Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Příroda
Na jižním svahu hradčanského návrší pod Pražským hradem se rozkládají Palácové zahrady, které jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Tvoří je celkem pět zahrad a Galerie Ledeburské zahrady.
Komplex palácových zahrad pod Pražským hradem tvoří pět zahrad: Ledeburská, Malá Pálffyovská, Velká Pálffyovská, Kolowratská a Malá Fürstenberská zahrada. Zahrady se pyšní četnými terasami, schodišti, altány a originální sochařskou výzdobou. Z téměř 30 zahradních vyhlídkových teras se otevírá nezapomenutelný pohled na pražské panorama. Zahrady jsou navzájem průchozí.
 

Ledeburská zahrada a Malá Pálffyovská zahrada

Zahrada má jméno po Adolfovi hraběti z Ledebouru, který získal přilehlý palác v roce 1852. Vlastní palác vznikl už v roce 1601 spojením dvou renesančních domů. V té době byl přilehlý svah pustý a zahradu tu opět zřídil až v roce 1665 Jan Václav z Kolovrat. V Ledeburské zahradě s reprezentační salou terrenou se koná řada kulturních akcí.
 

Velká Pálffyovská zahrada

Tato zahrada, nebo lépe zahrada na místě dnešní Pálffyovské zahrady, se v historických dokumentech připomíná až v roce 1681, kdy koupil dům s pozemkem zahrady měšťan Šimon A. Renner, který v domě zřídil hospodu a postaral se také o zahradu.
 

Kolowratská zahrada a Malá Fürstenberská zahrada

Podle nedostatku jakýchkoli věrohodnějších záznamů lze předpokládat, že tento svah pod Pražským hradem nebyl cíleně využíván. Až v polovině 18. století byl svah zpevněn opěrnými zdmi. Na takto vzniklých terasách byly vysazeny ovocné stromy a i vinná réva.
 
Zahrady jsou využívány k pronájmům při svatebních obřadech a různých komerčních akcích. Kromě toho je zde možné uspořádat komorní akce soukromého rázu, například zásnuby, sváteční posezení, rodinnou oslavu, romantickou večeři ve dvou či piknik.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 11. 2018
1.12.
30.12.
Viktoriánské Vánoce

Viktoriánské Vánoce

Praha 1, Praha
20.10.
30.12.
Zapomenuté příběhy

Zapomenuté příběhy

Praha 1, Praha
1.2.
31.12.
Nová škola v nové republice

Nová škola v nové republice

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí