Úvod > Aktuality > Jedete na léto do kempu? Vyberte si z vítězů soutěže Kemp roku

Jedete na léto do kempu? Vyberte si z vítězů soutěže Kemp roku

Vydáno 6. června 2017 Ubytování
Vrací se kempování do módy? Pro někoho ano, pro jiné je léto v kempu už dávno běžná dovolená. A nutno říci, že oblíbená – jen loni do nich zavítalo 980 tisíc českých turistů. Pokud se k nim letos připojíte, mohlo by vás zajímat, jak dopadla soutěž Kemp roku 2016 a čím jednotlivá zařízení lákají své návštěvníky.
Doby z devadesátých let, kdy Češi objevili svět a do kempů mířili jen lidé s nižšími příjmy, jsou dávno pryč. Z většiny areálů se stala příjemná místa pro trávení dovolené, navíc si můžete vybrat z několika stovek míst. Klíčová je ovšem otázka, na jaké klienty se kemp zaměřuje – a právě to snadno zjistíte na stránkách Dokempu.cz. Pokud chcete jen ležet, číst, odpočívat a rybařit, určitě se vám nebude líbit místo, kde od rána do pozdní noci jedou diskotéky a rušná zábava pro mladé. Takže kde by se mohlo líbit právě vám?
 

Léto na Vranovské pláži

Absolutním vítězem z 516 kempů a 321 chatových osad je Camping Vranovská pláž – a posuďte sami, co všechno nabízí. Stany nepotřebujete, můžete si je pronajmout – a kromě nich i chatky, mobilní domy, karavany, obytné přívěsy, apartmány nebo pokoje. Samozřejmostí je obchod s potravinami, restaurace a bufet, teplá voda, kuchyňka i prádelna, o zábavu se stará letní kino a animační programy. Sportovní a rekreační vyžití? Kromě Vranovské přehrady s tobogánem přímo na pláži je tu wellness, půjčovna kol a koloběžek, půjčovna sportovních potřeb, posilovna a lanové centrum, a k tomu navíc v okolí spousta lákadel jižní Moravy – například národní park Podyjí, hrad Bítov, zřícenina hradu Cornštejn nebo Telč. Váhat budete snad jedině u otázky, pro koho pro je tenhle kemp ideální, protože si tu každý najde to svoje, rybáři, sportovci, rodiny s dětmi i mladí, kteří se chtějí bavit.
 

Kde to bude bavit děti?

Odpověď na otázku většiny rodičů poskytnou kempy, které se umístily na druhém a třetím místě.  Kempem roku 2016 s nejlépe hodnocenými službami se stal Autocamp Sedmihorky v Českém ráji. Kromě různých typů ubytování (některé z nich s celoročním provozem!) včetně indiánských týpí si tu užijete koupání v rybníku Bažantník, dětské hřiště, klubovny, spoustu sportovišť i pestrou nabídku volnočasových aktivit a programů, zaměřených především na rodiny s dětmi. Na recepci vám vydají povolenky na rybaření, hned za branou pak čeká Hruboskalské skalní město a interaktivní naučná stezka zaměřená na děti.

Sedmihorky opakovaně v anketě bodovaly v předchozích letech jako nejlepší zařízení pro rodiny s dětmi, tentokrát však titul přenechaly Autokempu Frenštát pod Radhoštěm v podhůří Beskyd. Děti si oblíbily zejména dopravní hřiště, je tu i dětské hřiště s trampolínami, houpačkami a pískovištěm nebo altány s krby na grilování. Ubytovat se můžete ve vybavených chatičkách, stanech či karavanech, a kdo si na pět a více nocí objedná chatku, dostane zdarma dvě vstupenky do blízkého aquaparku.
 

Každý podle svého gusta

Minizoo, rekreační nádrž s travnatou pláží a tobogánem, rybník pro sportovní rybolov, restaurace, kiosky, dětská hřiště, minigolf a kurty na tenis a volejbal, to všechno nabízí celoročně otevřený rekreační areál Dolce kousek od Trutnova. Kemp s vynikající polohou pro výlety do Krkonoš, skalních měst Adršpachu a zoologické zahrady ve Dvoře Králové patří k ostříleným účastníkům soutěže a pravidelně se řadí do čelní desítky, letos obsadil čtvrté místo.

