Úvod > Aktuality > Jak na Nový rok, tak po celý rok - s tipy portálu Kudy z nudy se nudit nebudete!

Jak na Nový rok, tak po celý rok - s tipy portálu Kudy z nudy se nudit nebudete!

Vydáno 1. ledna 2019 Zážitky
Říká se, že jak na Nový rok, tak po celý rok. Pokud ještě nevíte, co s volným časem první den nového roku 2019, inspirujte se našimi tipy, vždyť Nový rok si lze užít příjemněji, než jen s mokrým hadrem na hlavě. Vydejte se na novoroční procházku, chopte se vesel, užijte si prohlídku zámku nebo zoologické zahrady.
Proč nezkusit na Nový rok něco neobvyklého? Projděte se Stezkou v oblacích na Dolní Moravě nebo Stezkou korunami stromů v Janských Lázních. Každý, kdo 1. ledna dorazí na Stezku, si bude moci na vyhlídkové věži zazvonit pro štěstí v nové zvoničce. Děti navíc dostanou také sladký penízek, aby se jich štěstí drželo dvojnásob. Pro všechny návštěvníky je pak přichystán domácí pečený čaj nebo svařené víno na zahřátí zdarma. Na Nový rok se můžete těšit také na tradiční novoroční výstup na Stezku korunami stromů na Lipně.
 
Velmi oblíbené jsou turistické novoroční výšlapy. Se stejně naladěnými lidmi můžete, tak jako každý rok můžete pokořit Ještěd, Říp nebo Lovoš a mezi tradiční cíle společných novoročních výletů patří také rozhledny. Letos se můžete připojit k výstupu na Štěpánku, Černou Studnici nebo Praděd
 
Pokud dáváte přednost pohodovějšímu výletu projeďte se po historické úzkorozchodné řepařské trati. Vláček na Nový rok vyrazí na trasu Kolín - Sendražice - Výrovna - Na Mlejnku a zpět. 
 
Kabinová lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku je velkým lákadlem turistické letní i zimní sezony v Krkonoších, jezdí denně v závislosti na počasí.

Mezinárodní sochařské sympozium Ledové království láká do Rožnova pod Radhoštěm.

Milým a příjemným vykročením do nového roku může být novoroční neděle strávená prohlídkou zámku. V Dětenicích bude od 10 do 16 hodin otevřen nejen zámek, ale také středověká krčma a pivovar, kde můžete ochutnat například dětenické pivo lásky.
 
Tradiční novoroční výstup na hrad Helfštýn organizuje správa hradu více jak tři desetiletí. V sobotu 5. ledna 2019 si tak můžete památku v zimě naposledy prohlédnout. Po akci totiž hrad nadobro uzavře své brány, aby je otevřel až se zahájením letní sezony. Trasa výstupu povede z Lipníku n. B. po červené tur. značce přes Týn n. B. na Helfštýn (5 km).
 
plzeňské zoologické zahradě připravili na Nový rok pro své návštěvníky tradiční bonusovou akci, při které můžete za zvířátky za levnější vstupné. Do zoo v Děčíně budete mít na Nový rok vstup zcela zdarma. Zpřístupněn bude ale pouze areál zoo, Expozice Rajské ostrovy zůstane zavřená. 
Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 km. Je přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů "Hefaiston" se stálou expozicí. Díky letošní rekonstrukci (2018) je hrad otevřený jen část týdne.

Zoo Děčín - unikátní expozice Rajské ostrovy

Zoo Děčín - unikátní expozice Rajské ostrovy

Unikátní expozice s velkým akváriem, která nemá v našich končinách obdoby. Celkem 4 patra nové zrekonstruované budovy nabízí návštěvníkům pohled na vybrané světové oblasti, jejich faunu i floru. Představuje ohrožené druhy plazů, obojživelníků, ryb a bezobratlých.

Rozhledna Štěpánka – nejstarší rozhledna Jizerských hor

Rozhledna Štěpánka – nejstarší rozhledna Jizerských hor

Novogotická Štěpánka je nejstarší rozhlednou Jizerských hor stojící na vrcholu Hvězda. Její stavba byla zahájena knížetem Camillem Rohanem roku 1847. V tomtéž roce probíhala dole v údolích stavba císařské Krkonošské silnice, jejímž patronem byl arcivévoda Stephan - Štěpán, který na vrch vystoupil.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Lovoš – čedičová dominanta Českého středohoří

Lovoš – čedičová dominanta Českého středohoří

Jednou z nepřehlédnutelných dominant Českého středohoří je čedičový kopec, majestátně se tyčící nedaleko severočeského městečka Lovosice. Lovoš (570 m.n.m) určitě poznáte už zdaleka podle typického tvaru se dvěma vrcholy - Velkým a Malým Lovošem zvaným též Kybička.

Bruslení na opravdovém ledě v Teplicích

Bruslení na opravdovém ledě v Teplicích

Ice Aréna u obchodního centra Olympia Teplice je v provozu od 17.11.2018 do 27.1.2019.