Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Památky
Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...
 

Zámek nabízí v rámci jednoho prohlídkového okruhu prohlídku např. ojedinělé sbírky zbraní Maltézských rytířů, sbírku loveckých trofejí nebo netradiční květinovou výzdobu interiérů. 

Můžete zde zhlédnout nástěnné malby al seco i al fresco, barokní a rokokové štuky. Sbírka zbraní Maltézských rytířů čítá cca 350 kusů převážně z třicetileté války včetně unikátních lodních děl z památné bitvy roku 1522 o ostrov Rhodos. Salonky jsou zařízeny dobovým nábytkem, stylovými hodinami, českými křišťálovými nebo mosaznými lustry, kachlovými kamny, vzácnými koberci a převážně barokními obrazy. Návštěvníci při prohlídce nejvíce oceňují překrásné závěsy, květinovou výzdobu a ukázku porcelánu a dalších zámeckých doplňků. Reprezentativní prostory zámku slouží pro pořádání různých akcí, jako např. konferencí, svatebních hostin, koncertů, rautů atd. Vyzkoušet můžete také zámeckou a zahradní restauraci v areálu zámku. Projít se můžete v přiléhajícím zámeckém parku.

Celoročně každou sobotu od 10 do 17 hodin se můžete zúčastnit v zámeckých komnatách netradiční prohlídky v doprovodu čarodějnice. Od první říjnové neděle se na zámku Dětenice každou hodinu hraje pohádka O Šípkové Růžence. V zámeckých komnatách během pohádkové prohlídky prožijete romantický příběh královské rodiny, který jistě velmi dobře znáte. Nový zámecký okruh v Dětenicích zahrnuje i vinný slípek.
 

Z historie zámku

Podle pověsti vznikly Dětenice za vlády přemyslovského knížete Oldřicha v 1. pol. 11. století, který lovil se svoji družinou ve zdejších hlubokých lesích a našel zde zbloudilé a opuštěné děti. Protože se jednalo o člověka ve skrze ušlechtilého, dětí se ujal. Nechal jim postavit ves a na jejich počest ji pojmenoval Dětenice.

Součástí dětenického areálu je zámek, zámecký pivovar se staročeskou krčmou, hotel Rustikal a zámecká stáj, kde je v současné době 45 koní převážně holštýnského plemene, světových krevních linií. V budoucnu se počítá se 150 koňmi. Prohlídka pivovaru zahrnuje ochutnávku piva pro dospělé a důchodce.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 3. 2019
6.1.
29.12.
Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
1.2.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Dětenice

Zimní prohlídky zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
5.1.
29.12.
Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
13.1.
31.3.
Čarodějné dračí pohádkové prohlídky

Čarodějné dračí pohádkové prohlídky

Staré Hrady, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí