Úvod > Aktuality > Fuchsie všude kam se podíváte! Kam na výstavy květin?

Fuchsie všude kam se podíváte! Kam na výstavy květin?

Vydáno 22. května 2019 Příroda
Půvabné fuchsie patří k nejznámějším balkonovým rostlinám. Tyto nostalgické krásky ve své původní podobě rostly na naší planetě už před padesáti miliony let. Péče o ně však není nijak jednoduchou záležitostí. Máme pro vás tipy na výstavy, kde získáte užitečné rady pro jejich pěstování a můžete založit svou sbírku. Na oblíbených výstavách fuchsií je k vidění velký sortiment fuchsií pěstovaných v převisech, do keříčků i stromků. Víte, že existují také fuchsie mrazuvzdorné, pěstované v zemi?
Fuchsie v Liberci - tradiční výstava květin

Fuchsie v Liberci - tradiční výstava květin

Výstava fuchsií, pelargonií a achimenes bude k vidění v Liberci.

Květy 2019

Květy 2019

23. celostátní výstava květin a zahradnické trhy. Výstava se každoročně stává svátkem pro všechny milovníky křehké krásy květin a vzhledem k prázdninovému termínu jsou právě Květy cílem příjemných dnů letní dovolené.

Prodejní výstava fuchsií Mělník

Prodejní výstava fuchsií Mělník

Srdečně vás zveme na již tradiční prodejní výstavu fuchsií, jejíž slavnostní zahájení proběhne 21.6.2019 a následně jí můžete navštívit až do 14.7.2019. Přístupná bude každý všední den, o víkendech i svátcích přímo v areálu Zahradnictví Petro Mělník.

Výstava fuchsií na zámku v Buchlovicích 2019

Výstava fuchsií na zámku v Buchlovicích 2019

Již tradiční letní prodejní výstavou (od r. 1982) je v zámeckém parku v Buchlovicích každoročně prezentována sbírka fuchsií čítající více než 1400 druhů, starých i nových odrůd od šlechtitelů celého světa včetně slavných českých odrůd "Perle","Márinka" a dalších.

Zahrada východních Čech v Častolovicích

Zahrada východních Čech v Častolovicích

Vystaveno bude ovoce, květiny, zelenina, a dále velká kolekce bylin, zahradní nábytek, keramika či nářadí. K dispozici bude občerstvení a bohatý doprovodný program. Výstava bude otevřena od 9 do 17 hodin, v neděli pouze do 16 hodin. Parkovné zdarma.

Zámecký park Buchlovice

Zámecký park Buchlovice

Areál zámeckého parku a zahrady v Buchlovicích patří k nejvýznamnějším a nejdochovanějším v Čechách a na Moravě. Vzácnost historické zahrady spočívá zejména v dochování prvků italské barokní zahrady a ve velmi citlivém napojení přírodně krajinářského parku na pravidelnou část zahrady.