Úvod > Aktuality > První zářijovou sobotu vás do Posázaví dopraví historický vlak Ferdinand

První zářijovou sobotu vás do Posázaví dopraví historický vlak Ferdinand

Vydáno 31. srpna 2018 Zážitky
V sobotu 1. září se uskuteční poslední prázdninová jízda parního vlaku do Posázaví. V čele zvláštního vlaku Ferdinand sestaveného z historických vozů s dřevěnými lavicemi pojede lokomotiva zvaná „Velký Bejček“. Nebude chybět ani vůz bufetový s nabídkou občerstvení včetně piva Ferdinand a také upomínkových předmětů.

VlakVlak Ferdinand, který odjíždí v sobotu v 9:05 z nádraží Praha-Braník, projede nejkrásnější trasu Posázavského pacifiku. Vlak bude sestaven z historických vozů 3. třídy s dřevěnými lavicemi včetně bufetového vozu, kde se pro osvěžení bude točit pivo jako křen z Pivovaru Ferdinand.

V okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy mohou cestující vlaku navštívit mnoho památek za cenu sníženého vstupného nebo se zúčastnit kulturních akcí.

Například ve Vojenském muzeu Lešany (zasstávka Krhanice) bude probíhat Tankový den s programem a dynamickými ukázkami. V Jílovém u Prahy stojí za návštěvu Regionální muzeum těžby zlata v Čechách. Současně lze navštívit tři středověké zlaté štoly. Ve stanici Týnec nad Sázavou lze navštívit Týnecký hrad nebo nedalekou zříceninu hradu Zbořený Kostelec.

VlašimTaké Benešov ožije železničním dnem, na cestující tohoto vlaku čeká prohlídka pivovaru Ferdinand s ochutnávkou piva (rezervace ve vlaku) a okružní jízda ekovláčkem po Benešově (zdarma po příjezdu vlaku z Prahy). Na prohlídku také láká zámek Jemniště (stanice Postupice), která začíná cca ve 12:30 hodin, přednostní prohlídka je zajištěna pro cestující se zpáteční jízdenkou. Ti mají navíc ještě slevu 10% ze vstupného.

Ve Vlašimi navštivte paraZOO, či zámek (Muzeum Podblanicka). Na vlašimském nádraží je k vidění výstava fotek z historie trati Benešov – Dolní Kralovice.

Jízdenky do tohoto speciálního vlaku pořídíte ve stanici Praha - Masarykovo nádraží (8:00 - 18:00) nebo na nádraží Praha - Braník (7:00 - 17:20). Zpáteční jízdenka Praha - Vlašim vyjde na 360 Kč.

Zřícenina hradu Zbořený Kostelec

Zřícenina hradu Zbořený Kostelec

V přírodní rezervaci nad řekou Sázavou se tyčí zřícenina královského hradu Zbořený Kostelec, která je volně přístupná. Počátky dějin hradu nejsou doloženy. První písemná zmínka o Zbořeném Kostelci (původně se jmenoval Kostelec nad Sázavou) pochází z roku 1341.

ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

Přijďte si prohlédnout zvířata České republiky, dovědět se více o příčinách jejich zraňování v důsledku lidské činnosti a především se naučit, jak je můžete chránit.

Zámek Jemniště - piknik či ubytování v romantickém prostředí

Zámek Jemniště - piknik či ubytování v romantickém prostředí

Barokní zámek Jemniště byl vystavěn v roce 1720 – 1725, jeho současným majitelem je Jiří Sternberg, který se svou rodinou celoročně obývá levé křídlo zámku. Na Jemništi se konají romantické svatby, rodinné oslavy, podnikové akce a připraví vám i piknik v zámeckém parku. Přijít lze i na prohlídku.

Naučná stezka Jílovské zlaté doly

Naučná stezka Jílovské zlaté doly

Naučná stezka Jílovské zlaté doly je názorným doplňkem ke stálé expozici zlata Regionálního muzea v Jílovém u Prahy. Stezka vede většinou po polních cestách a je přístupná po celý rok. Má dvě trasy, z toho jednu okružní. Jedna z nich měří 4,5 km a druhá 5 km.

Zámek Vlašim - Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Zámek Vlašim - Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Expozici o romantických parcích v Čechách i zahraničí doplňuje výstava věnovaná historii vlašimského zámku a další stálé expozice, zaměřené na vlastivědu, přírodu a historii Podblanicka.

Posázavský pacifik - cesta za nostalgií a zážitky na železnici

Posázavský pacifik - cesta za nostalgií a zážitky na železnici

Posázavský Pacifik je externí železniční dopravce působící v Posázaví. Nabízí možnost uspořádání tématického výletu historickým motorovým vozem M 262.045 s přípojným bufetovým vozem Balm, ale i jinými typy historických železničních vozidel a sezónní turistické vlaky a příležitostné jízdy.

Sázava – užijte si  nejobtížnější peřeje v ČR

Sázava – užijte si nejobtížnější peřeje v ČR

Velmi oblíbená řeka, a to i díky bouřícím peřejím Stvořidla, které za vysoké vody dosahují vyšší obtížnosti WW III. Na střední a dolní části najdete množství jezů s vorovými propustmi. Stvořidla patří k nejobtížnějším „turistickým“ peřejím v ČR.

Pivovar Ferdinand v Benešově - výroba skutečného piva

Pivovar Ferdinand v Benešově - výroba skutečného piva

Pivovarnictví v Benešově má dlouhou tradici. Není známo, kdo a kdy pivo první vařil, víme pouze, že původně feudální právo vařit pivo přešlo koncem 14. století do rukou měšťanů.

Tankový den v Lešanech 2019

Tankový den v Lešanech 2019

31. srpen - Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany; tematický program s dynamickými ukázkami. 17. ročník.

Další aktuality

21.8.
2019
Open air festival Okoř si užijete již tuto sobotu

Open air festival Okoř si užijete již tuto sobotu

Střední Čechy | Zážitky
19.8.
2019
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky