Úvod > Aktuality > Co přinese rok 2019: nejočekávanější a nejvyhledávanější akce i festivaly

Co přinese rok 2019: nejočekávanější a nejvyhledávanější akce i festivaly

Vydáno 9. ledna 2019 Zážitky
Čeká nás rok bohatý na kulturní, sportovní i společenské události! Loňské datum bylo sice na výročí velmi bohaté, ale ani „devítkový“ rok nezůstává pozadu. Čeká nás mimo jiné výročí 30 let od Sametové revoluce, 45 let od provozu pražského metra, 50 let Čtyřlístku, 100 let uplyne od zavedení československé měny a neuvěřitelné 100. narozeniny oslaví Meda Mládková a Miroslav Zikmund. Po celý rok proběhnou desítky dalších, každoročně opakovaných akcí. Portál Kudy z nudy o nich bude samozřejmě informovat podrobněji, ale už nyní jsme pro vás připravili malou ochutnávku.

Leden - umění z ledu, psí spřežení i džungle

Ledové sochy PustevnyJako již tradičně se první tři lednové týdny roku 2019 na Pustevnách stanou centrem festivalu Ledových soch. Ledové umění si můžete prohlédnout od 12. do 27. 1. Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí. Tropický svět vás láká od 18. 1. do 31. 12. Pokud si naopak libujete ve sněhu a máte rádi běžky, nenechte si ujít lyžařský maraton pro všechny Ve stopě Zlaté lyže. Koná se už 19. ledna ve Vysočina Aréně.
 
Šediváčkův longPardubice se na jeden týden opět po roce stanou hlavním městem smíchu! Východočeské divadlo Pardubice bude totiž od 21. do 28. ledna 2019 hostit již IXX. ročník Grand Festivalu smíchu, který je svým zaměřením zcela unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru. V sobotu 26. ledna se v Podbořanech koná výjimečná zimní bitva. Na místě bude jako vždy dobové tržiště a ukázky řemesel. Jeden z nejobtížnějších závodů psích spřežení v Evropě, Šediváčkův long, se uskuteční 22. - 26. ledna 2019 v Orlických horách.
 

Únor - Jizerská 50, pašeráci a výstava Pixar

Jizerská 50Přijďte se vrátit do dávných dob a pozdravte se s přáteli u pravé Krkonošské zabíjačky, jitrničky či voňavého ovárku. Na tu vás zvou lyžníci a pašeráci z Rokytnice nad Jizerou o Pašeráckým vejkendu 15. a 16. února. Tradiční masopustní veselí předvedou maškary z Hamrů na Hlinecku už 16. února.
 
Svátkem všech sportovců je Jizerská 50, která letos proběhne 8. až 10. únoraBedřichově. Závodníci mohou vybírat z bohatého množství – 50, 25 či 10 kilometrů klasicky, 30 kilometrů volnou technikou nebo noční sprint na 1,5 kilometrů soupaž. Hlavní závod na 50 km se pojede v neděli 10. února od 9 hodin. Svůj tradiční závod mají i v beskydských Velkých Karlovicích, kde se 15. a 16. února pojede Karlovská 50.
 
Filmové fanoušky určitě nadchne výstava Pixar – 30 let animace, která v pražských Holešovicích představí od 15. února do 26. května historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu.
 

Březen - masopusty, Matějská a mandloně

Matějská pouťBřezen láká na tradiční Matějskou pouť, která v areálu Výstaviště Praha potrvá po celý březen až do 22. dubna. Mezi velmi oblíbené výstavy patří Předjaří na Pražském hradě, která nedočkavě vyhlíží jaro. Návštěvníkům udělají od 1. do 10. března radost přirychlené cibuloviny, z nichž počtem budou vynikat nejrůznější druhy tulipánů.
 
V sobotu 2. března zve milovníky folkloru veselá chasa z Hlinecka na Masopustní průvod Vortová 2019. Tradice, která se drží v několika vesnicích v okolí Hlinska, byla zapsána na seznam kulturních památek UNESCO. Jedním z prvních rozkvetlých stromů je na jaře mandloň. Přijeďte se podívat do Hustopečí, jak kvete největší mandloňový sad ve střední Evropě! Slavnosti mandloní a vína letos bude 23. března.
 

