Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava 200 let poštovní schránky

Výstava 200 let poštovní schránky

Kdy 11. říjen 2017 9:00 - 18. březen 2018 17:00 Výstavy
V letošním roce uplynulo 200 let od zavedení poštovních schránek v českých zemích. A právě toto významné výročí si Poštovní muzeum připomíná rozsáhlou výstavou, která se věnuje všem známým i méně známým typům schránek v jejich dvousetleté historii. Výstava prodloužena do 18. 3. 2018.
Kromě „klasických“ listovních, které se v minulosti provozovaly jak ve statickém, tak i mobilním provedení, budou na výstavě představeny i různé specializované druhy schránek jako např. domovní, doručovací či odkládací.

Chybět však nebudou ani schránky pro zvláštní zásilky, tj. obchodní vzorky a tiskopisy, potrubní i leteckou poštu. Návštěvníci si tak budou moci vytvořit celkovou představu o vzniku, vývoji a rozmanitosti těchto jedinečných předmětů naší každodennosti. Zjistí tak, kdo schránky konstruoval, jak se vyvíjely jejich velikosti, tvary i barevné provedení, co bylo příčinou jejich uctívání či naopak poškozování a mnoho dalších neznámých skutečností. Výstava je navíc doplněna souborem fotografií schránek, které zachytil objektivem na svých cestách po světě kameraman a fotograf Evžen Janoušek.

Expozice zaujme i dětské návštěvníky, pro které jsou připraveny interaktivní herní prvky a stručný průvodce historií poštovních schránek pro děti.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 1. 2018

Ubytování a restaurace v okolí