Úvod > Aktuality > Farmářské trhy jsou zpět!

Farmářské trhy jsou zpět!

Vydáno 9. března 2018 Gurmánská turistika
Po dlouhém zimním spánku se čeští farmáři vracejí zpátky na svá místa. V sobotu se s nimi potkáte na Náplavce u Vltavy, na Heřmaňáku v Holešovicích, na Kulaťáku v Dejvicích i na vinhoradském Jiřáku. Od 14. března pak budou k dispozici i na Pankráci před OC Arkády. Najdete tu všechny své oblíbené pochoutky i nové dodavatele a zboží.
Můžete se těšit na své oblíbené prodejce, ale i na novinky, které pro vás organizátoři trhů připravili. Na trzích je jako v předchozích letech k dostání čerstvá zelenina, ovoce, dobré uzeniny, drůbeží maso, mléko a mléčné výrobky, vajíčka, květiny a sazeničky, dobré pečivo, houby, česká a moravská vína, za studena lisované české oleje, koření, sladkovodní ryby, pivo, české knedlíky, mošty nebo med a medové výrobky.
 

Oblíbené tržiště Náplavka

Farmářské tržištěNa Náplavce Rašínova nábřeží můžete už od února nakupovat každou sobotu od 8 do 14 hodin. K dispozici je zelenina, ovoce, čerstvé maso z českých farem, uzeniny z malých rodinných řeznictví, dobré pečivo, vajíčka z domácích chovů či poctivá kuřata a chlazené domácí těstoviny.

V sobotu 10. března Náplavka rozkvete tulipány, narciskami, maceškami a prvosenkami. Přivezou je české farmy Gardenista, Tomkovi a rodina Bystrých. Také si zajděte pro bylinkové sirupy od Dvou koz na nachlazení i dobrou náladu. Po zimní přestávce se na vás těší také paní Freijová z farmy Kojetín, bude mít mladá kuřátka, slepice, králíky i maso z pastevního selátka. Na Náplavce bude i krásná keramika, košíky a přijít můžete i na skvělý oběd. Mezi 11 a 13 hodinou zahraje Euphorica.
 

Na Heřmaňáku bez igelitek

Farmářský trhKaždou sobotu se také konají trhy na Heřmaňáku v Holešovicích, který má podtitul "trh bez igelitek". Podpořit tuto ekologickou myšlenku můžete tím, že budete nakupovat do vlastních tašek.

A co můžete nakoupit? Kvalitní a čerstvé potraviny přímo od farmářů, v bio i nebio kvalitě (mléko a mléčné výrobky, maso a dobré uzeniny, zeleninu, řezané byliny, ovoce, houby, koření, cukrovinky, mošty, med, oleje, pečivo a chléb, domácí vajíčka od slepic s výběhem, nakládanou zeleninu, květiny, víno, pivo, různé lahůdky, můžete se tu i najíst, napít a dát si skvělou kávu. Trh je otevřený od 9 do 15 hodin.
 

Vše potřebné na Kulaťáku

Farmářské trhyOd března také začaly oblíbené trhy na Vítězném náměstí v Dejvicích, zvaném Kulaťák. Probíhají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Na trzích na Kulaťáku můžete nakoupit v podstatě vše potřebné na celý týden a zároveň si dát dobré jídlo, dobrou kávu a popovídat se sousedy, s farmáři či známými a kamarády.

Máte možnost ochutnat z nabídky Farm menu grilovaná masa z českých chovů, polévky, pravé hamburgery, pravé těstoviny od Itala Alexe, palačinky od Galetky nebo chorvatské grilované ryby.
 

Farmářské dobroty na Jiřáku

ZabíjačkaVyhlášené trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad nabízejí ke koupi osvědčené uzeniny od malých uzenářů, kváskový chléb i regionální pečivo, čerstvé sýry, máslo, ryby, maso, med, ale třeba také keramiku nebo rukodělné výrobky spojené s gastronomií. Nechybí ani pestrý výběr nakládané zeleniny, marmelád a jiných zavařenin a také jablečné, hruškové a višňové křížaly. Pro silné zdraví budou k dostání sirupy z bylin. Trhy na Jiřáku jsou otevřeny každou středu až pátek od 8 - 18 hodin a každou sobotu od 8 - 14 hodin.

