Úvod > Aktuality > Hudební festival rozezní opět Znojmo

Hudební festival rozezní opět Znojmo

Vydáno 11. července 2018 Zážitky
Letos již 14. ročník Hudebního festivalu Znojmo stmelí excelentní hudbu, vyhlášená vína a přátelskou atmosféru letního Znojma. Letošním tématem bude Svár duše s tělem a vody s vínem. Fyzično se bude potýkat s duchovnem na mnoha koncertech, jejíž dramaturgii upravují účinkující festivalu na míru.

Na Hudební festival Znojmo přijede patron festivalu Pavel Šporcl, který vystoupí dvakrát, a řada dalších vyhlášených interpretů. Největší zahraniční hvězdou bude světově oceňovaný orchestr staré hudby Il Giardino Armonico se sopranistkou Annou Prohaskou.
 
Festivalovým projektem, který letos zahájí festival, bude oratorium Svár duše s tělem od italského skladatele Emilia de’ Cavalieriho. Unikátní je vlastní nastudování a uvedení operního, oratorního nebo baletního díla v dobové hudební interpretaci souboru Czech Ensemble Baroque (několikerá nominace vystupujících umělců na prestižní Ceny Thálie).
 
Na Hudebním festivalu Znojmo nebudou chybět ani tradiční koncerty festivalové dramaturgie, jako je koncert malých géniů, koncert při svíčkách, piknik v přírodě či varhanní matiné v kostele a řada dalších velmi zajímavých akcí.
 

Léto, hudba, víno... ve Znojmě i okolí

ZnojmoZnojemský hudební festival přináší excelentní koncerty špičkových českých i zahraničních umělců, které pořádá na atypických místech historického Znojma i jeho okolí. S hudbou se tak návštěvníci setkávají i v prostorách zámků ve Vranově nad Dyjí, v Jevišovicích či v Uherčicích. Putují za ní společně s umělcem – varhaníkem po okolních kostelích. Slyší ji na znojemském hradě, na nádvoří historických domů, z radniční věže, ale také pod širým nebem v nádherném prostředí Národního parku Podyjí.

Osou znojemského festivalu je provázání kvalitní hudby s uznávanými víny místních vinařů. Festival dlouhodobě spolupracuje s předními znalci vín a každoročně připravuje limitovanou edici festivalových vín, jejichž ochutnávky doprovázejí všechny koncerty a doprovodné akce festivalu.

Rotunda sv. Kateřiny ve Znojmě

Rotunda sv. Kateřiny ve Znojmě

Rotunda je jedním ze symbolů české státnosti. Jedná se o unikátní stavbu románské rotundy, která je jedinou zcela dochovanou památkou přemyslovského knížecího hradu jako součást opevnění jižní hranice Moravy.

Kostel sv. Mikuláše Znojmo

Kostel sv. Mikuláše Znojmo

Výrazná znojemská dominanta zasvěcena patronu kupců a hojnosti, vás štědře odmění nejen svou krásou, ale i půvabným výhledem na Znojemskou přehradu.

Národní park Podyjí - pestrá mozaika skalních stěn

Národní park Podyjí - pestrá mozaika skalních stěn

Ukázkou výjimečně zachovalého říčního údolí v bohatě zalesněné krajině jihozápadní Moravy je Národní park Podyjí, vedoucí podél 40 km dlouhého údolí řeky Dyje mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem. Na rakouské straně navazuje na park Nationalpark Thayatal.

Prohlídka města Znojma s průvodcem

Prohlídka města Znojma s průvodcem

Bezplatné pravidelné prohlídky města Znojma s průvodcem. Nabízíme také tématické procházky po našem krásném městě Znojmě. Plánujete výlet do našeho kraje? Pak nás ale určitě kontaktujte.

Hudební festival Znojmo 2019

Hudební festival Znojmo 2019

Kvalitní hudební program, rozmanité, avšak kompaktní žánrové rozpětí, hvězdy hudebního nebe i začínající umělci – to vše pod taktovkou unikátní festivalové dramaturgie! Hudební festival Znojmo 2019.