Úvod > Aktuality > Hrad Křivoklát láká k předjarnímu výletu

Hrad Křivoklát láká k předjarnímu výletu

Vydáno 3. března 2018 Památky
Oblíbený středočeský hrad Křivoklát je během března všem zájemcům o historii otevřen vždy v sobotu a neděli od 11:00 do 14:00 hodin. Vychutnejte si procházky po místech kudy vedly kroky králů a skutečných velikánů historie po více než 900 let a pozorně se dívejte, možná se s některými z nich i setkáte...
KřivoklátNa Křivoklátu je v březnu otevřeno každou sobotu a neděli od 11 do 14 hodin. Milovníci hostorických památek tak mohou nahlédnout do hradních interiérů pomocí hlavního prohlídkového okruhu nazvaného Gotické paláce.

Víte, že Edward Kelley pobýval na Křivoklátě dva a půl roku? Jeho vězením byla věž Huderka. V přízemí věže můžete dodnes nahlédnout zamřížovaným otvorem v podlaze do temné podzemní kobky, kde Kelley údajně strávil počátek své vazby. 

Přímo v prostorách královského hradu Křivoklátu v zrekonstruované budově bývalé četnické stanice umístěné v těsné blízkosti hlavní brány najdete i originální ubytování.

Návštěvu hradu lze i v tomto období spojit s vycházkou po okolí, stromy jsou bez listí, takže se naskýtají opravdu nevšední výhledy. Ne nadarmo patřilo okolí hradu po mnoho století k nejoblíbenějším výletním místům příslušníků šlechtických stavů. Projít se můžete k vyhlídce Paraplíčko (směrem na Roztoky) nebo na opačnou stranu po NS Brdatka směrem na Zbečno. Děti určitě nadchne rekreačně naučný areál Lesní hřiště.
Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Křivoklátsko - kraj spisovatele Oty Pavla

Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace UNESCO je v porovnání s podobnými krajinami v Evropě zvláštností. Rozkládá se uprostřed Čech a téměř dvě třetiny rozlohy území pokrývají listnaté a smíšené lesy.

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy - vyberte si tu svou trasu

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti využívajícím komunikace s minimálním provozem a současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku.

Vyhlídka Paraplíčko nad řekou Berounkou

Vyhlídka Paraplíčko nad řekou Berounkou

Krásná vyhlídka nad soutokem Rakovnického potoka a řeky Berounky nedaleko Křivoklátu na vrchu zvaném Na Babě. Své jméno dostala podle tvaru altánku s kuželovitou střechou. Pohled z Paraplíčka patří k nejkrásnějším výhledům na Berounku.

Rekreačně naučný areál Křivoklát - Lesní hřiště

Rekreačně naučný areál Křivoklát - Lesní hřiště

Rekreačně naučný areál Křivoklát Lesní hřiště nabízí několik možností jak příjemně strávit volný čas v přírodě. Nechybí tu ani lanová dráha, skluzavka, sportovní hřiště a připraveno je i ohniště. Areál je přístupný celoročně široké veřejnosti a vstup je zdarma.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Zimní prohlídky na Křivoklátě

Zimní prohlídky na Křivoklátě

Otevřeno většinou o víkendech v časech od 10:00 do 15:00 hodin. V zimě je možné přijít na prohlídkový okruh: Gotické paláce, jehož délka je 80 minut. Od ledna do března je otevřeno o víkendech od 11 do 15 hodin.

Kellyho Žalář - dobrodružná zážitková hra na hradě Křivoklátě

Kellyho Žalář - dobrodružná zážitková hra na hradě Křivoklátě

Zaklapnou za vámi těžké dveře a ocitnete se ve středověké cele, ve které byl v 16. století Rudolfem II. vězněn alchymista magistr Edward Kelley.Vydejte se na cestu do tajemné minulosti, zapojte svůj důvtip, řešte hádanky a pokuste se během 69 minut dostat zpět na denní světlo.