santini Aichel.