Úvod > Aktuality > Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkend

Tipy na zajímavé akce v Praze a okolí na tento víkend

Vydáno 22. září 2017 Zážitky
V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend, zajímavé výlety a novinky? Nechte se inspirovat našimi tipy na víkend: 23. 9. a 24. 9. 2017. Další akce a inspiraci na výlety z Prahy i do Prahy a ze středních Čech najdete na Kudy z nudy snadno v horním menu "Kalendář akcí".
Dýňový podzim v trojské botanické zahradě

Dýňový podzim v trojské botanické zahradě

Zelené bílé, samozřejmě obří oranžové a žluté, hladké, vrásčité, vroubkované, zahnuté, sudovité a hruškovité… Zkrátka rozsáhlý sortiment plodů z čeledi Cucurbitaceae je k vidění v pražské Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji.

Kosmický podzim v Planetáriu Praha - doprovodný program

Kosmický podzim v Planetáriu Praha - doprovodný program

Planetárium Praha připravilo při příležitosti 60. výročí vypuštění družice Sputnik 1 sérii akcí, které toto výročí připomínají - besedy s kosmonauty určené pro širokou veřejnost, žáky a studenty škol či jejich vyučující. Na své si přijdou i milovníci dokumentů a scifi filmů, mimo jiné Star Treku.

Svatováclavské trhy na Václavském náměstí v Praze

Svatováclavské trhy na Václavském náměstí v Praze

Na Václavském náměstí v centru Prahy začnou ve středu 14. září Svatováclavské trhy, které jsou oslavou svátků knížete svatého Václava, patrona českých zemí. Tradiční slavnosti, které vyvrcholí 28. září, budou připomínkou jednoho z nejvýznamnějších českých svátků.

Za hranou skla

Za hranou skla

10 sklářských výtvarníků, 2 generace. To je výstava s názvem Za hranou skla, která se koná v Galerii Tančícího domu ve dnech 13. září - 5. listopadu 2017. První generace zastupuje umělce, kteří položili základ rozvoji českého skla, a je dána do kontrastu s nejmladší generací sklářských výtvarníků.

Studentský design na Pražském Hradě

Studentský design na Pražském Hradě

Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci pořádá ve dnech 23.9. - 22.10.2017 výstavu prezentující studijní obor Textilní a oděvní návrhářství. Výstavu můžete zhlédnout na Pražském hradě.

Lustr 2017

Lustr 2017

Přehlídka současné české a slovenské ilustrace. V sedmi nabitých dnech nabídne workshopy, přednášky, diskuze a výstavy autorů. Prezentují se zde čeští zástupci i zahraniční tvůrci jako španělský Mágoz, který má za sebou práce pro The New York Times nebo Wall Street Journal.