Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Branické divadlo

Branické divadlo

Kultura
Branické divadlo si v roce 1925 z vlastních prostředků a potřeby postavili obyvatelé pražské čtvrti Braník. Na jevišti divadla se za dobu jeho existence vystřídali význační činoherní herci a režiséři, mimové či hudebníci, a to nejen z české a slovenské, ale i evropské umělecké scény.
Branické Divadlo není jen standardní divadelní či kulturní prostor, ale zároveň pojem ve smyslu tradice, která se počala roku 1925, kdy jej vybudovali z vlastních finančních prostředků braničtí občané. Kvůli špatnému technickému stavu Branické divadlo dlouhá léta nehrálo, činnost obnovilo ke konci roku 2016.

Na slavnou tradici chce divadlo navazovat ve smyslu inscenační i interpretační úrovně jak jednotlivých inscenací, které tvoří repertoár, tak ve smyslu výběru a volby plánovaných tematických projektů.

Na prknech divadla vystoupili v předchozích letech například Zlata Adamovská, Miroslav Donutil, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Ladislav Mrkvička, Václav Postránecký, Simona Stašová či Gabriela Vránová a Václav Vydra. Hrají se zde ale i koncerty, a to jak klasické, tak populární hudby.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí