Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prototyp - světelné umění v Brně

Prototyp - světelné umění v Brně

Kdy 14. listopad 2014 18:00 - 15. listopad 2014 Společenské akce
Přehlídka světelného umění v Brně! Zažijte festival světla v brněnské Richard Adam Gallery, který proběhne 14. 11. 2014!

Projekt Prototyp propojuje tvorbu mladých umělců a vědců, kteří společně předvádí nové technologické trendy prostřednictvím uměleckého zpracování. Toto netradiční spojení vědy a umění se již tradičně představí v polovině listopaduBrně. Letošní ročník se uskuteční 14. listopadu v Richard Adam Gallery od 18 hodin.

Světlo v hlavní roli je ústředním tématem letošního ročníku projektu Prototyp. Za dobrovolné vstupné se můžete těšit na hudební a taneční vystoupení doplněné o speciální světelné efekty, které budou vytvářet harmonický dojem i nečekané zvraty. Nebudou chybět ani workshopy, na nichž si můžete vytvořit svůj vlastní svítící šperk nebo se naučit malovat světlem. K odpočinku je pro návštěvníky připravena vyzdobená chillout stage a k ní přilehlé stánky s občerstvením.  

Vrcholem festivalu bude jedinečná módní show

Návštěvníkům bude na festivalu k dispozici celá galerie, která má více než 3000 metrů čtverečních, vytvoří se tak rozsáhlý prostor pro světelné kreace. Pro mlsné jazýčky jsou připraveny speciální alkoholické dortíky budoucnosti, jež budou u stánku Molecular Mixology podávány pod UV lampou. O světelnou show se postará například David Vrbík s hudebním laserem či žongléři Ardor Viridis, kteří představí své barevné ohně. Dále se můžete těšit na audiovizuální vystoupení Jiřího Suchánka a Bastl Instrument nebo na videomapping Roberta Palmy. A rozhodně si nenechte ujít audiovizuální projekci Nukleus.

Magii světlem ukáže Jakub Tajovský, Tereza Buryová, Jakub Valtara a Martin Hamouz interaktivními instalacemi, kdy přemění základní fyzikální principy. Večerní program vyvrcholí světelnou módní show, na níž představí modely interaktivně pracující se světlem návrhářky Veronika Procházková a Johana Kubincová. A pro ty, kteří chtějí protančit celou noc, následuje po hlavním programu ještě afterparty s DJs.

Připomeňte si královnu šansonu Edith Piaf

Pokud si chcete kulturní pobyt v Brně prodloužit, zavítejte na koncert francouzské zpěvačky Jil Aigrot, která dala hlas velké šansoniérce v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf. Francouzská zpěvačka vystoupí v rámci Edith The Show v doprovodu kvartetu pařížských muzikantů a za použité projekce dobových pařížských snímků. Řada legendárních písní Edith Piaf rozezní Janáčkovo divadlo 16. listopadu19 hodin. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro od 899 korun.

O projektu

Projekt Prototyp propojuje svět vědecko-technický se světem umění a kultury. Každoročně se netradiční pojetí těchto dvou sfér představí v polovině listopadu v Brně. Setkáte se s tvorbou mladých umělců a vědců, kteří předvedou nové technologické trendy prostřednictvím uměleckého zpracování.

Ústřední téma se pravidelně obměňuje. Ústředním tématem prvního ročníku, je světlo. Jeho tradiční využití, které každý dobře zná, je přetvořeno tak, aby vytvářelo harmonický dojem i nečekané zvraty na poli hudebním, tanečním, audiovizuálním a oděvním.

Světlo se dne 14. 11. 2014 v Richard Adam Gallery představí jako svébytná umělecká technika. Návštěvníci budou vtaženi do světelné hry, ze které si každý odnese nezapomenutelný zážitek.

Nechte se překvapit možnostmi světla a jeho využitím! Těšit se můžete na videomapping Roberta Palma, audiovizuální vystoupení Jiřího Suchánka a Bastl Instruments, hudební laser show Davida Vrbíka, či žonglování světlem v podání Ardor Viridis. Večer vyvrcholí světelnou módní přehlídkou modelů, na jejichž tvorbě se podílí návrhářka Veronika Procházková a Johana Kubincová.

Program večera se rozprostře napříč celou galerií, která má více než 3 000 m2. Navštívit můžete workshopy, kde si vytvoříte svítící šperk, nebo se naučíte malovat světlem. Interaktivní instalace Jakuba Tajovského, Terezy Buryové, Jakuba Valtara a Martina Hamouze přemění základní fyzikální principy a ukáží magii světlem. Molecular Mixology poodhalí tajemství výroby svítících alkoholických dortíků budoucnosti. Po hlavním programu galerii rozproudí DJs a afterparty, která končí v ranních hodinách.

Akce Prototyp vzniká pod záštitou neziskové organizace Kulturárium, z. s.

Celý popis
Naposledy změněno: 3. 11. 2014
22.11.
24.2.
Doma u Janáčků

Doma u Janáčků

Brno, Jižní Morava
28.10.
31.10.
Česko-slovenská výstava (1918-2018)

Česko-slovenská výstava (1918-2018)

Brno-střed, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí