Úvod > Aktuality > Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v Praze

Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v Praze

Vydáno 17. ledna 2016 Kultura
Národní muzeum zahájí 20. ledna tradiční cyklus promítání s besedami v atraktivním prostředí nové budovy Národního muzea. Úvodní přednáška bude patřit horolezci Radku Jarošovi a fotbalistovi karlu Poborskému. Program stejně jako v minulých letech bude probíhat vždy od 19:00. Při vstupu do sálu se nezapomeňte zapsat do návštěvnické knihy, budou se losovat hodnotné ceny.
Cestovatelské středy v Národním muzeuPremiéru obstará 20. 1. 2016 v 19:00 horolezec Radek Jaroš. Náš nejznámější horolezec jede na vlně popularity. Jako 15. lezec světa a první Čech vystoupil na všech 14 osmitisícovek bez použití kyslíku, zkompletoval unikátní Korunu Himálaje.

Od ledna do března se u přednáškového pultu vystřídá více než třicet zajímavých osobností z České republiky i zahraničí. Besedy v Národním muzeu mají skvělou atmosféru, spousta chvil zde bude opět výjimečná. Osobnosti jsou vybroušené originály, publikum povedeně reaguje.

Lístky na pořady jsou v předprodeji na pokladnách Národního muzea.
Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea v Praze

Zvláštní stavba Jaroslava Rösslera mezi Národním muzeem a Státní operou sloužila jako sídlo rádia Svobodná Evropa a za komunistické éry coby budova Federálního shromáždění. Nyní se stala útočištěm Národního muzea.

Národní muzeum v Praze

Národní muzeum v Praze

Sbírky hmotných dokladů české i zahraniční provenience týkající se vývoje přírody i historie, zejména v oborech mineralogie, geologie, petrologie, paleontologie, zoologie, antropologie, prehistorie a dalších oborů si můžete prohlédnout v největším muzeu ČR Národním muzeu nejenom v Praze.