Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pouť zamilovaných ke sv. Valentinu na Vyšehrad

Pouť zamilovaných ke sv. Valentinu na Vyšehrad

Kdy 16. únor 2019 9:00 - 17:00 Společenské akce
V sobotu 16. února 2019 se v Praze na Vyšehradě uskuteční pouť zamilovaných.
Tradiční Pouť ke sv. Valentinu v rámci Národního týdne manželství se uskuteční v sobotu 16. února 2019 v Praze na Vyšehradě. Začíná se v 10.00, program pro (stále) zamilované končí odpolední mší svatou v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, kde se uchovávají ostatky patrona zamilovaných – sv. Valentina. Jelikož jsou ve zdejší bazilice ostatky patrona zamilovaných, lepší místo pro modlitbu na posílení mezilidských vztahů nehledejte.

Pouť zahrnuje dopolední rekolekci a odpolední poutní bohoslužbu v bazilice sv. Petra a Pavla.

PROGRAM:

10.00–15.00 VALENTINSKÉ ZASTAVENÍ
- rekolekce na téma Láska bez milosrdenství? Povede Mons. Aleš Opatrný, vyšehradský kanovník. Určeno pro snoubence i pro všechny, kdo uvažují o manželství a chtějí navzájem i před Bohem prohloubit svůj vztah. Příležitost ke ztišení, vyslechnutí několika úvah, k rozhovorům, k modlitbě.

15.30 POUTNÍ MŠE SVATÁ V BAZILICE SV. PETRA A PAVLA
- přijďte děkovat za dar lásky a prosit o její prohloubení v rodinách a vy, kterým leží na srdci budoucí život vašich dětí a vnoučat.


Budeme:
    – prosit za dobrá rozhodnutí při volbě životního partnera
    – děkovat za dar lásky
    – žehnat lásce
    – modlit se za budoucnost rodiny.

Přijďte i vy, kterým leží na srdci budoucí život vašich dětí a vnoučat v láskou naplněném manželství. 

K ostatkům uchovávaným v relikviáři v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě patří světcova kost z lopatky  získaná možná již za císaře Karla IV., nebo až v 19. století. Ostatek byl znovunalezen v barokním relikviáři společně se třemi dalšími v roce 2002 v zázemí Vyšehradské kapituly.  Tyto relikviáře byly součástí barokní výzdoby kostela Petra a Pavla ze 2. čtvrtiny 18. století. Při rekonstrukci a dostavbě chrámu v letech 1885 - 1903 byly přeneseny na nové oltáře a odstraněny teprve po nástupu komunistického režimu v 50.letech 20. století a byly pokládány za ztracené. Relikviáře byly restaurovány a jsou součástí chrámové klenotnice.  Relikviář sv. Valentina bývá vystavován na jeho svátek dne 14. února před hlavním oltářem baziliky.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 1. 2019

Ubytování a restaurace v okolí