Úvod > Aktuality > Hrad a zámek Staré Hrady zve o pololetních prázdninách děti i dospělé na prohlídku

Hrad a zámek Staré Hrady zve o pololetních prázdninách děti i dospělé na prohlídku

Vydáno 29. ledna 2019 Zážitky
Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady zve děti i dospělé na výlet do pohádky. Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Otevřeno je od 1. do 3. 2. 2019. Navštívit můžete - hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, zámecké pohádkové sklepení a hradní pohádkovu půdu. Navíc každé dítko z MŠ nebo ZŠ, které od pátku 1. 2. až do neděle 3. 2. přijede s rodiči nebo prarodiči na Hrad a zámek Staré Hrady s vysvědčením (nebo kopií), dostane k zakoupené vstupence na prohlídkový okruh pohádkovou knížku zdarma - jeden ze sedmi dílů originálních Starohradských pohádek čaroděje Archibalda dle vlastního výběru.
Staré hradyPřijdte s dětmi do pohádky oslavit pololetní prázdniny na hrad a zámek Staré Hrady. Princezna, rytíř nebo čarodějnice vás s dětmi potom provedou všemi pohádkovými okruhy. Můžete si vybrat, zda se dáte Hradem a zámkem s Dračí královskou komnatou, Zámeckým pohádkovým sklepením anebo Hradní pohádkovou půdou. Otevřeno je od pátku do neděle, vždy od 10 do 17 hodin. Pojďte spolu s dětmi zachránit princeznu Laskonku!

Pro dospělé milovníky historie je v hradní a zámecké části připraven prohlídkový okruh Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I. Můžete si prohlédnout ojedinělou expozici u nás – kupecké krámky, koloniál, obchod s kávou a C.K. hostinec, jak vypadaly v dobách našich prababiček.

Drak SmaragďákKaždý, kdo od pátku 1. až do neděle 3. února 2019 dorazí na Staré Hrady s vysvěčením, dostane k zakoupené dětské a dospělé vstupence (koupené toho dne v hradní pokladně na prohlídkový okruh) originální dárek - pohádkovou knížku Starohradské pohádky čaroděje Archibalda. Již vyšlo 7 dílů!

Předškolákům mohou doma vysvědčení vyrobit i dospěláci.
Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady - výlet do pohádek čaroděje Archibalda I.

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady - výlet do pohádek čaroděje Archibalda I.

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína hned vedle městečka Libáň. Tři pohádkové prohlídkové okruhy, pohádkové bytosti v rolích průvodců. Výlet pro děti i dospělé do pohádek čaroděje Archibalda I. Otevřeno celoročně.