Duben, čas Velikonoc

Velikonoce na ValašskuV dubnu se můžeme těšit na Velikonoce. Mezi populární kratochvíle patří Velikonoční trhy v Praze, které letos budou probíhat od 7. do 28. dubna. Jak vypadaly tradiční Velikonoce a jarní lidové zvyky, uvidíte 20. – 22. dubnarožnovském skanzenu v pořadu Velikonoce na Valašsku anebo v průběhu celého měsíce ve skanzenu v Přerově nad Labem.
 
Tři dny plné hudby, zábavy, doplněné o stovky stánků s krásným výhledem na Ústecký kraj a České středohoří, možností letu letadlem, to je Řipská pouť. Ta letošní se bude konat od 26. do 28. dubna.
 
Koncem měsíce, 27. a 28. dubna, oživí centrum hanácké metropole Tvarůžkový festival Olomouc, už čtvrtý ročník festivalu na počest typické hanácké speciality – Olomouckým tvarůžkům, které se vyrábějí v Lošticích už více než šest set let.
 

Květen - jaro ve znamení hudby, folkloru i muzeí

Pražské jaroBěhem května vás uvítají ve skleníku Fata Morgana Tropičtí motýli, kteří se zde od 9. dubna do 26. května budou líhnout z kukel. Hrnčířské trhy v Berouně se konají dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Letošní trhy se uskuteční 4. a 5. května a 7. a 8. září 2019. Jarní trhy proběhnou v sobotu od 8 do 18 a v neděli od 9 do 17 hodin. Neobyčejnou slavnostní atmosféru s všudypřítomnými americkými vlajkami a dobovými uniformami, historickými vozidly a mnoha kulturními akcemi zažijete pouze v Plzni, a to na Slavnostech svobody od 3. do 6. května. Mezi 12. květnem a 4. červnem se uskuteční 74. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. V Praze se setkají největší osobnosti klasické hudby – opravdové legendy i mladé talenty.
 
LegendySvatojánské slavnosti Navalis jsou oslavou nejznámějšího českého světce a „Pražana“ sv. Jana Nepomuckého, patrona všech lidí od vody. Konají se vždy v předvečer jeho svátku - 15. května. Barokní slavnosti na Vltavě mají každoročně pevný scénář - slavnostní mši v katedrále sv. Víta, procesí od katedrály přes Karlův most na Křižovnické náměstí a barokní koncert na vodní hladině zakončený ohňostrojem. Automobilová slavnost Legendy představí ve dnech 17. - 19. května 2019 v celém areálu Výstaviště Praha v pražských Holešovicích v rámci svého 6. ročníku přes jeden tisíc exponátů.
 
Jízda králůLetos už 54. ročník nejznámějšího organizovaného turistického a dálkového pochodu v České republice Praha–Prčice se půjde v sobotu 18. května. Oblíbenou akce je také Noc kostelů, která se bude konat 24. května a jubilejní XV. ročník Festivalu muzejních nocí 2019 bude probíhat ve dnech 17. května až 8. června 2019! Starobylá lidová slavnost, Jízda králů, odehrávající se na Svatodušní neděli ve Vlčnově, má tradici delší než 200 let. Letos se ve Vlčnově odehraje 24. až 26. května.
 

Červen - ohňostroje, tanky či impresionisté

Muzejní nocVelkou červnovou událostí je každoročně Pražská muzejní noc. Večer a noc z 8. na 9. června nabídne 50 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Nejslavnějšího litomyšlského rodáka Bedřicha Smetanu, připomíná každé léto druhý nejstarší hudební festival v Česku - Smetanova Litomyšl. Letos již 61. ročník proběhne od 13. června do 7. července. Mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis nad hladinou Brněnské přehrady oslní návštěvníky od konce května až do 16. června.
 
TretraZlatá tretra je každoroční atletický mítink, který se již od roku 1961 koná na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Letošní ročník se koná 20. června. Letos už 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě Bahna 2019 v Zadních Bahnech u Strašic se bude konat 22. června. O víkendu 22. a 23. června se při Královském stříbření opět otevírají brány do historie Kutné Hory a doby největší slávy královského horního města.
 
