Úvod > Aktivity & akce > Akce > Retro zima za socíku v Tančícím domě - výstava prodloužena

Retro zima za socíku v Tančícím domě - výstava prodloužena

Kdy 14. listopad 2018 9:00 - 17. březen 2019 20:00 Výstavy
Výstava Retro zima za socíku vás přenese do sváteční zimní nálady. Z důvodu velkého zájmu bude Galerie Tančící dům výstavu prodlužovat o dva týdny, tedy do 17. března 2019.
Výstava s názvem “RETRO ZIMA ZA SOCÍKU navazuje na úspěšnou výstavu Retro 70. a 80. let, kterou navštívilo téměř 70 000 návštěvníků. Na 1 300 předmětů, které uvidíte na výstavě jsou dochované originály ze soukromých sbírek anebo zapůjčené z Barrandovských ateliérů a České televize, jako například originální kostýmy Jiřiny Bohdalové z legendárního pořadu Televarieté!

Prosklené přízemí Galerie Tančící dům se na několik měsíců proměnilo ve sváteční retro výlohu obchodního domu Kotva. Nechybí zde spotřebiče úspěšných značek elektroniky jako je Eta či Tesla, bez kterých se žádná domácnost neobešla.

Přijďte si také zavzpomínat, jaké hračky jste měli doma. Součástí výstavy je unikátní soukromá sbírka hraček ze 70. a 80. let z muzea v Rychnově nad Kněžnou, která vzniká již téměř 50 let a některé unikáty nebyly nikdy vystaveny. Součástí dětského patra je interaktivní herna pro děti a jsou zde zároveň vystaveny originály různých dětských ilustrátorů, které jsou zakomponovány do expozice. Na výstavě nechybí ani dětský koutek s tradiční stavebnicí firmy Seva, se kterou si hráli všichny malé děti. 

Poslední patro je sondou do každodenního života v socialistickém Československu období 70. a 80. let, které je věnováno elektronice a originálním předmětům denního použití. Představí se výrobky předních národních podniků, jako byly Madeta, Kofola, Eta, Fatra, JAWA, Tesla a jiné. Návštěvníci si můžou prohlédnout, jak vypadaly původní produkty a obaly, zároveň je zde vystaveno dobové oblečení, které se dalo koupit v sektoru, nebo bylo ušito na zakázku či doma podle časopisu Burda. 

Výstava je otevřená od 14. listopadu 2018 do 17. března 2019.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 2. 2019

Ubytování a restaurace v okolí