Úvod > Aktuality > V Hradci Králové se bude slavit Den Vody!

V Hradci Králové se bude slavit Den Vody!

Vydáno 7. června 2018 Zážitky
Letošní Den Vody navazuje na oblíbenou akci Den Labe, největší kulturně sportovní akcí na území Hradce Králové. Sportovně adrenalinové show na břehu Labe začíná v pátek 8. června od 9 hodin pestrým programem pro děti. Dospělí si přijdou na své odpoledne, kdy budou moci vyzkoušet vodní sporty a užijí si hudební program. Pro zájemce o exkurzi bude otevřená také Malá vodní elektrárna Hučák.

Trubačova lávkaDen Vody v Hradci Králové nabízí pestrý program pro děti i dospělé. Dopolední část programu je určená pro Mateřské školy a Základní školy 1. stupeň.

Od 14 hodin je pak připravena spousta zábavy pro malé i velké. Odpolední část zahrnuje především zábavu jako taneční vystoupení, žonglování, vystoupení T-Bass a A-team, koncert kapely Sabrage, skákací hrad, kolotoč, skluzavku, nafukovací balónky, malování na obličej. Zdarma lze navštívit Malou vodní elektrárnu Hučák.

Návštěvníky také čeká bohatý program na řece ve sportovním duchu - mohou si zapůjčit paddleboardy, lodičky, aquaroller nebo se nechat povozit Labskými kolesovými parníčky. Parníky a loďky je možné využít od 10 do 18 hodin.

Vyvrcholením bude v 17:30 běh přes Kingspan lávku. Každý účastník má přitom pouze jeden pokus na čas. Úkolem závodníků je překonat v co nejkratším čase půl metru široký a 48 metrů dlouhý soubor prken - neukotvenou lávku přes Labe. Kdo má problém s rovnováhou, skončí většinou v řece...

Vodní elektrárna Hučák a Informační centrum Obnovitelné zdroje v Hradci Králové

Vodní elektrárna Hučák a Informační centrum Obnovitelné zdroje v Hradci Králové

Vedle parní elektrárny z roku 1910 vznikla v roce 1912 vodní průtočná elektrárna. Kromě elektrárny dnes v budově sídlí informační centrum, které pomocí interaktivních exponátů představuje rozmanité principy a možnosti využití energetických zdrojů – vody, větru, slunce nebo biomasy.

Řeka Labe - jedna z největších řek a vodních cest Evropy

Řeka Labe - jedna z největších řek a vodních cest Evropy

Řeka Labe pramení v Krkonoších, na místě zvaném Labská louka ve výšce 1384 m n. m. V Čechách je její tok dlouhý 358,3 km, než se však dostanou její vody do Severního moře, urazí celkem 1154 km.

Hradecká paroplavební společnost - romantický výlet po Labi v Hradci Králové

Hradecká paroplavební společnost - romantický výlet po Labi v Hradci Králové

Parníčky Královna Eliška a Primátor Ulrich připomínají lidský důmysl 19. století. Jde o unikáty, s nimiž se můžete projíždět díky Hradecké paroplavební společnosti po řece Labi a zažít pocity cestujících z dob, kdy tento pomalý způsob cestování byl běžný.

Další aktuality