Úvod > Aktuality > Vimperk opět čeká krvavá bitva!

Vimperk opět čeká krvavá bitva!

Vydáno 30. července 2018 Zážitky
Máte rádi výlety a akce, na nichž řinčí zbraně, vlají válečné prapory a čpí střelný prach? Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních výstupů a jiných kratochvílí čeká Vimperk v sobotu 4. srpna 2018. Chystá se již 8. ročník této tradiční bitvy, tentokrát s podtitulem Nekonečný příběh. Těšit se můžete na velkolepou bitvu, hry, šerm, tanečnice, středověký život a na večerní ohňovou show! Novinkou osmého ročníku 2018 je změna místa konání, festival se již nekoná v areálu státního zámku Vimperk, ale přesunul se do podzámčí do prostor bývalého letního kina (zámek je v rekonstrukci).
Celodenní maraton soubojů, turnajů, divadelních vystoupení a jiných kratochvílí se letos uskuteční poosmé, a to v sobotu 4. srpna 2018. Bitvu na Winterbergu chystá každé léto ve Vimperku skupina historického šermu Artego a každoročně se jí účastní několik desítek rytířů a dalších bojovníků z Česka i ze zahraničí.

 K vidění budou tanečnice, divadelní a šermířská představení, k tanci a poslechu zahraje středověká kapela Subulcus. Se svými dravci se představí sokolník a nebude chybět ani ukázka hadů a palných zbraní. Pro děti budou připraveny i nejrůznější hry, malování na obličej, zdobení perníčků a vyzkouší si například střelbu z luku. A ani letos nebudou chybět mistři katovského řemesla, kteří se představí s mučícími praktikami. Akce nabídne také možnost ochutnání něco z tradičních středověkých receptů a celý program uzavře velkolepá ohňová show.
Šumavský pivovar - obnovení vaření piva

Šumavský pivovar - obnovení vaření piva

Šumavský pivovar Vimperk patří mezi malé pivovary, které se zaměřují na vaření piva podle tradičních postupů a receptur. Pivovar navazuje na tradici pivovarnictví ve Vimperku, která se datuje již od dob založení Vimperského hradu a zámku ve 13. stol. Možná je prohlídka pivovaru.

Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk je památkovým objektem, který v současné době prochází rozsáhlou obnovou. Projekt obnovy Horního zámku a Muzea Vimperska je naplánován na roky 2018 – 2020. Po dobu rekonstrukce je provoz značně omezen a návštěvníkům je zpřístupněn pouze okruh Dolní zámek.