Úvod > Aktuality > Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti doplní řada doprovodných akcí

Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti doplní řada doprovodných akcí

Vydáno 23. srpna 2018 Kultura
Tradičně nejvýznamnější akcí města Milevsko je Bartolomějské posvícení – Milevské městské slavnosti 2018, které se letos uskuteční ve dnech 23. až 26. srpna 2018. Slavnosti nabídnou nepřebernou nabídku kulturního vyžití nejen pro obyvatele města Milevska, ale i širokého okolí. V nabídce si jistě vyberou to své jak děti, tak dospělí, i ti dříve narození.

MilevskoProgram Milevských slavností začíná ve čtvrtek 23. srpna od 18 hodin koncertem Pocta české hudbě, který se uskuteční v klášterní bazilice v Milevsku. V programu zazní skladby Zazní zde díla autorů B. M. Černohorského, J. Pavlici, A. Dvořáka či B. Smetany.

Pátek 24. srpna bude patřit převážně dětem. Je pro ně připravený opravdu bohatý program v milevském parku Bažantnice. Zahájí ho v 17 hodin ukázky vystoupení milevských spolků – Sokol Milevsko, 2N Aerobic club, NRG Crew a EFK dance family. Děti se mohou těšit i na vystoupení Klauna Huga. Po celou dobu dětského odpoledne (17:00-19:30 hodin) si pro vás program připravila i městská knihovna, Rozárka a dům dětí a mládeže, kteří nabídnou dílničky a soutěže. Připraveno je i malování na obličej. Před půl sedmou pak Svazek obcí Milevska vyhlásí vítěze soutěže Malovaný venkov a od 18.30 hodin se už můžete těšit na hudební vystoupení. Nejprve zazpívají finalisté pěvecké soutěže Oběžná dráha a následovat budou koncerty kapely Nebe, písničkáře Falcone a kapely Portless feat s Henry D.
 

Víkendový program slavností

Milevské městské slavnostiV sobotu 25. srpna od 13 hodin začne další bohatý program v parku Bažantnice. Od 13 hodin připravuje místní florbalový klub FBC Došwich Milevsko historicky první turnaj pod širým nebem, florbal si ale budou moci vyzkoušet všichni, kdo se chtějí seznámit s tímto sportem. Hudební vystoupení zahájí ve 14 hodin na podiu milevská kapela Fusky Dus, kterou následně vystřídají kapely Ticho de pre cupé band, Schodiště a Lokomotiva s Petrem Vondráčkem. Od 20 hodin vystoupí Pavel Vítek a Top Band a následovat bude milevská kapela Fantom a posledním vystoupením bude v sobotu od 23 hodin koncert seskupení Atmo.
 
Milevské slavnosti budou pokračovat i v neděli 26. srpna, kdy se v kostele na nám. E. Beneše od 10:30 hodin bude konat mše svatá za město Milevsko. V prostorách parku Bažantnice bude v neděli dopoledne probíhat program v režii Myslivecké jednoty Písek. Ten zahájí v 10 hodin hudební vystoupení kapely Hastrmani, která bude hrát po celé dopoledne, následované v 10.30 hodin slavnostním zahájením. Poté se můžeme těšit na vystoupení trubačů Okresního mysliveckého spolku Písek a Lesnické školy, ukázky vábení zvěře s ukázkami sokolnictví, přehlídku loveckých psů s výkladem, ukázky výcviků psů a soutěže, jejichž vyhodnocení proběhne ve 13 hodin. Program se poté přesune opět na podium, kde se od 14 hodin můžete těšit na koncerty kapel Kameňáci, Kovačka a Šohajka, známou z TV Šlágr. Od 15.15 hodin proběhne Přehlídka posvícenských koláčů, výherci obdrží poukaz od sponzora soutěže Jednoty SD Milevsko.
Milevské muzeum

Milevské muzeum

Na severním okraji Milevska, v prvním nádvoří zdejšího premonstrátského kláštera, sídlí v budově barokní prelatury už více než padesát let Milevské muzeum. Muzejní sbírky, které jsou nyní instalovány cca na 750 metrech čtverečních, dokumentují především dějiny města a kláštera.

Milevský klášter bratří premonstrátů - nejstarší klášter jižních Čech

Milevský klášter bratří premonstrátů - nejstarší klášter jižních Čech

Milevský klášter, založený roku 1187, je nejstarším na jihu Čech. Přes všechny vzestupy i pády, kterými během historie prošel, si však zachoval své genius loci. Klášterní bazilika je jedinou románskou bazilikou v jižních Čechách a neméně pozoruhodný je i kostel sv. Jiljí, který se v areálu nachází.