Úvod > Aktuality > Jaký program pro vás nachystaly jihočeské památky na víkend?

Jaký program pro vás nachystaly jihočeské památky na víkend?

Vydáno 23. srpna 2018 Památky
Zajímá vás, jaké kulturní akce se budou konat o nadcházejícím víkendu 25. - 26. 8. 2018 na jihočeských památkách? Také na jihu Čech vypukne tou dobou horečka Hradozámecké noci! Návštěvníky čekají zajímavé noční prohlídky s průvodci či bez, přednášky nebo výtvarné dílny. Kromě zámků lákají k návštěvě i další místa - například vila manželů Benešových.

Císařův diplomat, diplomatův císař na Červené Lhotě

Červená LhotaLetošní téma Hradozámecké noci na Červené Lhotě je zaměřeno na osobnost prince Johanna Schönburga a jeho působení v rámci rakousko-uherského diplomatického sboru. Těšit se můžete na prohlídky bez průvodce, slavnostní otevření malé výstavy "Císařův diplomat, diplomatův císař" a v neposlední řadě na oblíbené dětské dílny. Na závěr programu bude krátká přednáška o diplomatickém působení prince Johanna Schönburga.

Pokud nám bude počasí přát a v rybníku bude dostatek vody, budou v provozu i noční osvětlené lodičky.


Lovecká vášeň na zámku Hluboká

zámek HlubokáNa zámku Hluboká se seznámíte s velkou vášní zámeckých pánů (i některých dam) - lovem. Po celý večer od 18:00 do 23:00 budou probíhat kostýmované prohlídky reprezentačních pokojů s krátký hudebním vystoupením. Prohlídky budou v soukromých pokojích a apartmánech zaměřeny na historii lovu a v kuchyni vás čeká ochutnávka zvěřinové paštiky. Začátky prohlídek jsou v 18:30, 19:30, 20:30, 21:30 a 22:30 hodin. Vstupné je 150 Kč.
 

Noční prohlídky bez průvodce na dačickém zámku

Zámek DačiceTradiční Hradozámecká noc letos proběhne 25. srpna. Tento rok se mohou návštěvníci těšit na noční prohlídky bez průvodce. Od 20:00 až do půlnoci si prohlédnete překrásné reprezentační a soukromé pokoje rodu Dalbergů, nejvýznamnějších majitelů zámku Dačice. Jednotlivé místnosti si máte možnost projít sami, bez časového omezení. Na určených stanovištích po celém zámku se budou nacházet zdejší průvodci a další zaměstnanci, kteří vám v případě zájmu, odpoví na dotazy.

Letos nově si můžete projít i zámecké sklepy, kde bude navíc k vidění malá výstavka starých zámeckých fotografií. Atmosféra sklepů bude umocněna nasvícením četnými svíčkami.
 

V tichu a naději bude zámek Kratochvíle

Zámek KratochvíleTichý i nadějný večer vás čeká 25. srpna v zahradě zámku Kratochvíle. Zahrada bude slavnostně iluminovaná svícemi a živými ohni. Poslechnete si zde koncert renesanční a barokní hudby. Během celého večera bude k volným prohlídkám otevřen také zahradní domek Markéta.

Při procházce večerní zahradou se můžete zastavit v zámeckém kostele Narození Panny Marie a rozjímat při hře souboru renesančních fléten Harmonia. Zároveň si v zahradním pavilónu Markéta můžete prohlédnout ukázky z bohatého ilustrátorského díla malíře Miloslava Troupa a k návštěvě vás pozve také zahradní pavilón Sloní bašta s nabídkou kávy, nápojů, dortů a cukrátek.
 

Den otevřených dveří ve vile manželů Benešových

Benešova vilaVila Hany a Edvarda Benešových bude otevřena veřejnosti o víkendu 25. a 26. srpna. Prohlídky probíhají od 10 do 17 hodin. Návštěvníky čeká prohlídka exteriéru budovy, mohou se těšit na oblíbené prezidentovo zákoutí, které se nachází v přízemní hale, dále na jídelnu a pracovnu, jež se spolu s ložnicí nachází v prvním patře. Interiér je vybaven starožitnostmi a dobovým nábytkem, kterým svůj dům vybavili manželé Benešovi. Součástí komentované prohlídky je též procházka přilehlým parkem, jenž je jednou z mála zachovaných zahrad z 30. let 20. století na našem území.
 

"Konec starých časů, máme republiku!" hlásají Nové Hrady

Nové HradyTento rok bude Hradozámecká noc na jihočeském hradě Nové Hrady trochu netradičně začínat již dopoledne. Od 10 hodin budou na nádvoří hradu probíhat šermířská vystoupení, děti si budou moci také zastřílet z luků a kuší či vlastnoručně vyrazit Novohradský stříbrný. Nově budou také součástí denního programu speciální dětské prohlídky, které budou probíhat v 10, 12, 14 a 15 hodin. Děti se setkají se služkami Květuší a Zlatuší, které "co neví, nepoví".

Od 19 do 23 hodin se na druhé prohlídkové trase uskuteční hrané noční prohlídky hradu s průvodci v historických kostýmech, a to každou půlhodinu. V nich budete v rámci příběhové prohlídky zavedeni do doby, kdy skončilo staré mocnářství a vznikla mladá republika. Prohlídky budou spojené s koštem vín ze staré dobré monarchie, vinných moštů a dalších dobrot.
Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.

Hradozámecká noc na hradě Landštejně

Hradozámecká noc na hradě Landštejně

Akce se koná v hradním příkopu, hrad bude tento večer přístupný pouze s průvodcem v určené časy.

Prohlídky Benešovy vily v Sezimově Ústí

Prohlídky Benešovy vily v Sezimově Ústí

Díky memorandu za účelem pravidelného návštěvnického provozu Benešovy vily se nyní mohou návštěvníci podívat do této úžasné stavby daleko častěji, než tomu bylo doposud. Národní muzeum nově nabízí možnost předchozí rezervace prostřednictvím elektronického systému.