Úvod > Aktivity & akce > Akce > Olympijský festival Brno 2018

Olympijský festival Brno 2018

Kdy 9. únor 2018 - 25. únor 2018 Sportovní akce
Do moravské metropole zavítá projekt Olympijský festival poprvé. Brno přemění pavilon brněnského výstaviště po dobu 17 dní na místo, kde se u příležitosti olympiády v Pchjongčchangu 2018 budou setkávat sportovní nadšenci, aby fandili českým sportovcům v dějišti her a sami si aktivně zasportovali.
Sportoviště vyrostou na ploše Pavilonu Z v areálu Výstaviště Brno. V unikátním areálu s kruhovým půdorysem nebude chybět ledová plocha, curlingová dráha a další sportoviště, která nebudou závislá na počasí a mohou se využívat po celou dobu konání parku. Ostatní sporty obklopí bezprostřední okolí hlavního areálu. 

Olympijský festival Brno 2018 bude otevřen po celou dobu konání olympiády, tedy od 9. 2. do 25. 2. 2018.

Neděle-Čtvrtek: 9:00-19:00
Pátek-Sobota: 9:00-21:00


Návštěvníci mohou každodenně využívat vybraná sportoviště, která si budou moci rezervovat prostřednictvím online formuláře (bude k dispozici v lednu 2018).

Sportovní nadšenci si mohou v rámci Olympijského festivalu Brno 2018 vyzkoušet množství tradičních i netradičních sportů, ať už zimních či letních. Příznivci adrenalinu jistě ocení skoky na lyžích z mobilního můstku, vyrazí do snowparku, kde bude probíhat snowboarding či freestyle lyžování, nebo si zkusí start na skeletonu, saních nebo v čtyřbobu. Součástí brněnské parku bude i autokros, billiard, zimní plavání či méně známý kryathlon – zimní varianta triatlonu. V areálu se představí také paralympijské disciplíny, jako jsou sledge hokej, běh na lyžích poslepu nebo krasobruslení handicapovaných. V parku si však mohou zasportovat i příznivci letních sportů – konkrétně půjde o florbal, hokejbal, korfbal, pozemní hokej a ropeskipping.

Na co dalšího se můžete těšit?
V Brně se u autogramiády sejdou legendy HC Kometa Brno. U pavilonu Z na Výstavišti Brno vyroste snowpark, v němž se budou moct vyřádit snowboardisté.

Olympijský festival Brno 2018 ožije nejen sportem a sportovními exhibicemi, ale i hudebním programem. Součástí parku bude také fanzóna s LED obrazovkami, na kterých mohou sportovní nadšenci sledovat přímé přenosy z olympiády a fandit českým olympionikům v Pchjongčchangu.

Raškův den se uskuteční 11. února, kdy se bude slavit padesát let od vítězství tohoto českého skokana na lyžích na olympijských hrách 1968 v Grenoblu. Z Prahy přímo k pavilonu "Z" přijede speciální Raška vlak se sportovci a hosty. Jedním z nich bude Raškův vnuk Jan Mazoch. V tento den se také uskuteční závod v zimním triatlonu.

V pondělí 19. února se sejde v Brně pracovní skupina projektu SportsParks se zástupci Mezinárodního olympijského výboru. Paralympijský den v Brně bude 21. února prezentovat sporty pro handicapované, o den později se uskuteční workshop s mistrem světa v běhu na lyžích Martinem Koukalem na téma Jak si připravit lyže. Vyvrcholením brněnského festivalu bude 22. února celodenní program na téma Nagano 1998 - dvacet let od zisku hokejového zlata.

Návštěvníci ze všech koutů republiky mohou do Brna využít pohodlná železniční spojení. Z Prahy do Brna a zpět jezdí denně po půl hodině přímé autobusy z autobusového nádraží Florenc, vlaky vyjíždějí ze stanic Praha-Hlavní nádraží, Praha-Holešovice či Praha-Smíchov. Cesta trvá přibližně dvě a půl hodiny. Mezi Brnem a Ostravou lze také vyžít přímá vlaková či autobusová spojení, cesta časově vyjde rovněž na necelé dvě a půl hodiny.

Vstup do areálu Olympijského festivalu Brno 2018 bude zajištěn 7. branou u zastávky Bauerova autobusu č. 84 jedoucího z autobusového nádraží Zvonařka či z Mendlova náměstí.

A pokud chcete zažít Olympijský festival i jinde, zavítejte určitě na Olympijský festival do Ostravy.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 1. 2018
30.10.
31.3.
Titanic - světová výstava v Brně

Titanic - světová výstava v Brně

Brno, Jižní Morava
20.9.
1.3.
Kuk - nová výstava ve Vida!

Kuk - nová výstava ve Vida!

Brno, Jižní Morava
3.5.
3.3.
Rok 1918 – co nám válka vzala a dala...

Rok 1918 – co nám válka vzala a dala...

Brno, Jižní Morava
15.11.
31.1.
Nejkrásnější české knihy roku 2017

Nejkrásnější české knihy roku 2017

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí