Úvod > Aktuality > Casanovské slavnosti v Duchcově nabídnou i speciální oživené prohlídky

Casanovské slavnosti v Duchcově nabídnou i speciální oživené prohlídky

Vydáno 5. června 2018 Památky
Giacomo Casanova přijíždí do Duchcova a celé město se baví! Kdy? Už od tento pátek 8. a sobotu 9. června 2018. Tradiční casanovský festival zábavy nabídne sérii koncertních a divadelních představení s historickým jarmarkem, ukázkou dobových řemesel a historického šermu na nádvoří zámku a v zámeckém parku. Letos je to navíc rovných 220 let od úmrtí Giacoma Casanovy, který na zdejším zámku strávil významnou část svého života.

V předvečer slavností ve čtvrtek 7. června vystoupí ve Valdštejnském sále duchcovského zámku mimořádná hudební dvojice s programem „Vivat opera, vivat opera“. Koncert zlaté klenotnice opery a operety zajistí sopranistka ruského původu, sólistka Opery Národního divadla Marina Vyskvorkina, s klavírním doprovodem Světlany Melnikové.
 
Vlastní slavnosti budou zahájeny tradičním pátečním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek (v pátek 8. 6. v 18:00 hodin) a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu. Zahajovací open air program bude i letos divadelní komedie ze života Giacoma Casanovy v nastudování Divadla M tentokrát s názvem Dárek pro Casanovu. V premiérové hudební komedii se jako speciální host představí herečka Michaela Kuklová!
 
Casanova DuchcovNa Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí v pátek večer nezaměnitelný charismatický muzikant David Kraus a naprostý unikát české hudební scény Royal Squad – královská armáda v srdci Evropy! Dvanáct špičkových bubeníků předvede v Duchcově vůbec poprvé svou bombastickou show v kostýmech, s DJs a bohatými světelnými efekty. Vzpamatovat se budete moci na After party I., kde vás bude hostit v F Clubu Restauraci Bacardi party – Coctail & Music.
 

Staročeský jarmark i Pohádkový den

CasanovaSoučástí doprovodného programu bude již tradičně dobový jarmark a ukázky historických řemesel na nádvoří zámku. Jarmark nabídne nejrůznější dekorace, drátenické výrobky, smalt, svíčky z přírodního vosku, přírodní mýdla, koření nebo i šperky.

sobotu si na své přijdou zejména děti: v zámecké zahradě pro ně bude připraven (od 13:00 do 15:30) Pohádkový den, hraná pohádka i pasování do stavu rytířského. Pohádka „O nejošklivější princezně“ s rytíři na koních se bude konat od 16:00 hodin.

Návštěvníci si budou moci odpočinout při projížďce Duchcovem v dobovém kočáře. Jízdy budou dostupné na náměstí Republiky od 10:00 do 18:00 hodin. Jízdné je stanoveno na 100 Kč za kočár.
 

Casanovské prohlídky zámku a Tikající krajina

DuchcovPo dobu slavností se na zámku budou konat prohlídky zámecké expozice, a to od 10:00 do 17:00 hodin (v 17:00 odchází poslední prohlídka), vstupné je 90 korun pro dospělé, snížené pak 60 Kč. Novinkou budou zkrácené prohlídky zámku na 20–25 min za 40 Kč (plné vstupné) a 20 Kč (snížené vstupné).
 
V sobotu 9. června od 18 do 19 hodin si budete moci prohlédnout videoinstalaci Laputoidy / Tikající krajina netradičním způsobem přibližující proměny zámeckého areáluDuchcově a momenty z historie krajiny. Občané města Duchcova budou mít na toto promítání vstup zdarma.

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Romantická Knížecí zahrada se rozkládá před severním křídlem zámku Duchcov. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.