V sobotu 10. března se na Jiřáku uskuteční vepřové hody! K navození dobré pohody zahraje swingová kapela Coffie time.
 

Středeční pankrácké trhy

Farmářské trhyFarmářské trhy na Pankráci se poprvé přihlásí o slovo ve středu 14. března. Vždy tu však najdete čerstvou zeleninu a ovoce, ručně pletené housky, chleba z pravého kvásku a pocukrované koláče, nejrůznější sýry, domácí uzeniny,čerstvé ryby a drůběž, koření, čerstvé těstoviny, mošty i vína z Moravy a celou řadu delikates od lokálních výrobců, a to i v biokvalitě. Zastoupeny jsou zde také speciality z celého světa. A na jaře vás určitě potěší i rozšířený prodej sazenic, bylinek a květin. Trhy se konají každou středu.
 

Každý všední den na Tyláku

Farmářské tržištěDalším místem, kde nakoupíte čerstvé a kvalitní zboží přímood farmářů je tržiště Tylák, neboli náměstíčko u stanice metra I. P. Pavlova. Zde se trhy konají každý všední den od 8 do 18 hodin. K dostání je čerstvé farmářské potraviny, neošizené, poctivé a plné chuti. Ovoce, zelenina, pečivo, maso, uzeniny, ryby, květiny, mošty, džemy, med, houby, koření, víno, vejce, mléčné výrobky, sýry a další dobroty od českých producentů. Nechybí ani zajímavé zahraniční produkty například v podobě mořských ryb, italských oliv, nebo slovenských sýrů.

Některé soboty bude Tylovo náměstí navíc ožívat také díky tematickým streetfood festivalům. Jako první to bude festival Bylinkování, který je naplánován na 14. dubna 2018.
Farmářské trhy na Kulaťáku

Farmářské trhy na Kulaťáku

Farmářské trhy na Kulaťáku probíhají každou sobotu až do prosince, kdy na ně plynule navážou trhy adventní.

Farmářské trhy na Jiřáku 2018

Farmářské trhy na Jiřáku 2018

Pravidelné Farmářské trhy se budou konat na náměstí Jiřího z Poděbrad i v roce 2018. Dodavatelé se budou průběžně obměňovat, ty nejoblíbenější ale na trzích zůstanou celou sezónu. Naplánované jsou i tematické dny, které se vždy budou zaměřovat na konkrétní období.

Farmářské trhy na Tyláku

Farmářské trhy na Tyláku

Farmářské trhy na Tyláku jsou místem, kde můžete od pondělí do pátku koupit lahodné farmářské produkty výrobců a pěstitelů z celé České republiky. Vybrané soboty tržiště ožívá tematickými streetfood festivaly.

Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.

Farmářské trhy na Pankráci

Farmářské trhy na Pankráci

Březen, za kamna vlezem, duben, na trhy pudem? Nečekejte tak dlouho a přijďte si užít předzvěst jara na farmářské trhy před OC Arkády na Pankráci, kde na vás čekají samé dobroty.

Trhy na Heřmaňáku

Trhy na Heřmaňáku

Narozdíl od Náplavky, Heřmaňák zimní přestávku neplánuje, proto na trhy můžete vyrazit i v zimě. Od 13. ledna se bude navíc konat každou sobotu namísto jednou za dva týdny jako tomu bylo loni.

Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu. Těšit se můžete na zeleninu, ovoce, čerstvé maso z českých farem, uzeniny z malých rodinných řeznictví, dobré pečivo, vajíčka z domácích chovů a jiné potraviny.

Další aktuality

12.11.
2018
Čokoládový festival provoní opět pražskou Galerii Harfa

Čokoládový festival provoní opět pražskou Galerii Harfa

Praha | Gurmánská turistika
8.11.
2018
V neděli přijede svatý Martin na Jiřák

V neděli přijede svatý Martin na Jiřák

Praha | Gurmánská turistika
6.11.
2018
Botanická zahrada láká 11. listopadu na mladá vína

Botanická zahrada láká 11. listopadu na mladá vína

Praha | Gurmánská turistika