Úvod > Aktivity & akce > Akce > Tourfilm 2018 - Mezinárodní festival filmů s cestovatelskou tematikou Karlovy Vary
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
5.10.
6.10.
+ Přidat foto

Tourfilm 2018 - Mezinárodní festival filmů s cestovatelskou tematikou Karlovy Vary

Kdy 5. říjen 2018 - 6. říjen 2018 Festivaly
Nejstarší mezinárodní festival filmů s cestovatelskou tematikou na světě se letos koná opět v Karlových Varech. Letos proběhne 51. ročník, návštěvníci se mohou těšit na herečku Zuzanu Kronerovou, fotografa Roberta Vana či koncert Mira Žbirky.
Partnerskou zemí 51.ročníku Mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tematikou Tourfilm se stalo Slovensko. Festival připomene letošní sté výročí česko-slovenské vzájemnosti v rámci svého doprovodného programu, návštěvníci se mohou těšit na herečku Zuzanu Kronerovou, fotografa Roberta Vana či koncert Mira Žbirky s kapelou.

Festival se bude konat 5. - 6. října 2017 v Karlových Varech opět v Grandhotelu Ambassador. Kromě soutěžní přehlídky filmů slibuje i bohatý doprovodný program. Vstup na festival je zdarma, návštěvníci se mohou těšit na přednášky (herci Zuzana Kronerová či Martin Dejdar, cestovatelé Marek Hýža, Ruda Švaříček, Lucie Radová či Pavol Barabáš, rybář Jakub Vágner), besedy spojené s projekcí (Robert Vano)  i talkshow. Program zakončí v sobotu koncert Mira Žbirky s kapelou.

Snímky v národní sekci soutěže TourRegionFilm soutěží v kategoriích propagačních spotů do 10 minut, dokumentárních filmů s tematikou cestování, mobilních aplikací a webových stránek a v kategorii amatérských krátkých filmů či vlogů do 60 minut. Mezinárodní sekce Tourfilm je otevřena pro promo spoty do 3 minut a nad 3 minuty, dokumentární filmy a amatérské filmy či vlogy.

Do festivalu se letos přihlásilo 435 soutěžních snímků (316 do mezinárodní soutěže, 119 do národní části soutěže). Celkem se se svými soutěžními počiny přihlásilo do soutěží rekordních 64 zemí, sledovali jsme nárůst počtu snímku zejména z exotických destinací, jako jsou např. Ekvádor, Peru, Filipíny, Indonésie, Čile, Nepál či Dominikánská republika, které překvapily svou vysokou kvalitou. Nejpočetněji bylo v mezinárodní sekci zastoupeno Chorvatsko (25 snímků), Španělsko (21 snímků), Německo (19 snímků) a Slovensko (19 snímků).

Letos slavíme 100 let od vzniku Československa. A proto jsme rádi, že se partnerskou zemí 51. ročníku festivalu Tourfilm stalo právě Slovensko! Se Slováky nás pojí nejen společná historie, ale i záliba v objevování nových koutů světa. Mezinárodní porota je rovnět kompletní. Těšit se můžete na: předsedu poroty profesora Martina Štolla, ředitelku Mezinárodního filmového festivalu s turistickou tématikou Tourfilm Riga Sandru Inkēnu, slovenského režiséra a dobrodruha Pavola Barabáše, ředitele Mezinárodního festivalu filmu a literatury CINETROFA Hugo Marcose, fotografa a režiséra Adolfa Ziku a čestného člena poroty a ředitele Mezinárodního výboru turistických filmových festivalů CIFFT Alexandera Kammela.
I v letošním roce se do hlavní soutěže mohou hlásit snímky v kategoriích
  • PROPAGAČNÍ SPOTY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DO 3 MINUT)
  • PROPAGAČNÍ SPOTY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DELŠÍ NEŽ 3 MINUTY)
  • DOKUMENTÁRNÍ FILMY S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (VČETNĚ TV A ONLINE PROGRAMŮ)
  • AMATÉRSKÝ KRÁTKÝ FILM NEBO VLOG S TEMATIKOU CESTOVÁNÍ (DO 60 MINUT)
  • a v regionální části soutěže také MOBILNÍ APLIKACE A WEBOVÉ STRÁNKY ZAMĚŘENÉ NA PROPAGACI TURISTICKÉHO POTENCIÁLU REGIONŮ ČR.

Do regionální poroty zasedne známý polský producent, scenárista a režisér Jerzy Porębski, kreativní producentka České televize Alena Müllerová, ředitelka zahraničního zastoupení cestovního ruchu Slovenska v ČR Klára Badinková, filmový režisér, scenárista, producent a herec Dan Svátek. Předsedkyní poroty bude ředitelka TV kanálu National Geographic Lada Dobrkovská.

Program
V rámci festivalu se můžete těšit na představení projektu Společné století k připomenutí 100 let od vzniku Československa, dále na workshop Martina Rosulka s názvem Jak se stát digitálním nomádem nebo Roberta Vana s názvem Portréty, přednášky Pavola Barabáše, Rudy Švaříčka, Marka Hýži, Jany a Tomáš Hákovi, Zuzky a Martina Remišových, Petra Voldána, Jakuba Vágnera, Lucie Radové, Markéty Peggy Marvanové a Adama Závišky, projekci filmu The Best of Tourfilm a Tourregionfilm 2017, talkshow se Zuzanou Kronerovou, Martinem Dejdarem, Karlem Lopraisem či Robertem Vanem, koncert Mira Žbirky s kapelou a mnoho dalšího.

O festivalu
Festival Tourfilm je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s cestovatelskou tematikou na světě. Koná se od roku 1967 a jeho posláním je uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu.

Festival je jedním ze 17 členů Mezinárodního výboru turistických filmových festivalů (Comité International des Festivals du Film Touristique, CIFFT), který sdružuje a pomáhá rozvíjet nejprestižnější mezinárodní festivaly zaměřené na audiovizuální díla v odvětví cestovního ruchu.

Festival TourRegionFilm je národní sekcí festivalu, která je součástí Tourfilmu od roku 2003. TourRegionFilm každoročně oceňuje české propagační filmy, spoty, televizní a online programy, webové stránky a mobilní aplikace zaměřené na propagaci turistického potenciálu regionů České republiky.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 10. 2018
1.12.
6.1.
Vánoční trhy Karlovy Vary

Vánoční trhy Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně
1.12.
22.12.
Adventní setkání před Grandhotelem Pupp

Adventní setkání před Grandhotelem Pupp

Karlovy Vary, Západočeské lázně
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky na hradě Loket

Zimní prohlídky na hradě Loket

Loket, Západočeské lázně
28.6.
6.7.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Pojeďte s námi po vodě z Lokte do Karlových Varů

Pojeďte s námi po vodě z Lokte do Karlových Varů

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Svatební servis Grandhotelu Pupp

Svatební servis Grandhotelu Pupp

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Galerie SUPERMARKET wc Karlovy Vary

Galerie SUPERMARKET wc Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí

Becherplatz - Karlovy Vary jako před dvěma sty léty

Becherplatz - Karlovy Vary jako před dvěma sty léty

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Pivovar Karel IV. v Karlových Varech

Pivovar Karel IV. v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Grandhotel Ambassador Národní dům v Karlových Varech

Grandhotel Ambassador Národní dům v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně