Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Škoda Muzeum

Škoda Muzeum

Zážitky
Automobilka ŠKODA AUTO se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.

V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. ŠKODA tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky.
Také v muzeu je historie stále v pohybu: výstavy, řady akcí, koncertů a v neposlední řadě výměna exponátů nabízejí celoročně inspiraci a rozmanitost. Informace o aktuálních výstavách a akcích naleznete na: muzeum.skoda-auto.com

Služby ŠKODA Muzea

  • Individuální prohlídka muzea
  • Prohlídka muzea s průvodcem 
  • Prohlídka výrobních provozů ŠKODA AUTO s průvodcem, jen pro návštěvníky starší 10 let 
  • Prohlídka depozitáře sportovních vozů a prototypů
  • Prohlídka muzea pro děti a školní skupiny s pracovními listy
  • Haptické prohlídky muzea pro nevidomé a slabozraké
  • Odborný výklad také v cizích jazycích: anglickém, německém, francouzském, italském, španělském, holandském a ruském
  • Prohlídka Vzdělávacího centra Na Karmeli a LEAN Centra 
  • Prodejna reklamních předmětů ŠKODA Muzea a ŠKODA AUTO (tel.:+420 326 832 038)
  • Café/Restaurant VÁCLAV (tel.: +420 731 156 610)

Individuální prohlídka je možná kdykoliv v rámci otevírací doby. Ostatní prohlídky a cizojazyčný výklad je nutné rezervovat několik dnů až týdnů předem na tel. +420326831137.

Prohlídka výrobních provozů firmy ŠKODA AUTO a. s.
Stejně fascinujícím zážitkem, jako je řízení vozu značky ŠKODA, je i sledování jeho vzniku v různých výrobních procesech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí tradičního a současně vysoce moderního výrobního závodu společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Pocítí, jak podlaha vibruje v rytmu transferových lisů, budou svědky toho, s jakou precizností se tu pracuje na detailech automobilů. Návštěvníci, kteří projeví zájem o exkurzi, mají v závodě ŠKODA AUTO otevřené dveře. Automobiloví nadšenci tak mohou z bezprostřední blízkosti zažít, jak vznikají vozy značky ŠKODA.

Sídlo a hlavní výrobní závod společnosti ŠKODA AUTO a.s. se nachází v Mladé Boleslavi, zhruba 50 km severovýchodně od Prahy. Kromě Mladé Boleslavi se vozy ŠKODA vyrábí v České republice ještě v závodech v Kvasinách a ve Vrchlabí.
Prohlídky výrobních provozů v Mladé Boleslavi se pořádají v pracovních dnech od pondělí do pátku v době od 9.00 do 17.00 hod.

Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2019
15.1.
29.4.
Studentské vozy snů ve Škoda Muzeu

Studentské vozy snů ve Škoda Muzeu

Mladá Boleslav, Český ráj
27.3.
8.4.
22. ročník salonu filmových klapek v Mladé Boleslavi

22. ročník salonu filmových klapek v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, Český ráj
11.3.
30.6.
Výstava Kouzelný herbář v Dobrovických muzeích

Výstava Kouzelný herbář v Dobrovických muzeích

Dobrovice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí