Úvod > Aktuality > Hrad Cimburk láká na ochutnávky piva

Hrad Cimburk láká na ochutnávky piva

Vydáno 6. června 2018 Gurmánská turistika
V sobotu 9. června se od 14:00 hodin na hradě Cimburku uskuteční setkání malých pivovarů. Připraven bude také doprovodný program laděný v tradičním duchu. Vystoupí kapely Velká Svačina, Začalovec, Duo Juyos Complet a Silent Forms.
PivoHrad Cimburk u Koryčan zve všechny milovníky zlatavého moku na setkání malých pivovarů na hradě, které se koná v sobotu 9. června od 14:00 hodin. Oficiální ochutnávka piv bude probíhat do 18 hodin nebo do vyčerpání zásob.

V ceně vstupného, které je stanoveno na 200 Kč, jsou dva poukazy na velké pivo a prohlídka hradu. Jako při všech akcích na Cimburku je vstupné určeno kromě úhrady nákladů a také k nezbytnému zajištění statiky této významné památky. Akce se koná za každého počasí a pokud budete chtít na hradě přespat, je to možné, avšak pouze ve vlastním spacáku nebo stanu. K povinné výbavě táborníků patří na hradě baterka.

hrad CimburkHrad Cimburk založený v první třetině 14. století se do dnešních dnů zachoval v podobě zříceniny. Bezpečná prohlídková trasa vede přes pozůstatky hradního paláce a obranných prvků, jež se tyčí až do výšky 16 metrů. Pozoruhodné jsou dochované kamenické články původem z lucemburské stavební huti, zejména torzo hradní kaple. Součástí prohlídky je také vyhlídka z šíjové hradby na hřebeny kopců přírodního parku Chřiby.

Hrad Cimburk je ve společném vlastnictví města Koryčany a občanského sdružení Polypeje, které hrad provozuje. Na opravách i běžném provozu se podílejí především dobrovolníci. Hrad pravidelně hostí řadu kulturních akcí i mezinárodní workshopy a workcampy. V letních měsících se konají další zajímavé akce, například Šermířský víkend, Den můz nebo Hradozámecká noc.
Hrad Cimburk u Koryčan

Hrad Cimburk u Koryčan

Rozsáhlá zřícenina gotického hradu se nachází na návrší nad vodní nádrží asi 5 km od obce Koryčany. Vznikl mezi léty 1327 - 1333, opuštěn byl v roce 1720. V 30. letech minulého století byly provedeny první záchrané práce, další v roce 1940.

Další aktuality

15.1.
2019
Za vůní čokolády se vydejte do Zlín

Za vůní čokolády se vydejte do Zlín

Východní Morava | Gurmánská turistika
23.11.
2018
Ve Velkých Karlovicích se chystá oblíbený Kateřinský jarmark

Ve Velkých Karlovicích se chystá oblíbený Kateřinský jarmark

Východní Morava | Gurmánská turistika
8.11.
2018
Východní Moravu provoní husí speciality i mladá vína

Východní Moravu provoní husí speciality i mladá vína

Východní Morava | Gurmánská turistika