Úvod > Aktuality > Český Krumlov láká na kouzelné slavnosti

Český Krumlov láká na kouzelné slavnosti

Vydáno 25. dubna 2018 Zážitky
Pohádkově krásné prostředí středověkého města a magie prvomájové noci - dějiště oslav měsíce lásky je připraveno. Od pátku 27. dubna do úterý 1. května nabídne Český Krumlov tradiční oslavy příchodu jara - promění se v Kouzelný Krumlov. Nebude chybět čarodějnický rej, stavění májky, hudební produkce či lampionový průvod. První máj poté nabídne volně přístupné výstavy a expozice v rámci Dne otevřených muzeí a galerií nebo prohlídky města s průvodcem či komentované prohlídky bylinkové zahrady.
Český KrumlovVydejte se do Českého Krumlova oslavit příchod jara! Od pátku 27. dubna do úterý 1. května se zde, tak jako každý rok, koná májová slavnost Kouzelný Krumlov.

Již v pátek 27. dubna ožije náměstí Svornosti Májovým jarmarkem. Po čtyři dny zde budou trhovci od 10:00 do 18:00 hod. nabízet množství tradičních českých pochutin a laskomin, těšit se můžete také na ukázku řemesel i prodej drobných dárků spojených s májem - měsícem lásky.


Bohatý a pestrý program v ulicích města zahájí studenti krumlovského gymnázia v pátek 27. dubna tradičním majálesovým průvodem. Průvod vyjde v 10:00 hodin od budovy gymnázia a přes Budějovickou bránu a Latrán na I. zámecké nádvoří, Zámecké schody, Lazebnický most, Širokou ulici a náměstí Svornosti dojde až do Pivovarské zahrady, kde se svým hudebním vystoupením představí jednotlivé třídy a bude vyhlášen král a královna Majálesu roku 2018.
 

Kouzelný program na prodloužený víkend

Fotoateliér SeidelSobota 28. dubna nabídne oblíbené Májové fotografování v Museu Fotoateliér Seidel. V sobotu budou probíhat také procházky městem s průvodci. Ve 14:00 je připravena procházka pro rodiny s dětmi s podnázvem Renesance v Krumlově aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem. Dozvíte se nejen o životě na dvoře posledních Rožmberků, ale také, co je to freska, sgrafito, atika či prampouch a naučíte se je v terénu poznávat. Průvodci vás seznámí s prací kameníků a jejich kamenickými značkami. Na fasádách domů, sochách a sousoších, ale i třeba na patnících najdete společně obrazy a tajemná znamení, která vás přivedou k zajímavým příběhům. Stačí se jen pozorně dívat. Sraz je na náměstí Svornosti před Infocentrem, rezervace do 27. 4. v Infocentru na nám. Svornosti - e-mail: vstupenky@ckrumlov.info nebo tel.: +420 380 704 621. Vstup je bezplatný.

Český KrumlovOd 10:00 do 18:00 můžete v sobotu přijít také na program v Klášterech, kde se koná setkání hrnčířů pod širým nebem, ukázky řemesel a dobový jarmark i magické tvoření por malé i velké.

V neděli čeká všechny zájemce prohlídka Českého Krumlova s průvodcem, a to od 14:00 hodin. S průvodcem projdete staré město, procházka bude trvat asi 90 minut. Rezervace a vstupenky do 28. 4. v Infocentru na nám. Svornosti - e-mail: vstupenky@ckrumlov.info nebo tel.: +420 380 704 621, vstupné je zdarma. Pondělí pak bude patřit tradičnímu lampionového průvodu, který vyjde ve 20:30 od náměstí Svornosti Širokou ulicí na Latrán a dále až do Pivovarské zahrady. Průvod doprovodí Dechový orchestr ZUŠ Český Krumlov.
 

Toulky po krumlovských muzeích a galeriích

KrumlovDo většiny z nich se samozřejmě můžete vydat kdykoliv samostatně, ale proč nevyužít prvomájové odpoledne? Součástí festivalu Kouzelný Krumlov je totiž každý rok Májové odpoledne otevřených muzeí a galerií.

Zvýhodněné úterní prohlídky nabízí Kláštery Český Krumlov (od 14:00 do 18:00), Muzeum Vltavínů (od 12:00 do 18:00), Regionální muzeum (od 12:30 do 17:00) a Museum fotoateliér Seidel (od 13:00 do 18:00). Připraveny jsou rovněž prohlídky města s průvodcem či komentované prohlídky bylinkových záhonů v zahradě "Kouzelné bylinky".
Muzeum vltavínů v Českém Krumlově

Muzeum vltavínů v Českém Krumlově

Vltavíny - jediné šperkové kameny na světě, které vznikly dopadem meteoritu. V novém interaktivním muzeu prožijete celý jejich příběh, od vzniku planet a vyhynutí dinosaurů až po nejhezčí ukázky i záhady s vltavíny spojené.

Pivovar Krumlov v Českém Krumlově - bývalý Eggenberg

Pivovar Krumlov v Českém Krumlově - bývalý Eggenberg

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města. V roce 1560 je vystavěn v předhradí nový pivovar a o rok později sem regent Jakub Krčín zavádí nezávadnou, velmi kvalitní vodu, jejíž zdroj pivovar využívá pro vaření piva dodnes.

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Bohaté archeologické, umělecké, řemeslné, etnografické a umělecko-průmyslové sbírky dokumentují historii města Českého Krumlova.

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Letohrádek Bellarie v českokrumlovské zámecké zahradě

Letohrádek Bellarie v českokrumlovské zámecké zahradě

Letohrádek Bellarie v zámecké zahradě v Českém Krumlově je vzácně dochovaná rokoková zahradní stavba, jediná svého druhu v České republice. Vzorem pro protáhlý osmiboký objekt letohrádku byl zřejmě palác Evžena Savojského Horní Belveder.

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Českokrumlovská zámecká zahrada prošla od svého založení ke konci 17. století složitým vývojem, který věrně odrážel dobový stylový vývoj zahradního umění. Zahrada vznikla na raně barokním kompozičním schématu, později se v její podobě projevil duch vídeňského rokoka.

Kouzelné bylinky - bylinková zahrada v Českém Krumlově

Kouzelné bylinky - bylinková zahrada v Českém Krumlově

Bylinková zahrada v Českém Krumlově pro odbornou i laickou veřejnost nabízí exkurze pro skupiny, školy, školky. Provozuje jógové a vzdělávací studio, obchůdek přímo v zahradě, kde lze zakoupit bylinky, bylinné čaje nebo knihy.

Zážitkové prohlídky Českého Krumlova

Zážitkové prohlídky Českého Krumlova

Historické centrum města Český Krumlov si díky své nedotčené starobylosti uchovalo svůj jedinečný Genius Loci – duch místa. Jeho staleté domy a ulice v sobě dodnes skrývají své četné tajemné příběhy a tajuplná poselství. Přijďte je prozkoumat také vy na našich zážitkových prohlídkách.

Kouzelný Krumlov (5)

Kouzelný Krumlov

Pohádkově krásné prostředí středověkého města a magie prvomájové noci – dějiště oslav měsíce lásky je připraveno. O slavnostním večeru nechybí čarodějnický rej, stavění májky, hudební produkce či lampionový průvod.