Úvod > Aktuality > Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře si prohlédnete i z vnitřních balkonů

Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře si prohlédnete i z vnitřních balkonů

Vydáno 6. února 2019 Památky
Také letos bude možné si v kutnohorské katedrále svaté Barbory prohlédnout emopry - vnitřní balkony, které byly v předchozích letech přístupné pouze část roku. Se vstupenkou tak lze navštívit nejen přízemí a kapli Božího těla vedle chrámu, ale také již zmíněné empory, z nichž si můžete prohlédnout chrám z ptačí perspektivy.
Kutná Hora - chrám sv. BarboryŘímskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora připravila i lotos pro návštěvníky kutnohorského chrámu svaté Barbory úpravu prohlídkových okruhů. Základní okruh zahrnující přízemí chrámu sv. Barbory a kapli Božího Těla zůstává rozšířen o prohlídku empor (vnitřních balkonů), kam si bylo třeba v minulých letech koupit samostatnou vstupenku. Novinkou je jejich celoroční zpřístupnění a rozšíření zdejší expozice. Velmi zajímavá výstava seznamuje na emporách s vývojem stavby chrámu a s venkovní výzdobou, která běžným okem není vidět.

Spojením prohlídkových okruhů došlo k úpravě výše vstupného: 120 Kč zaplatí dospělí, 90 Kč senioři od 65 let a studenti od 15 do 26 let, 50 Kč děti od 6 do 15 let a držitelé průkazu ZTP, děti mladší 6 let zdarma.

V letošní turistické sezoně se chrám sv. Barbory opět zapojí do řady kulturních a společenských akcí, mimo jiné do Noci kostelů (24. 5.), Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora (1. – 9. 6.), Královského stříbření (22. - 23. 6.), Kutnohorského léta (1. 7. - 31. 8.) a Dnů evropského dědictví (7. a 8. 9.) Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře si loni prohlédlo přes 324 tisíc turistů, meziročně téměř o 4,7 procent méně než vloni.
 

S Trojvstupenkou do více památek

Kutná HoraV rámci spolupráce s ostatními subjekty v Kutné Hoře je i letos možné zakoupit si společnou vstupenku (tzv. „Trojvstupenku“) zahrnující kromě rozšířeného prohlídkového okruhu chrámu sv. Barbory také kostel Všech Svatých s kostnicí a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci. Trojvstupenka letos stojí 220 Kč dospělé a 155 Kč seniory od 65 let a studenti od 15 do 26 let.

Arciděkanství spravuje kromě chrámu sv. Barbory také další památky, které v turistické sezóně otevírá pro veřejnost: kostel sv. Jakuba je otevřen zdarma, do kostela Matky Boží Na Náměti je vstupné 10 Kč, do kaple Božího Těla je pro samostatný vstup vstupné 10 Kč, a do kostela Nejsvětějšího srdce (u kláštera sv. Voršily) je vstup zdarma. Tento kostel je však vyhrazený k osobní modlitbě.
Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2019 - 12. ročník

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2019 - 12. ročník

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora - v historických objektech v Kutné Hoře za účasti českých i zahraničních sólových interpretů.

Kutnohorské léto 2019

Kutnohorské léto 2019

Leto se koná již 11. ročník celoprázdninového festivalu netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení v Kutné Hoře a okolí.

Královské stříbření Kutné Hory 2019

Královské stříbření Kutné Hory 2019

Znovu se otevírají brány do historie Kutné Hory a doby největší slávy královského horního města. Přijíždí král Václav IV. s chotí Žofií a celým dvorem. Přivítejte krále spolu s hrdými Horníky, přihlížejte napínavým rytířským soubojům a disciplínám na koních, veselte se při dobové hudbě a tanci.

Dny evropského kulturního dědictví Kutná Hora

Dny evropského kulturního dědictví Kutná Hora

Dny evropského kulturního dědictví představují v Kutné Hoře vstup do stálých expozic České muzeum stříbra za snížené vstupné.

Noc kostelů v Kutné Hoře

Noc kostelů v Kutné Hoře

Noc kostelů otevře dveře celé řady kostelů v Kutné Hoře i v okolí. Můžete se také těšit na bohatý doprovodný program.

Kaple Božího těla v Kutné Hoře

Kaple Božího těla v Kutné Hoře

Objekt kaple Božího těla se nachází v těsné blízkosti chrámu svaté Barbory a zcela jistě stojí za zhlédnutí. Kromě působivé atmosféry, kterou vyvolává nádherný halový prostor vrcholně gotického slohu, lze příležitostně zhlédnout i vystavovaná umělecká díla.

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.