Další příčka patří jihočeskému kempu Branná; ten se díky umístění na pravém břehu Vltavy v polovině cesty mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem zároveň stal nejlepším kempem pro vodáky. Přímo v kempu má základnu Kanak, půjčovna lodí a raftů, jejíchž služeb můžete využít pro jednodenní i vícedenní vodácké výlety, k ubytování kromě stanů slouží chatičky, týpí a dokonce i jurta.
Že bez vody se správný kemp zkrátka neobejde potvrzují i další zařízení, která se umístila v TOP 10, ať už je řeč o Autocampu U Pískovny u Suchdola nad Lužnicí, Autocampu Oasa na břehu Staňkovského rybníka anebo Autokempu Merkur Pasohlávky na jižní Moravě na břehu Novomlýnské nádrže. Ten byl zároveň zvolen Kempem roku 2016 s nejlépe hodnocenou zábavou a je fakt, že zřejmě nikde není nabídka tak bohatá jako tady. Je tu několik diskoték, spousty stánků s občerstvením včetně vinného stánku, pláž pro naturisty, skákací hrad, lunapark a letní kino, můžete si půjčit šlapadla a vyzkoušet windsurfing, wakeboarding, aquazorbing či střelbu. A komu by to bylo málo, může vyrazit na výlet do aquaparku, na Pálavu nebo do ArcheoparkuPavlově.
 

Pár dalších tipů aneb kam se vydat, když…

  • …cestujete s karavanem nebo obytným přívěsem? Nejlepším kempem roku 2016 pro karavanisty vyhlásili účastníci ankety Autokemp Brodský v Červeném Kostelci. Líbí se tu i těm, kteří přespávají ve stanech či chatkách; v kempu je lanové hřiště, půjčovna lodiček i šlapadel, zookoutek s voliérou australských papoušků a Brodíkův ráj s desítkami dřevěných vyřezávaných soch a dětskou pohádkovou stezkou, rybník Brodský je navíc rájem rybářů.
  • …jezdíte rádi na kole? Nejlepším kempem roku 2016 pro cyklisty byl zvolen Autokempink Strážnice na jižní Moravě. Je skvělým výchozím bodem pro putování po vinařských stezkách a Baťově kanále, v kempu objevíte také dva bazény s tobogánem a uzamykatelnou úschovnu kol.
  • …cestujete na motorce? Nejlepším kempem roku 2016 pro motorkáře se stal Autocamp OsekOseku, městečku na úpatí Krušných hor. Přímo v autokempu je hřiště na plážový volejbal, stoly na stolní tenis, hřiště na volejbal, či nohejbal, poblíž pak přírodní koupaliště, skatepark, lanový park v korunách stromů a inline dráha pro bruslaře s odpočinkovými místy a sportovními koutky.
  • …máte rádi sport? Kempem roku 2016 s nejlépe hodnoceným sportovním zázemím byl vyhlášen Koupaliště a kemp Pecka. Je tu velké dětské hřiště s lezeckou stěnou, hrazdami a prolézačkami, klouzačkami, houpačkami, žebříky a pískovištěm, nechybí ani obří trampolína pro děti i dospělé, koupaliště s dětským brouzdalištěm, sportovní hřiště pro volejbal a plážový volejbal, stolní tenis, tenisový kurt, zahrajete si i basketbal, petanque, badminton či nohejbal.
  • …milujete ticho a klid? Na rovinu, už samotné zařazení mezi nejoblíbenější kempy prozrazuje, že v uvedených místech v sezoně bývá často plno a komu vadí tábornický ruch, měl by se poohlédnout po jiném ubytování. Přesto je místo, které můžete vyzkoušet, a sice Camping Olšina na břehu Lipna necelý kilometr od Černé v Pošumaví coby Kemp roku 2016 s nejlépe hodnoceným prostředím. Areál uspořádaný do teras má vlastní pláž a je vyhlášený tím, že tu velmi přísně dodržují noční a dokonce i denní klid!
Řeka Dyje – královna národního parku Podyjí

Řeka Dyje – královna národního parku Podyjí

Jednou z největších řek na jižní Moravě je Dyje, která pramení v sousedním Rakousku pod názvem Thaya. Celková délka toku činí 311 kilometrů, z toho na našem území 235 km. Větší část říčního toku na území ČR je sjízdná, dohromady v délce 209 km.

