Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vodní park Čabárna

Vodní park Čabárna

Příroda
Pokud zavítáte do Vodního parku Čabárna, máte možnost vidět okrasná jezírka s kapry - Koi, lekníny a další vodomilné rostliny s 30letou tradicí. Po naučné stezce je k vidění jak domácí, tak volně vzácně žijící zvířectvo (černé labutě, jeseter Viza velká 160 cm).
Vodní park ve stylu japonské zahrady má rozlohu cca 3,5 ha a kromě odpočinku u jezírek a procházky naučnou stezkou nabízí také rybolov pro veřejnost a posezení s občerstvením pro malé i velké. Koupit zde můžete jak Koi kapry, jesetery a barevné ryby, tak i lekníny a vlhkomilné rostliny. Koi kapr je barevná mutace divokého Japonského kapra Magoi. V Japonsku se chovní kapři Koi dědí z generace na generaci.

Provozován je zde i rybolov pro veřejnost. Není třeba rybářský lístek! Rybáři však musí dodržovat rybářský řád jako na svazových vodách ČR. Rybolov je možný na velkém rybníku na místní povolenku, kterou zakoupíte u obsluhy v pagodě. Těšit se můžete z kaprů, karasů, amurů, línů, candátů.

Školy mohou využít území k exkurzím a praktickým cvičením v rámci hodin přírodopisu, biologie, chemie apod. Studentům s hlubším zájmem o přírodovědné obory poskytne vodní park Čabárna zázemí pro práce v rámci středoškolské odborné činnosti.

 

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 6. 2019
2.5.
30.6.
Poldni múzou a inspirací

Poldni múzou a inspirací

Kladno, Střední Čechy
19.6.
16.9.
Memento mori

Memento mori

Slaný, Střední Čechy
1.6.
8.9.
Sladké naše snění

Sladké naše snění

Slaný, Střední Čechy
25.5.
25.5.
Slaný v době Třicetileté války

Slaný v době Třicetileté války

Slaný, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí