Úvod > Aktuality > Čokoládové šílenství zachvátí jihočeský Tábor

Čokoládové šílenství zachvátí jihočeský Tábor

Vydáno 9. října 2018 Gurmánská turistika
Táborské muzeum čokolády opět připravilo čokoládovou slavnost. Čokoládu ve všech podobách a skupenstvích zažijete v polovině října v budově historické Střelnice. Již 5. ročník se bude konat od 12. do 14. října 2018 Starém městě i na Střelnici. Tešit se můžete i na velmi bohatý doprovodný program, kuchařské show plné čokolády, prohlídy Muzea čokolády a marcipánu i autorské čtění nové knížky Fína čokoláda.

V Táboře se utáboří čokolády z celého světa

Kdo má rád čokoládu, ten by od 12. do 14. října neměl chybět na Festivalu čokoládyTáboře. Zahájen bude v pátek od 16:00 hodin ochutnávkou lámaných čokolád Muzea čokolády a marcipánu na náměstí TGM, která bude doplněna o vypouštění balónků s přáními.

Hlavní program festivalu v sobotu bude probíhat ve společenském domě Střelnice. Tam se bude vařit s čokoládou a asi největším magnetem festivalu zůstává "čokoládová řeka" - přes 20 druhů čokolády ze všech koutů světa, které můžete po celý den neomezeně degustovat. Nebudou chybět ani dílny a v nich práce s čokoládou nebo velmi oblíbená módní přehlídka čokoládových klobouků a doplňků.

Cukrářka PrůšováLetošními "laickými" hosty festivalu jsou Olga Lounová a Jiří Krampol. Naopak Cukrářka Lucie Průšová bude mezi "odbornými" hosty a s příchozími bude probírat nejen nejen svý kurzy, ale cukrařinu vůbec. Ochutnat budete moci její zákusek. Dále bude na festivalu vařit David Šašek, TOP kuchař malostranského hotelu Aria. Nakonec vystoupí Helena Fléglová, členka Národního týmu ČR a vítězka ze Singapuru, která připraví dezert.

Součástí letošního festivalu bude i jedno mimořádné překvapení! Jedná se o největší interaktivní čokoládový vlak v Evropě autora Daniel Šefčík. Přijďte se podívat na velkolepé dílo, které vznikalo v Muzeu čokolády a marcipánu téměř 10 měsíců. A aby to nebyl vlak ledajaký, tak se z něho kouří, svítí a je plný nádherných detailů. Vstupenky na festival platí i jako vstupenky do Muzea čokolády a marcipánu.
 

Nedělní ochutnávky kávy a čokolády

ČokoládaV neděli čeká Tábor degustační den. Kavárny Starého města budou nabízet degustace kávy a čokolády. Můžete zavítat například do Café Bar Obývák nebo prodejny BonBon. Velmi zajímavé budou určitě i komentované prohlídky muzea - dozvíte se zajímavosti nejen o historii čokolády, ale i o vzniku muzea, zpracování čokolády. Ochutnáte syrové kakaové boby a kakaové máslo. Začátky 9, 10, 11, 13 a 15 hod. Kapacita prohlídky max 20 osob. Otevřeno 9-17 hod. Vstupné do muzea zdarma s festivalovou páskou na ruce. Mimo vypsané časy komentovaných prohlídek je možné muzeum procházet samostatně, po celý víkend s 50% slevou. Muzeem vás provede Jitka Kolářová.

V muzeu bude také probíhat autorské čtení z knihy Fína čokoláda. Přijďte si poslechnout příběhy z knihy, která se odehrává v Muzeu čokolády a marcipánu. Uvidíte, kde se zrodila Fína a kde řádí Čokožrout... Začátky čtení jsou v 10:00, 12:00 a 14:00 hodin v herně 2.
Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum je v historickém centru města ve třech spojených gotických domech s renesanční fasádou. Expozice je zčásti věnována čokoládě a jejímu zpracování, zčásti marcipánu.

Zážitková karta TáborCard

Zážitková karta TáborCard

Užijte si více zážitků za méně peněz v Táboře a blízkém okolí díky nové TáborCard. Díky kartě můžete navštívit levněji spoustu nových expozic, kulturních zařízení a slevy se vztahují také na stravování.