Claude Monet, Edgard Degas, Pierre Auguste Renoir, Alfred Sisley, Camille Pissarro – velká jména francouzského impresionismu budou k vidění od 28. června do 20. října v paláci Kinských. Výstavu Francouzský impresionismus doplní unikátní sbírka francouzského umění z dánského muzea Ordrupgaard.
 

Červenec - léto s filmy, borůvkami a dobrou muzikou

Během jednoho červencového týdne jsou Karlovy Vary pohlceny festivalovou atmosférou. Všude jsou spousty lidí, probíhají koncerty, party, ceremoniály, tiskové konference a samozřejmě projekce filmů. Řeč je o Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, který letos proběhne od 28. června do 6. července.
 
Tradiční Slavnosti Pernštejnského panství se budou jako vždy konat na začátku prázdnin v době svátků Mistra Jana Husa a sv. Cyrila a Metoděje, letos v termínu 5. až 7. července.

BorůvkyJak nejlépe chutnají jihočeské borůvky, zjistíte 13. a 14. července na Borůvkobraní v Borovanech. Nebude chybět borůvkový a řemeslný jarmark, soutěž v pojídání knedlíků, prodej sazenic zahradních borůvek, borůvkový souboj kuchařů a mnoho dalšího. Malované štíty stavení holašovické návsi se od 26. do 28. července stanou již dobovou kulisou Selských slavností, na které se každoročně sjíždí na 250 lidových umělců a řemeslných tvůrců.
 
Jeden z největších letních festivalů na území České republiky - Colours of Ostrava 2019 se uskuteční ve dnech 17. až 20. července a už je potvrzena první hvězdná kapela. Jedná se o skupinu The Cure z Velké Británie.
 

Srpen - rychlost kol, síla kovářů a krása hradů

Akce CihelnaVojensko-historické prezentace a ukázky, oživená historie, vojenská historie a vojenská technika, to je akce Cihelna, pro fandy historie vojenství. Letos proběhne ve dnech 16. až 17. srpna 2019 v Králíkách a okolí. I v letošním roce se pojede Barum Czech Rally Zlín, a to od 16. do 18. srpna. Těšit se můžete na kvalitní podívanou a nabitou startovní listinu s řadou předních jezdců z evropského šampionátu.
 
Mezinárodní agrosalon Země živitelka se bude konat od 22. do 27. srpna jako vždy v Českých Budějovicích. Jedná se o největší akce svého druhu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Už 38. mezinárodní kovářské setkání Hefaiston pohostí již tradičně 23. až 25. srpna hrad Helfštýn. Kováři budou pracovat pod širým nebem na deseti pracovištích. Mnohé z jejich děl pak zůstávají na hradě nebo ozdobí samotné město Lipník nad Bečvou, u kterého se hrad nachází.
 
Poslední srpnový den láká fandy vojenské techniky na Tankový den Lešany. Velkou bojovou ukázku připravil Vojenský historický ústav společně s Kluby vojenské historie. Večer z 31. srpna na 1. září bude patřit Hradozámecké noci.
 

Září plné piva a vína

ChmelDočesná, oslava dočesání chmele, opět oživí od 6. do 7. září město Žatec. K ochutnání zde bude mnoho produktů od více jak 30 pivovarů z Čech, Moravy, Německa a opět také Japonska.
 
Mezi největší podzimní hudební události patří Dvořákova Praha, která se koná od 8. do 23. září. Těšte se na defilé toho nejkvalitnějšího, co soudobá klasická hudba nabízí.
 
vínoZáří je také tradičním časem vinobraní. K největším vinařským akcím se řadí Pálavské vinobraní (6. – 8. 9.), Znojemské historické vinobraní (13. – 15. 9.), vinobraní na Pražském hradě (14. – 15. 9.) nebo vinobraní v Mělníku (20. – 22. 9.).
 
Na konci měsíce 28. a 29. září si nenechte ujít Husí slavnosti v Boskovicích. Slavnosti připomínají někdejší proslulost boskovických husí, ceněných zejména na vídeňských trzích.
 