Kemp Koupaliště Sloup v Čechách u Radvaneckého rybníka

Kemp Koupaliště Sloup v Čechách u Radvaneckého rybníka

Kemp Koupaliště ve Sloupu v Čechách leží na břehu Radvaneckého rybníka. Oblíbené rekreační místo slouží turistům již od roku 1905. Ubytovat se zde můžete jak ve vlastním stanu, tak také v chatičkách.

Kemp Branná na Vltavě

Kemp Branná na Vltavě

Kemp Branná leží v jižních Čechách na pravém břehu Vltavy, na půli cesty mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem, na říčním km 298. Poloha kempu je výhodná nejen pro vodáky, kteří zde mohou nocovat při sjíždění Vltavy, ale i pro všechny ostatní turisty.

Camp Dolce v Oblanově u Trutnova

Camp Dolce v Oblanově u Trutnova

Celoročně otevřený kemp Dolce leží v klidném přírodním prostředí, na úpatí Krkonoš, asi 5 km od Trutnova. Místo uprostřed lesů je ideální pro milovníky přírody, klidu, rodiny s dětmi, seniory a sportovce. Užijete si zde relaxaci, rybáření, houbaření, turistiku, cyklistiku a v zimě i zimní sporty.

Camp Bítov na Vranovské přehradě

Camp Bítov na Vranovské přehradě

Moravský Jadran, jak je nazýván tento kraj, je krajem lesů, vod a strání, krajem slunce a perlivého vína. Jednu ze zátok Vranovské přehrady, která je obklopena 100 metrů vysokými skalami, obepíná Camp Bítov. Nabízí hřiště na plážový volejbal, dětské hřiště, blízké tenisové kurty, masáže, bowling.

Camping Vranovská pláž

Camping Vranovská pláž

Kemp Vranovská pláž nabízí různé typy ubytování, od jednoduše zařízených chatek, přes ubytovnu až po komfortní ubytování v penzionu a v mobilheimech, v celkové kapacitě 270 lůžek. Dále je zde připraveno 400 stanových míst a 80 míst pro karavany s možností elektrické přípojky.

Kemp Dolánky u Turnova v Českém ráji

Kemp Dolánky u Turnova v Českém ráji

Vodácký kemp i autokemp v Dolánkách u Turnova v srdci Českého ráje poskytuje ideální zázemí pro vaše výlety na koloběžkách, kolech, lodích či pro turistické pěší tůry.

Staňkovský rybník - nejdelší rybník v ČR

Staňkovský rybník - nejdelší rybník v ČR

Nedaleko Chlumu u Třeboně se při státní hranici ČR a Rakouska rozprostírá na území CHKO Třeboňsko hladina Staňkovského rybníka. Rozlohou sedmý největší rybník v ČR vznikl přehrazením Koštěnického potoka u vsi Staňkova.

Camping Country Hluboké Mašůvky

Camping Country Hluboké Mašůvky

V líbezném prostředí Jevišovické pahorkatiny na vás čeká kemp, který kromě rodinné atmosféry a příjemného prostředí nabízí i bohaté sportovní vyžití.

Dvůr Honětice s přírodním koupacím biotopem

Dvůr Honětice s přírodním koupacím biotopem

Rekreační areál v původním historickém zemědělském dvoře s přírodním koupacím biotopem, restaurací, penzionem a kempem s chatkami.

AutoCamp Osek

AutoCamp Osek

Autocamp Osek je lemován zalesněnými vrchy, které vybízejí k turistice, cykloturistice a houbaření.

Další aktuality