Úvod > Aktuality > Festival Hrady CZ startuje na Točníku s Tomášem Klusem, Divokým Billem a Škworem

Festival Hrady CZ startuje na Točníku s Tomášem Klusem, Divokým Billem a Škworem

Vydáno 11. července 2018 Kultura
Hudební festival Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 13. a 14. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a svoji letošní pouť uzavře na hradě Bezdězu. Páteční program na nabídne koncerty Ivana Mládka a Banjo Bandu či Pipes And Pints, ale také hradních nováčků, jako je Marpo či kapela Škwor. V sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit na Tomáše Kluse, kapelu Divokej Bill, Mandrage nebo Rybičky 48 a nově na Lenny, Slzu, Jelena a další zpěváky a skupiny.
Točník Hrady czV pátek se areál na louce pod hradem Točník se dvěma stagemi otevře v 15:30 hodin a od půl páté se představí kapela Carpathia Castle, výherce facebookové talentové soutěže Zahraj si s kapelou na festivalu Hrady CZ. Dále se návštěvníci mohou těšit na koncert Dymytry a v devět hodin večer vypukne oblíbený páteční hradní karneval s vyhlášením nejlepších masek.

V sobotu se areál otevře v deset hodin dopoledne a areál dále rozezní Vypsaná fixa, Pražský výběr, Hentai Corporation, ale také například Majk Spirit + General Foxx, kteří budou na festivalu Hrady CZ hrát zcela poprvé. Sobotní program dále nabídne koncerty Johny Machette nebo Bros'n'Beats. Festival Hrady CZ letos opět spolupracuje s Národním památkovým ústavem a nabídne tak v sobotu vstup zdarma na prohlídkové okruhy hradů Točník a Žebrák.


Zvýšený komfort ve VIP kempu plus

FestivalFestival Hrady CZ letos poskytne návštěvníkům zvýšený komfort doslova hotelového typu. Zcela nově bude totiž k dispozici takzvaný VIP kemp plus, díky němuž není nutné s sebou na festival brát žádné vybavení pro přenocování - postavený stan, dvě karimatky a dva spacáky budou k dispozici na místě. V areálu bude posílen signál telefonů a datových služeb, chybět nebudou wi-fi zóny a bankomat. O lepší informovanost návštěvníků se postará i praktická festivalová aplikace.

Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. Ve spolupráci s partnery festivalu zde budou připraveny dětské koutky, foto koutky a doprovodné sportovní aktivity.
 

Jak a za kolik na hrad

Hrad TočníkNa hrad Točník bude zavedena autobusová kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpět. Lístky na festival Hrady CZ lze zakoupit v síti Ticketstream na webu hradycz.cz/vstupenky. Lístek na pátek stojí do dne před akcí 450 korun, na sobotu 530 korun, permanentka na oba dny pak 880 korun.

Na místě pak 490 korun na pátek, 590 korun na sobotu a permanentka za 940 korun. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory. Dvoudenní ubytování ve VIP Hradních kempech na dva dny 350 korun na osobu, ve VIP kempech plus 850 korun, na místě pak za 400 a 900 korun.

festival hrady czLístky a ubytování lze také zakoupit společně v balíčku permanentka + VIP hradní kemp do dne před akcí za 1160 korun nebo permanentka + VIP kemp plus za 1660 korun, na místě pak za 1300 korun s VIP kempem a 1800 korun s VIP kempem plus. V prodeji je také rodinná permanentka pro dva dospělé a dvě děti za 2400 korun nebo rodinná sobotní vstupenka 1340 korun.

Další koncerty pak v rámci festivalu prběhnou na na Kunětické hoře v Pardubickém kraji (20. – 21. 7.), na Švihově v Plzeňském kraji (27. – 28. 7.), v Rožmberku nad Vltavou v Jihočeském kraji (3. – 4. 8.), na Veveří v Jihomoravském kraji (10. - 11.8.), na Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (17. - 18.8.), na Bouzově v Olomouckém kraji (24. - 25.8.) a Bezdězu v Libereckém kraji (31.8. - 1.9.).
Hrad Točník - rodinný výlet za zvířátky i historií

Hrad Točník - rodinný výlet za zvířátky i historií

Cestu do hradního kopce vám zpříjemní pohled na třešňový sad s hospodářskými zvířaty. Na samotném hradě vás pak čeká procházka jeho historií i řada zajímavých kulturních akcí.

Hrad Žebrák - po stopách krále Václava IV.

Hrad Žebrák - po stopách krále Václava IV.

Oblíbené místo pobytu Václava IV. je romantickým zákoutím skýtajícím výhled do širokého okolí s dominantním sousedním hradem Točníkem. Dominantou hradu je vysoká okrouhlá věž (bergfrit), dnes využívaná jako rozhledna.

Letní kulturní festival České hrady.cz  - Rožmberk nad Vltavou

Letní kulturní festival České hrady.cz - Rožmberk nad Vltavou

České hrady.cz je letní kulturní festival. Další ročník se uskuteční během léta 2019 na významných českých a moravských historických památkách. V srpnu se můžete těšit na Rožmberk nad Vltavou.

Letní kulturní festival České hrady.cz - Bezděz

Letní kulturní festival České hrady.cz - Bezděz

České hrady.cz je letní kulturní festival. Další ročník se uskuteční během léta 2019 na významných českých a moravských historických památkách. Došli jsme do poslední zastávky. A tou je Bezděz.

Letní kulturní festival České hrady.cz - Veveří

Letní kulturní festival České hrady.cz - Veveří

České hrady.cz je letní kulturní festival. 15. ročník se uskuteční během léta 2019 na významných českých a moravských historických památkách. 9. a 10. srpna se můžete těšit na Veveří.

Letní kulturní festival České hrady.cz - Kunětická hora

Letní kulturní festival České hrady.cz - Kunětická hora

České hrady.cz je letní kulturní festival. 15. ročník se uskuteční během léta 2019 na osmi významných českých a moravských historických památkách.

Letní kulturní festival České hrady.cz - Točník

Letní kulturní festival České hrady.cz - Točník

České hrady.cz je letní kulturní festival. 15. ročník se uskuteční během léta 2019 na významných českých historických památkách postupně v pěti různých krajích České republiky. První z nich proběhne jako již tradičně na hradě Točník.

Letní kulturní festival České hrady.cz - Bouzov

Letní kulturní festival České hrady.cz - Bouzov

České hrady.cz je letní kulturní festival. 15. ročník se uskuteční během léta 2019 na významných českých a moravských historických památkách. Předposlední zastávkou je Bouzov.

Letní kulturní festival České hrady.cz - Švihov

Letní kulturní festival České hrady.cz - Švihov

České hrady.cz je letní kulturní festival. 15. ročník se uskuteční během léta 2019 na významných českých historických památkách postupně v pěti různých krajích České republiky. Třetím v pořadí je hrad Švihov.

Letní kulturní festival České hrady.cz - Hradec nad Moravicí

Letní kulturní festival České hrady.cz - Hradec nad Moravicí

České hrady.cz je letní kulturní festival. 15. ročník se uskuteční během léta 2019 na významných českých a moravských historických památkách. 16. a 17. srpna se můžete těšit na Hradec nad Moravicí.

Hudební festival České hrady CZ 2019

Hudební festival České hrady CZ 2019

Velmi oblíbená festivalová akce České hrady se bude konat i v roce 2019, a to již 15. rokem společně s 10. rokem Moravských hradů. Jako obvykle se akce koná v průběhu léta a v rámci festivalu České hrady a Moravské hrady navštíví tato akce hned osm hradů po celé české republice.