 

Říjen ve znamení koní, světla a burčáku

Velká PardubickáJiž 129. Velká pardubická s Českou pojišťovnou se poběží v tradiční termín, druhou říjnovou neděli, tedy 13. října 2019. Koně musí překonat celkem 31 překážek, z nichž nejznámější je Taxisův příkop – jeden z nejtěžších skoků na světě.
 
Ulice a veřejná prostranství české metropole, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů od 10. do 13. října promění díky Signal festivalu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy.
 
Máte rádi burčák? Pak si do kalendáře poznamenejte datum 12. října, to se totiž koná Burčákový pochod Milotice. Jedná se o putování osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic, s možností pokračovat v pochodu směrem Dubňany a dále do Mutěnic.
 

Listopad - oslava Martina, revoluce i bitvy u Slavkova

Svatomartinské vínoS listopadem už mnozí z nás netrpělivě vyhlížejí Martina na bílém koni a s ním i pečené husy a mladé víno. Každoročně se velká oslava tohoto světce chystá v Českém Krumlově v rámci akce Festival vína Český Krumlov. Nebudou však chybět ani Svatomartinské hody v Kutné Hoře nebo Žehnání svatomartinských vín v Uherském hradišti.
 
Sedmý ročník Noci divadel proběhne opět třetí listopadovou sobotu, která v roce 2019 připadne na 16. listopadu. Ve svém programu divadla zohlední nadcházející 30. výročí sametové revoluce.

Bitva u SlavkovaDivadla opět nachystají noční prohlídky, divadelní dílny, netradiční představení a performance – zdarma nebo za symbolické vstupné. Festival svobody, oslavující události 17. listopadu, bude letos velkolepý. Letošní výročí Sametové revoluce je totiž kulaté. Slavit budeme už 30 let od revoluce! A konat se bude i satirický pochod PrahouSametové posvícení“.
 
Hlavní vzpomínková akce věnovaná napoleonské historii ve střední Evropě proběhne ve Slavkově od 29. listopadu do 1. prosince a na slavkovském bojišti. Hlavní bitevní ukázka bitvy u Slavkova se bude konat v sobotu 30. listopadu.
 

Prosinec, doba vánoční

Vínoce v PrazeV prosinci nastává příjemné období adventu a Vánoc. Tu pravou vánoční atmosféru si můžete užít na vánočních trzích. K nejpopulárnějším patří Vánoční trhy Praha, které byly již několikrát zařazeny zahraničními průvodci do TOP 5 nejkrásnějších vánočních trhů na světě.
 
Kouzelnou atmosféru mají i rozlehlé trhy v Brně, které dokáží zpříjemnit Brněnské Vánoce. Trhy zaměřené na kulturu a zábavu naleznete na náměstí Svobody, na Dominikánském náměstí pak vládne komornější atmosféra s gastronomickými pochoutkami.
 
Nádherné trhy se každoročně připravují také v Olomouci. Olomoucké vánoční trhy nabízejí jako jediné v České republice originální kvalitu pravého Norimberského vína a punče. Součástí trhů je také nejen dětmi oblíbené kluziště. Prozatím ještě nejsou letošní termíny vánočních trhů známy, v průběhu roku je budeme aktualizovat.
Selské slavnosti Holašovice 2019

Selské slavnosti Holašovice 2019

Malované štíty stavení holašovické návsi se stanou již po 22. dobovou kulisou Selských slavností, na které se každoročně sjíždí na 250 lidových umělců a řemeslných tvůrců.

Vinobraní v Kuksu (1)

Vinobraní v Kuksu

Druhá sobota v září vždy patří slavnostem vína a burčáku v romantickém prostředí Kuksu.

Žehnání svatomartinských vín Slovácka v Uherském Hradišti

Žehnání svatomartinských vín Slovácka v Uherském Hradišti

V pondělí 11. listopadu bude před jedenáctou hodinou dopolední zahájen slavnostní obřad Žehnání svatomartinského vína. Do povolaných rukou předá nové víno svatý Martin na bílém koni v doprovodu římských vojáků a krojované chasy.

