Úvod > Aktuality > Oblíbená zřícenina hradu Lukov nedaleko Zlína bude dějištěm tradičního Dne stromů

Oblíbená zřícenina hradu Lukov nedaleko Zlína bude dějištěm tradičního Dne stromů

Vydáno 20. května 2019 Památky
Den stromů s Lesy ČR se chystá na hradě Lukov u Zlína. Akce pro děti i dospělé se uskuteční v sobotu 25. května od 9:00 do 17:00. Vstup je volný. Bude se soutěžit v řezání dřeva, vyzkoušet si bude možné loveckou lukostřelbu či otestovat své znalosti v přírodovědných hrách a soutěžích. Komentované prohlídky hradu proběhnou ve 12:00 a 14:00 hodin. Těšit se můžete i komentovanou prohlídku naučné stezky severním svahem hradu.
Zábava i osvěta se budou odehrávat nejen na hradě Lukov, ale také v korunách stromů. Pro návštěvní zde mají připravenou spoustu her a soutěží, které účastníky seznámí se stromy a živočichy v okolí. Chybět nebude naučná přírodovědná stezka, poznávací výstava fotografií lesních rostlin a živočichů nebo moderované ukázky sokolnictví.
 
Připravená je i soutěž v řezání dřeva pro dospělé a děti nebo lovecká lukostřelba. Den stromů na hradě Lukově nabídne také tvořivé dílničky a ukázky řezbářských a kovářských prací.

Vstupné do areálu hradu bude volné, občerstvení je zajištěno, včetně čajovny. Změna programu je vyhrazena, v případě nepříznivého počasí se akce ruší.
Hrad Lukov - romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov - romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.

Den hradu Lukova 2019

Den hradu Lukova 2019

Největší kulturně společenská akce letošního roku (a dost možná i v novodobé historii hradu) proběhne v neděli 15. září 2019.

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž - Velehrad

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž - Velehrad

Vydejte se na cestu spojující dvě nejvýznamnější poutní místa Moravy – Svatý Hostýn a Velehrad, poznejte dávnou historii naší země. Putování zahájíte v Kroměříži, městě památek UNESCO. Po sedmi dnech můžete putování zakončit na Velehradě, odkud bylo Slovanům před mnoha věky přineseno křesťanství.

Strašidelná prohlídka hradu Lukov (1)

Strašidelná prohlídka hradu Lukov

Zřícenina středověkého hradu, dlouholetá snaha o stabilizaci. V minulosti hrad patřil mj. Karlu IV., jeho historie je spojena s Albrechtem z Valdštejna (roste zde Valdštejnův dub).