Úvod > Aktuality > Štafetový závod Extreme Challenge 2017 proběhne už tento víkend

Štafetový závod Extreme Challenge 2017 proběhne už tento víkend

Vydáno 12. října 2017 Zážitky
Jediný štafetový závod v Čechách v disciplínách běh, paraglide, horské kolo a kajak jde tento víkend do svého dvanáctého ročníku se startem i cílem v šumavské Sušici. Pojďte do toho s námi, v sobotu 14. října bude mazec!
Postavte tým a přijeďte na Šumavu! Nebo dáte všechny čtyři disciplíny sami? Sólo?

Závod se skládá ze 4 disciplín – běh do vrchu, paraglide, kolo a kajak. Akce se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak i čtyřčlenné týmy. Počasí na Šumavě v den závodu překvapivě letos nebude ctít název akce - mělo by být jasno až polojasno, nejvyšší teploty 17 až 20°C a slabý severozápadní až západní vítr.

K samotným kategoriím. Celý závod rozbíhají běžci, kteří začínají z města téměř okamžitě prudce stoupat na místní dominantu - Svatobor. Převýšení více než 370 m jsou ti nejlepší borci schopni zvládnout za 20 minut. Délka trasy je asi 6 kilometrů.

Extreme ChallengeNa vrcholu kopce Svatobor čeká na každého běžce jeho paraglidista, který má za úkol co nejrychleji sletět zpět k Sušici. Pět minut po startu jsou ti nejlepší ze vzduchu opět na zemi a po předávce je řada na cyklistovi. Ten má před sebou necelých 20 km krásného terénu v okolí kopce Svatobor s převýšením 860 m. Nejlepší jezdci se s tratí dokáží vypořádat za méně než hodinu. Těsně před cílem cyklistického úseku musejí závodníci překonat ještě brod přes kdysi zlatonosnou řeku Otavu a po vyčerpávajícím výkonu předat štafetu poslednímu z týmu - kajakáři.

Na kajakáře čeká poměrně klidný, ale zato fyzicky náročný úsek Otavy na kterém musí zdolat brod, slalomovou trať a nekonečný maraton s lodí do cíle. Po startu následuje brod pro loď. Kajakářům bude po ukončení první fáze k dispozici teplá sušárna na oblečení a grog. Délka trasy je 2,8 km s obtížností WWI-II.
Rozhledna Svatobor u Sušice - posvátné místo Slovanů

Rozhledna Svatobor u Sušice - posvátné místo Slovanů

Kamenná rozhledna leží na mystické hoře Svatobor asi hodinu pěší chůze od Sušice. Ti, kdož vyšplhají po 182 dřevěných schodech nahoru budou odměněni krásným kruhovým výhledem na zříceninu hradu Rabí, Javorník, Boubín, Sušici a Velký Javor.

Offpark Sušice - outdoorové centrum na Šumavě

Offpark Sušice - outdoorové centrum na Šumavě

Chcete si aktivně odpočinout a poznat, co ve vás je? Nejhezčí přírodní lanový park na břehu řeky Otavy, dobrodružství v dětském lanovém parku, sjezd Svatoboru na terénních koloběžkách, raftem po Otavě, týmová spolupráce ve hře paintball, in-line, let balónem a mnohem více.