Úvod > Aktuality > Užijte si Bělohradské kulturní léto

Užijte si Bělohradské kulturní léto

Vydáno 3. července 2018 Kultura
Během letní sezony se návštěvníci Lázní Bělohrad rozhodně nudit nebudou, ve městečku je totiž připraven celosezónní kulturní program - nedělní koncerty v Bažantnici, country hudbu, rock i punk a divadelní představení. Nebudou chybět ani zajímavé výstavy.

bělohradské kulturní létoV červenci se v rámci Bělohradského kulturního léta můžete těšit na výstavu keramiky Daniely Vítové (potrvá od 4. 7. do 5. 8. 2018), koncert skupin Rimortis a Metalica Revival (14.7.) a tradiční Country festival „Pod Hůrou“, který se letos 21. 7. bude konat již podvacáté.

Třídenní festival hudby a divadla čeká lázeňské hosty a další návštěvníky od 3. do 5. 8. v parku Bažantnice. Bude se tam totiž konat festival Bažantnice ještě žije.

Tam Tam BatucadaV pátek 3. 8. dorazí do Lázní Bělohrad bubeníci a zahájízde bubenickou show Tam Tam Batucada. V sobotu 4. srpna se můžete těšit na lehkou letní divadelní komedii Tchyně na zabití a o den později ve 13:00 na Dechovkové odpoledne s kapelami Staropražští heligonkáři, Staropražští pardálové a Švitorka. V pátek 10. 8. bude v památníku K. V. Raise zahájena výstava obrazů Květuše Burešové, která potrvá do 9. 9. V sobotu 11. 8. ovládne zámecký park Lázní Bělohrad Pravá letní párty se skupinou Michal David Revival. Letní šňůru koncertů uzavře 31. 8. Visací zámek, která se také objeví v zámeckém parku.

Od roku 1904 se konají pravidelně v parku Bažatnice nedělní koncerty. Tradice vydržela do dnešních dnů hlavně díky zájmu posluchačů a přízni Města Lázní Bělohradu a místních lázní. Městské kulturní středisko Lázně Bělohrad i v letošním roce připravilo cyklus dvanácti, především dechovkových koncertů.

BažantniceBělohradská bažantnice je krásným lázeňským parkem lákajícím k odpočinkovým procházkám. A jaký by to byl lázeňský park bez pramenů místní léčivé vody, vždyť zdejší lázně byly založené již v roce 1885 hraběnkou Annou z Aseburgu.

Při procházce parkem směrem k Byšičkám narazíme na jeho konci na Annamariánský pramen s arsenoželezitou vodou. Vrt tohoto pramene byl proveden v roce 1901 do hloubky 52 metrů - slavnostně zprovozněn byl, jak jinak, na den svaté Anny. Okolí pramene je upraveno dle lázeňských potřeb, voda vyvěrá z kónického kamenného podstavce se čtvercovou základnou, z úst plastiky lva. Celý pramen je krytý dřevěným altánkem s vyřezávanou výzdobou, ten je osmibokého pravidelného půdorysu, opět zakončený jehlancovou střechou se symbolem lázní - zlatým klíčem.

Z pramene vyvěrá železitá kyselka, velmi prospěšná metabolické látkové výměně. Cesta k prameni může být součástí příjemné procházky, třeba poznávacím okruhem kolem Erbenova dubu na poutní Byšičky či do Miletína.

Bělohradská bažantnice

Bělohradská bažantnice

Bělohradská bažantnice je krásným lázeňským parkem lákajícím k odpočinkovým procházkám. A jaký by to byl lázeňský park bez pramenů místní léčivé vody, vždyť zdejší lázně byly založené již v roce 1885 hraběnkou Annou z Aseburgu.

Naučná stezka K. V. Raise z Lázní Bělohrad na Zvičinu

Naučná stezka K. V. Raise z Lázní Bělohrad na Zvičinu

Pojďte se tedy vydat po Raisových stopách. Naučná stezka se skládá z malého okruhu – poznáte nejbližší okolí Lázní Bělohradu a trasy Lázně Bělohrad – Zvičina. Ta je určena již zdatnějším turistům. Celá stezka je vybavena čtrnácti informačními tabulemi.

Lázeňská péče v resortu Tree of Life v Lázních Bělohrad

Lázeňská péče v resortu Tree of Life v Lázních Bělohrad

V blízkosti léčebných lázní s 130 let dlouhou tradicí v Lázních Bělohrad, uprostřed přírody, je otevřen lázeňský resort Tree of Life. Ve Spa resortu vám pomohou dostat se do formy, zredukovat váhu, zbavit se bolestí zad a kloubů a harmonizovat vaše myšlenky.

Lázně Bělohrad - ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad - ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad se nachází v malebném městečku se stotřicetiletou lázeňskou tradicí. Léčí se zde převážně klienti s potížemi pohybového aparátu. Lázeňská rehabilitační klinika je postavena na individuální péči o klienta.

Další aktuality

13.11.
2018
Vánoční ozdoby 2018: exkurze, výstavy a inspirace

Vánoční ozdoby 2018: exkurze, výstavy a inspirace

Krkonoše a Podkrkonoší | Kultura
31.10.
2018
Pomozte krkonošské zvěři i lesům!

Pomozte krkonošské zvěři i lesům!

Krkonoše a Podkrkonoší | Kultura
30.7.
2018
Nejvýše položený festival Keltská noc naplní Harrachov hudbou

Nejvýše položený festival Keltská noc naplní Harrachov hudbou

Krkonoše a Podkrkonoší | Kultura