Úvod > Aktuality > Květy amarylisů vyzdobí zámek v Třeboni

Květy amarylisů vyzdobí zámek v Třeboni

Vydáno 2. dubna 2018 Kultura
Jaro přichází na zámek v Třeboni již tradičně spolu s výstavou květin amarylis. Ve dnech 7. až 15. dubna 2018 budou prohlídky zámku doprovázené oblíbenou výstavou květin, letos s názvem Amarylis na zámku. Výstava bude přístupná denně, včetně pondělí 9. dubna.
Atraktivní vazby květů amarylis obohatí interiéry zámecké expozice. Přehlídka květinových vazeb a odrůdové sbírky této famózní květiny v zámeckých expozicích v Třeboni proběhne na prohlídkové trase B (Soukromá schwarzenberská apartmá) a v prostorách zámecké konírny, kde si všichni nadšení zahrádkáří mohou zakoupit cibule této krásné květiny, popř. jiných květin.

Třeboňský zámek květiny vyzdobí až do 15. dubna. Užijte si neotřelé a nápadité aranže jihoamerické květiny amarylis!

Výstava bude přístupná denně včetně pondělí, otevřeno bude 9:00 - 16:00  hod., soboty, neděle a pondělí 9. dubna. V období 30.3. až 6.4. je také otevřeno denně, kromě úterý 3. dubna.

Renesanční zámek se nachází na místě, kde stával původní panský dvorec, poté tvrz a později kamenný hrádek. Roku 1562 zasáhl hrad požár, který se rozšířil z hořícího města. Tehdejší majitel panství Vilém z Rožmberka proto zahájil přestavbu hradu na renesanční zámek a další majitel panství Petr Vok ji dokončil. Roku 1660 získali zámek Schwarzenberkové, kteří po třicetileté válce navrátili zámku zašlou slávu. Třeboň se již nikdy nestala centrem dominia nových pánů, ale na druhou stranu tak zůstala zachována její renesanční krása i měšťanské kouzlo následujících epoch, baroka a historizujících slohů.
Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.