Úvod > Aktuality > 2009 > Ježíškova cesta i pošta na Božím Daru láká především děti

Ježíškova cesta i pošta na Božím Daru láká především děti

Vydáno 6. prosince 2018 Zážitky
Městečko Boží Dar je vyhlášeno Ježíškovým městečkem. Působí zde Ježíškova pošta a mají tu i Ježíškovu cestu., která má dva okruhy. Vydjete se na stezku, určenou především dětem, ale i dospěláci se určitě rádi projdou cestou plnou pohádkových postav! Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty.
Na trasu se vychází z Infocentra, dostanete instrukce a Ježíškův zápisníček, kam si děti zapisují odpovědi na otázky, které najdou v každé zastávce, jichž je celkem 13 a každá z nich je věnována jedné postavičce z Ježíškova světa. Zároveň se u nich nachází atrakce, na kterých se děti pobaví nebo odpočinou. Za splnění úkolů dostanou děti v Infocentru, kam se po výletě vrátí, drobné dárky.

V zimním období je pro pěší vyhrazen pouze malý okruh Ježíškovy cesty, velký okruh lze absolvovat pouze na běžkách.

Tip na sobotu 8. prosince 2018: Přidejte se k nám a přijměte pozvání na Adventní pochod od kostela Svaté Anny Na Božím Daru ke Kostelu Martina Luthera v sousedním Oberwiesenthale, v sobotu, 8.prosince tohoto roku. Trasa je dlouhá odhadem 5 km a vede po turistické stezce přes česko-saský hraniční přechod, kde pro vás bude připravena ochutnávka českých i saských vánočních specialit.
Ježíškova cesta na Božím Daru

Ježíškova cesta na Božím Daru

Boží Dar je nejvýše položeným městem střední Evropy. Je znám vánoční Ježíškovou poštou a mají tu i Ježíškovu cestu se dvěma okruhy.

Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou

Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou

Chráněná lokalita Božídarská rašeliniště je opět otevřena turistům, zájemci se přes ně mohou projít díky naučné stezce. Navíc naučná stezka je přístupná i pro vozíčkáře a maminky s kočárky.

Další aktuality