Husí slavnosti v Boskovicích 2019

Husí slavnosti v Boskovicích 2019

Nenechte si ujít v pořadí 16. ročník Husích slavností v Boskovicích. Boskovické restaurace budou po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z husí, případně kachniček, husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci.

Hefaiston na hradě Helfštýn 2019

Hefaiston na hradě Helfštýn 2019

38. mezinárodní kovářské setkání Hefaiston hostí již tradičně na konci srpna hrad Helfštýn. Kováři budou pracovat pod širým nebem na deseti pracovištích. Mnohé z jejich děl pak zůstávají na hradě nebo ozdobí samotné město Lipník nad Bečvou, u kterého se hrad nachází.

Země živitelka 2019 v Českých Budějovicích

Země živitelka 2019 v Českých Budějovicích

Mezinárodní agrosalon Země živitelka je jednou z největších výstav v České republice zaměřených na tradiční zemědělské obory mezi něž patří rostlinná a živočišná výroba, zemědělská technika, potravinářská výroba, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství a další.

Hradozámecká noc 2019

Hradozámecká noc 2019

Hradozámecká noc v roce 2019 proběhne v noci ze soboty 31. srpna na neděli 1. září a jejím hlavním sídlem bude hrad Grabštejn.

Velká pardubická 2019

Velká pardubická 2019

Velká pardubická je společenská a sportovní událost s nejdelší tradicí u nás, má svá specifika i kouzlo. Koně musí překonat celkem 31 překážek, z nichž nejznámější je Taxisův příkop – jeden z nejtěžších skoků na světě.

Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích 2019

Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích 2019

Tradiční podzimní Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů je jedinečná akce, snad i jediná svého druhu u nás. Co se děje na retro vinobraní? Sběr hroznů, svačinka ve vinohradě, čerstvý burčák a hlavně - sběr hroznů! Velké finále vinobraní je Mistrovství ve sběru hroznů na čas!

Mělnické vinobraní 2019

Mělnické vinobraní 2019

Tradiční třídenní slavnost vinařů, dobrého vína a zábavy, která bude probíhat na hlavní, country, dobové a dětské scéně na Mělníku. Naší snahou je vytvořit příjemnou atmosféru ve městě, přilákat širokou veřejnost, a to nejen na multižánrový program, ale také na gastronomické speciality.

Cihelna 2019 v Králíkách

Cihelna 2019 v Králíkách

22. ročník akce Cihelna proběhne ve dnech 16. až 17. srpna 2019 v Králíkách a okolí. Cihelna 2019 - jedna z největších akcí věnovaná tematu obrany státu kdysi i dnes. Vojensko-historické prezentace a ukázky, oživená historie, vojenská historie a vojenská technika z minulého století i ze současnosti.

Svatomartinské hody Kutná Hora 2019

Svatomartinské hody Kutná Hora 2019

Tradiční akce slibuje husí speciality, koláče a další občerstvení a pokrmy z místních restaurací.

Vinobraní na Pražském hradě (1)

Vinobraní na Pražském hradě

V Královské zahradě se o víkendu 14. a 15. září 2019 uskuteční již 14. ročník Vinobraní na Pražském hradě.

Festival vína Český Krumlov

Festival vína Český Krumlov

Přehlídku vytříbených tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky, ale také přátelská setkání se znalci vína a jedinečnou atmosféru v okouzlujících kulisách historického města - to vše a mnohem více nabízí Festival vína v Českém Krumlově.

Pálavské vinobraní 2019

Pálavské vinobraní 2019

72. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově nabídne od 6. do 8. září program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór, dobové kejklíře, rytíře ve zbroji či sličné panny a především zábavu, ze které si vybere opravdu každý.

Znojemské vinobraní 2019 - velkolepá historická slavnost

Znojemské vinobraní 2019 - velkolepá historická slavnost

Znojemské historické vinobraní, které se letos uskuteční ve dnech 13. – 15. září 2019 přinese oblíbené historické i hudební scény, odpočinkové zóny, kvalitní víno a gastronomii nebo třeba sběratelské mince. Budeme svědky i pochodu římských legií, který promítne letošní komponovaný ohňostroj.

Grand Prix České republiky Brno – mistrovství světa silničních motocyklů 2019

Grand Prix České republiky Brno – mistrovství světa silničních motocyklů 2019

Brněnský podnik mistrovství světa silničních motocyklů na Masarykově okruhu je nejprestižnější motoristickou akcí v České republice.

Tankový den v Lešanech 2019

Tankový den v Lešanech 2019

31. srpen - Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany; tematický program s dynamickými ukázkami. 17. ročník.

Burčákový pochod v Miloticích

Burčákový pochod v Miloticích

Putování osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic, s možností pokračovat v pochodu směrem Dubňany a dále do Mutěnic. 43. pokračování již velmi tradiční a hojně navštěvovaná akce, dříve pořádaná Klubem českých turistů vždy druhou sobotu v říjnu. Začátek je v 8:00.

Výročí bitvy u Slavkova Austerlitz 2019 - bitva pod Santonem

Výročí bitvy u Slavkova Austerlitz 2019 - bitva pod Santonem

Hlavní vzpomínková akce věnovaná napoleonské historii ve střední Evropě proběhne ve Slavkově a na slavkovském bojišti. Hlavními body programu budou sobotní bitevní ukázka pod kopcem Santon a nedělní pietní akt na Mohyle míru, místě nejtěžších bojů bitvy tří císařů.

Lyžařský závod Jizerská 50

Lyžařský závod Jizerská 50

Jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí v České republice čeká už 53. ročník. ČEZ Jizerská 50 je tradiční běžkařský závod, který je určen pro profesionální závodníky i amatérské běžce.

Signal festival 2019

Signal festival 2019

Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy.

Noc divadel 2019

Noc divadel 2019

Třetí listopadová noc bude opět patřit Noci divadel, která právě otevírá registraci pro soubory a divadla. Sedmý ročník s tématem „Divadlo a svoboda“ proběhne 16. listopadu 2019, v předvečer 30. výročí sametové revoluce.

Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaard

Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaard

„Monet měl jenom oči, ale, Bože, jaké oči!“ Těmito slovy ocenil Paul Cézanne svého kolegu Clauda Moneta, který se ve svých obrazech snažil zachytit bezprostřední dojem z určitého okamžiku.

Barum Czech Rally Zlín 2019

Barum Czech Rally Zlín 2019

49. ročník populární automobilové soutěže, která je součástí FIA Mistrovství Evropy a Mistrovství České republiky. Víkend plný akce, rychlosti a zábavy, okořeněný účastí nejrychlejších pilotů a především nočním ostrým průjezdem centrem města Zlína.

Colours of Ostrava 2019 - multižánrový hudební festival

Colours of Ostrava 2019 - multižánrový hudební festival

Jeden z největších letních festivalů na území České republiky se v roce 2019 uskuteční ve dnech 17. - 20. července a už je potvrzena první hvězdná kapela!

Žatecká Dočesná 2019 - největších slavnosti chmele a piva v EU

Žatecká Dočesná 2019 - největších slavnosti chmele a piva v EU

V Žatci se uskuteční již 62. ročník akce Dočesná. Jak již z názvu vyplývá, jedná se o oslavu dočesání chmele. K ochutnání zde bude mnoho produktů od více jak 30 pivovarů z Čech, Moravy, Německa a opět také Japonska.

Jarní hrnčířské trhy v Berouně 2020

Jarní hrnčířské trhy v Berouně 2020

Trhy v Berouně se konají dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Ke dvoudenní přehlídce hrnčířů a řemeslníků patří také dobré jídlo a pití, stejně tak jako pohodová hudební vystoupení. Letošní již XVIII. hrnčířské a řemeslné trhy se budou konat ve znamení řemesla.

Dvořákova Praha 2019

Dvořákova Praha 2019

12. ročník festivalu, který vzdává hold českému géniovi Antonínu Dvořákovi. Mezi 8. a 23. zářím 2019 uvítá špičkové sólisty, dirigenty, mezinárodně uznávané orchestry i komorní soubory. Těšte se na defilé toho nejkvalitnějšího, co soudobá klasická hudba nabízí.