Úvod > Aktuality > Březen láká do Zoo Ústí nad Labem

Březen láká do Zoo Ústí nad Labem

Vydáno 5. března 2018 Příroda
V ústecké zoo patří březen k tzv. přechodné sezóně, zoo je včetně pavilonů otevřena o hodinu déle. Zvířata začínají více aktivovat a užívat si sluníčka a teplých dnů. Navíc ve čtvrtek 8. března můžete přijít na zajímavé podvečerní promítání s názvem "Na sever od slunce".

V březnu jsou pokladna i pavilony ústecké zoo otevřeny od 9:00 do 18:00 hodin. Areál zoo mohou návštěvníci opustit výchozími turnikety dokonce ještě o hodinu déle, takže si mohou užít procházku až do 18.00 hodin. Spodní vchod je otevřen celoročně, horní je přes zimu zavřený, ale s příchodem března bývá opět v provozu, i když pouze během víkendů.

Vstupné se v tomto období zvyšuje pouze nepatrně, o 5 Kč pro děti a 10 Kč pro dospělé, takže ti za návštěvu zaplatí 110 Kč, děti 55 Kč a rodina (dva dospělí a dvě děti) 290 Kč.

Kromě toho, že návštěvníci mohou v zoo strávit delší dobu, bude během víkendů již v provozu oblíbený Zoovláček, který slouží k přepravě návštěvníků od spodního vchodu do horní části zoologické zahrady. Pro dětské návštěvníky je to především vítaná atrakce a nevšední zážitek. Pro provoz je však nejdůležitější přijatelné počasí, protože při dešti a mokrém povrchu je náročný bezpečný sjezd z kopce dolů. Od března je také každý den otevřena prodejna suvenýrů Sepilok, kde si návštěvníci mohou na památku zakoupit propagační a upomínkové předměty z naší zoo jako jsou magnetky, turistické vizitky, pohledy a řada dalších.
 

Na sever od slunce

Na sever od slunceKaždý druhý čtvrtek bude v budově zooškoly promítán film z festivalu Jeden svět. Už 8. března můžete přijít na jeden z nich s názvem Na sever od slunce. Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Spojení s vodou a přírodou se rozhodli prožít si až na dřeň. Na devět měsíců se usadili na opuštěné pláži ostrova u břehů Norska daleko za polárním kruhem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty naplavených odpadků.

Začátek promítání bude vždy v 16:30 hodin a před promítáním filmu bude prezentováno nové DVD o životě Heinricha Lumpeho Vítejte v ptačí říši. Kapacita večerního promítání je 30 předem přihlášených osob. Přihlásit se můžete zasláním e-mailu na adresu: vzdelavani@zoousti.cz.

Zoo Ústí nad Labem - vstupte do říše zvířat

Zoo Ústí nad Labem - vstupte do říše zvířat

Pro návštěvníky zoo je připraveno velké množství předváděcích akcí, jako je procházka a cvičení slonů, "medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, lemurů, orangutanů, surikat, piraň a další lákadla.

Jeden den chovatelem v zoo Ústí nad Labem

Jeden den chovatelem v zoo Ústí nad Labem

Chcete si splnit svůj dětský sen? Chcete se dostat do bližšího kontaktu s některými druhy zvířat? Chcete si vyzkoušet práci chovatele v zoologické zahradě? Chcete někomu věnovat neobvyklý dárek?Pak je naše nabídka určená právě vám! Tato přání si můžete splnit v zoo Ústí nad Labem.

Další aktuality